PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją od radia :(



Cola_ldz
18-07-05, 20:30
Witam. MAm taki problem. Pewnego pięknego słonecznego dnia zostawiająć auto pod domem wypiołem radio z kostki i zabrałem ze sobą po powrocie i ponownym podpięciu nie chce się włączyć :( Sprawdziłem bezpiecznik odpowiedzialny za radio i zapalniczke i był przepalony. Wymieniłem na nowy ale radio nadal nie gra a jest napewno sprawne bo byłem sprawdzić czy czasem nie radio się popsuło ale nie. Zachowuje się tak jak by wogóle nie było zasilania bo nawet przy resecie nic się nie dzieje. Co się mogło stać. ktos możę ma jakiś pomysł? pozdro

MartinS
18-07-05, 23:39
może wypinając kostke, wyskoczył któryś z przewodów i nie styka wszystko.......

Cola_ldz
19-07-05, 00:48
tak łatwo to się nie wypina, sprawdzałem i wszystko wyglądało dobrze. jutro pójde z próbnikiem i będe szukał

ppm702
19-07-05, 15:08
jakie masz złącze :?: Jeśli ISO to fabrycznie w cifach takiego nie było, czyli było kombinowane i idąc dalej tym tropem jeśli łączenie kabli nie zostało polutowane i zaizolowane koszulkami termokurczliwymi to masz prawdopodobne miejsce zwarcia i powodu przepalenia bezpiecznika. Szukaj w tym kierunku. Inna możliwość to zwarcie do blach konstrukcyjnych pod deską (mają ostre krawędzie) ale jeśli po wymianie bezpiecznika ten nowy jest ok to raczej mało prawdopodobne.

Powodzenia w walce z materią :) A najlepiej połóż nową instalację, bo ta "made by Honda" jest do... ;)

Cola_ldz
20-07-05, 22:43
No i lipa byłem dzisaij z próbnikiem ale nic nie dał bo lampka się niezapalała nawet tam gdzie napewno jest prą. Możę za małe napięcie i dla tego? NIe mam pojęcia co zrobić jak sprawdzić co jest nie tak. Nie uśmiecha mi się demontować całej deski rozdzieldzej :(

[ Dodano: Sro 20 Lip, 2005 ]
zapomniałem jeszcze. Mam na iso ale nie jest nic lutowane tylko jest przejściówka na kostkach

LIO
21-07-05, 00:18
Sprawdziłem bezpiecznik odpowiedzialny za radio i zapalniczke i był przepalony
ten bezpiecznik jest pod kierownica. A sprawdzales bezpieczniki w komorze silnika ?
Od radia byly dwa...

Cola_ldz
21-07-05, 00:23
A to nie wiedziałem sprawdzałem tylko ten pod kierownicą. Jutro sprawdze przy silniku. Pozdro

[ Dodano: Pią 22 Lip, 2005 ]
Wielkie dzięki LIO Wymieniłem też tamten bezpiecznik i działa :) Dzięki Pozdro