PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z D14Z2



krzychuuu
14-12-12, 20:58
Hej,

mam problem ze swoją Hanią. Mam HB '99 z silnikiem D14Z2. Od momentu kiedy temperatura za oknem spadła poniżej zera z samochodem zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Samochód odpala od razu, nawet bez dodawania gazu. Przejechałem kawałek po podwórku, zostawiłem go na luzie i wyszedłem na zewnątrz odśnieżyć i odrapać szyby. Samochód powoli się rozgrzewał, słychać było jak obroty powoli spadają. W pewnym momencie Hanka w ogóle zgasła i nie chciała odpalić. Po odczekaniu kilku minut samochód odpalił bez problemu i chodził równo. Później już nie było problemu z jazdą. Dziś była podobna sytuacja. Odpaliłem i ruszyłem w drogę. Przejechałem może koło kilometra i samochód zaczął szarpać, tracić moc. Dodałem gazu, ale to nic nie pomogło. Samochód zgasł podczas jazdy. Dotoczyłem się w jakąś bramę, odczekałem chwilę i samochód znowu odpalił. W obu przypadkach benzyny było koło pół baku. Co to może być ? Myślę że to jakaś sprawa z elektryką, ale od czego zacząć poszukiwania usterki?

Olix
14-12-12, 21:06
zapłon pewnie ;p Świece , Kable , Aparat Zapłonowy trzeba sprawdzić ;)

mirasek
14-12-12, 21:09
W momencie gdy nie chce odpalić, jak przekręcasz kluczyk do zapalenia kontrolek, to słyszysz pompkę paliwa?

krzychuuu
14-12-12, 21:15
Pompa paliwa jest w chyba w porządku. Dziś zwróciłem na to uwagę i słychać było delikatnie pompę. Ale jeśli samochód jedzie dalej jak się rozgrzeje to chyba nie wina pompy? Wydaje mi się że to ma coś wspólnego z wyłączeniem ssania.

Olix
14-12-12, 21:44
sprawdź co ci napisałem i jak nie pomorze będziemy szukać dalej przyczyny :)

Mathaeus
14-12-12, 21:50
Olix dobrze gada świece kable aparat mozliwe ,że wilgoć ,Palec kopułka

krzychuuu
14-12-12, 22:21
Kolega zasugerował że przekaźnik pompy paliwa wariuje i jego wymiana powinna pomóc.

posejdon
15-12-12, 12:12
Lepiej sprawdź najpierw to co Ci Koledzy napisali wcześniej - będzie taniej. Też miałem ostatnio podobny cyrk jak Ty i okazało się, że winą była nieszczelność kopułki. Powypinaj kable, odkręć kopułkę i sprawdź czy styki nie zaśniedziały albo czy nie ma śladów przebić.

kotc
17-12-12, 11:08
btw. w d14z2 nie trzeba dodawac gazu przy odpalaniu