PDA

Zobacz pełną wersję : stuki w zawieszeniu



Nypel
12-12-12, 18:43
panowie i panie mam prośbę i to ogromną !! ja już nie mam sił:( tłucze mi sie coś w przednim zawieszeniu i to okrutnie. Na przeglądzie na szarpakach stwierdzili że wszystko ok, sam ściągałem koło i darłem z całych sił we wszystkie strony i nic nie ma luzu, zauważyłem tylko że przegub ma spory luz i przy zaciągniętym ręcznym cofnę do tyłu i gwałtownie puszczę sprzęgło na 1 biegu to słyszę taki właśnie stuk, ale ni jak ma sie to do stuków na dołkach (chyba że sie myle...:confused:) poduszki silnika chyba też to nie są bo na wbitym biegu szarpie autem i nic nie słychać... czy to może byc ten przegub??

jak ktoś ma pomysły proszę piszcie bo tak sie to tłucze jak by coś było nie dokręcone...

skolopendra
12-12-12, 19:02
czy to może byc ten przegub??

nie

Nypel
12-12-12, 19:40
ma ktoś jeszcze jakieś sugestie ??

markiewicz
12-12-12, 19:53
Może magiel się zaczyna odzywać

DjMariush
13-12-12, 09:43
Sprawdz najpierw koncówki drązków. Sciagnij kolo, odkrec nakretke, wybij i poruszaj galka czy sa luzy.

Tez mialem taki przypadek,ze na dziurach stukalo niemilosiernie, a na szarpakach wszytsko OK. Padla diagnoza: maglownica. Pojechalem jeszcze raz do innego diagnosty na szapaki czy to na pewno nie koncówki. Mowił, że są ok. Maglownica wymieniona, zalozone stare koncówki na jazde testowa i co? To samo. Po wymianie koncówek wszytsko wrocilo do normy. Wiec z maglownica byla niepotrzebna zabawa.

sivy
13-12-12, 12:29
układ kierowniczy to może byc dobry trop.

Wiśniovy
13-12-12, 13:16
Jeśli masz dostęp do kanału/podnośnika to złap za półoś gdy auto będzie na biegu i energicznie poruszaj w przód i w tył. Oczywiście jeśli owy stuk występuje w chwili gdy dodajesz/odejmujesz gazu.

Maly166
14-12-12, 22:38
Witam panowie i panie wlasnie takie dziwne pukanie mam u siebie w preludzie i nie wiem co to jest tez jak energicznie rusze na 1 biegu to jest takie puk.. i nie wiem co to moze byc;/

koubuz
15-12-12, 08:59
Jak sie wykonczy ktoras z poduszek silnika to moga byc tez podobne objawy

jeru
15-12-12, 09:43
hehhe, brat jak kupil ej9 to doslownie ten sam stuk przy szybszym ruszeniu, sprawdzal mechanik, byl na szarpakach i nikt nie wiedzial o co chodzi:] pewnego dnia przestalo i tak juz 4 lata cisza:D jestem ciekawy co uradzicie bo to dziwna sprawa:D

Maly166
15-12-12, 20:37
Wlasnie panowie u mnie w preludzie tez juz to ustalo nie wiem co bylo pogrzebalem cos dzisiaj przy hamulcach itp i nie pukaa.. tylko tym czym sie podziele to prowadniczki zaciskow byly zapieczone i pewnie to klocek uderzal ale w 100% nie wiem:)

Nypel
17-12-12, 15:47
No więc tak, byłem u znajomego z kanałem pół soboty szukaliśmy co to może być. Jedyne co znaleźliśmy to ten luz na przegubie, nic więcej … a i jeszcze co dziwne temperatura poszła do góry i stuki na dołkach ustały… przy ruszaniu dalej stuka ale ja stawiam na przeguby. Dzięki panowie za pomysły