PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań ( uwaga jestem nowy)



kaczkaa
12-12-12, 18:38
Witam, od razu przepraszam jeśli nie ten dział albo coś (jeśli coś nie tak proszę o przeniesienie);)
Kupiłem honde civic 1.5I v-tec 84kW (114 k ). Rocznik 1999.
Jest to wersja hatchback 5 drzwiowa.
Mam zatem kilka pytań:
1) Jak włączyć ssanie na zimnym silniku ?
2) Nie działa nawiew na pozycji 1 i 2, na 3 i 4 działa normalnie
3) Z tyłu nie ma wycieraczki, chociaż mam pewność że auto nie było bite w tył.
Nie ma nawet śladu po otworze na silniczek. oczywiście koło kierownicy jest przełącznik odpowiedzialny za tylną wycieraczke
4) Szukam manuala po polsku do mojego modelu
5)Szukam spisu bezpieczników co jest za co odpowiedzialne
6)Jest funkcja "grzanie fotela", ale nie wiem czy działa, czy włącznik powinien sie świecic albo coś ??
Jak sprawdzić czy działa ?
7) Gdzie mozna rozkodować numer VIN po polsku ?
Na razie tylko to - jak mi sie jeszcze coś przypomni to dam znac. Pozdrawiam

kubaszow
12-12-12, 19:05
Oj kaczka, kaczka troszke szukania w necie i wszystko masz.

1- samo sie wlacza
2- do naprawy rezystor dmuchawy ( jak poszukasz znajdziesz na forum lub google)
3- moze ktos sobie zdemontowal.Jak bardzo ci na niej zalezy szukasz uzywki i montujesz koszt niewielki)Otwor pewnie zaslepiony i klapa malowana.
4- chomikuj.pl szukasz civic 96-00
5-znajdziesz w manualu,google lub forum
6- sciagnij manuala
7- manual lub google

rafal86
12-12-12, 19:14
manual jest na forum, poszukasz to znajdziesz. Jak juz cierpisz na wrodzone lenistwo to daj @ to Ci podesle ;p

Zbyszek l
12-12-12, 20:45
http://www.civic5g.pdg.pl/silnik.php?art=bezpieczniki Tu masz bespieczniki i sporo ciekawych żeczy :)

kaczkaa
12-12-12, 20:58
a za podgrzewanie foteli co odpowiada ? bo w spisie bezpieczników nie ma

kubaszow
12-12-12, 21:18
Najpierw sprawdz czy masz wogole jakies kable,wtyczki pod fotelem.
Moze poprzedni wlasciciel z jakiegos powodu wymienil fotele ?

kaczkaa
12-12-12, 21:40
mam jeszcze pytanie czy tylną klapę otwiera się tylko z wewnątrz czy przy klapie powinna być jakaś rączka, przycisk

carlosv
12-12-12, 22:16
Tu masz temat o biegach dmuchawy, polecam ja też naprawiałem u siebie :)

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?15021-Instrukcja-naprawy-rezystora-dmuchawy-w-Honda-Civic

Green_Frog
12-12-12, 22:19
Tylną klapę otwiera się tylko dźwigienką obok fotela kierowcy :)

kaczkaa
12-12-12, 23:18
wielkie dzięki za dotychczasowe odpowiedzi, odnośnie dmuchawy znalazłem wczesniej bardzo przydatny artykuł
Aha. zapomniałem dopisać że jest to wersja hatchback 5 drzwiowa

kruczekvu
13-12-12, 00:33
Tylną klapę otwiera się tylko dźwigienką obok fotela kierowcy :)
No i z kluczyka jeszcze

damastah
13-12-12, 08:56
...chyba że ma zasłoniętą dziurkę od klucza kalpy tablicą rej, jak ja miałem :)

kaczkaa
13-12-12, 18:42
mam jeszcze takie pytanie chciałbym żeby sprzęgło łapało trochę niżej, jest wymienione na nowe, a nie chce znowu jechac do mechanika bo jest dosyć daleko, jak to popuścic ??
wiem że truje dupę, ale czy mógłby ktoś wrzucić fotę gdzie jest zamek na tylnej klapie ??
logicznie myśląc, to jeśli centralny otworzy wszystkie zamki, to powinien gdzieś być jakiś przycisk żeby otworzyć klapę tylną ??:confused::confused:

kruczekvu
13-12-12, 23:48
chciałbym żeby sprzęgło łapało trochę niżej, jest wymienione na nowe, a nie chce znowu jechac do mechanika bo jest dosyć daleko, jak to popuścic ??
Regulacja pedału sprzęgła i będzie dobrze
Ale jeśli wcześniej nie było nic ruszane to przy nowym sprzęgle musi brać wcześniej niż puścisz połowę pedału od podłogi więc nie wiem czy jest sens


wiem że truje dupę, ale czy mógłby ktoś wrzucić fotę gdzie jest zamek na tylnej klapie ??
Tutaj masz fotkę
http://img14.tablica.pl/images_tablicapl/60480755_1_644x461_honda-civic-1997-liftback-ladna-14-1997-szczecin.jpg
W HB jest w blendzie i może ramka albo sama rejestracja zasłaniać jak jest za nisko ale nie w tym modelu co kolega ma

kaczkaa
14-12-12, 22:43
Dzięki za fotki. u mnie w klapie nie ma tego miejsca na kluczyk, nawet lepiej wygląda ja nie ma.
Ps. Orientuje się ktoś jakie wymiary butli LPG będą pasować w koło ?? BO nigdzie nie mogę znaleźć ....

kruczekvu
16-12-12, 13:00
u mnie w klapie nie ma tego miejsca na kluczyk, nawet lepiej wygląda ja nie ma.
No to ktoś musiał zaszpachlować albo coś
Daj fotkę i będziemy wiedzieć

kiko13
16-12-12, 13:16
Tylną klapę otwiera się tylko dźwigienką obok fotela kierowcy :) Nie czytaj głupot. Tylna klapa powinna mieć zamek (otwór na kluczyk) pod napisem CIVIC. Zielona żaba ma widocznie zaślepkę w tym miejscu.

Wiśniovy
16-12-12, 14:28
Orientuje się ktoś jakie wymiary butli LPG będą pasować w koło ?? BO nigdzie nie mogę znaleźć ....

U mnie elegancko zmieściła się bodajże 50-55 litrów (wejdzie Ci do niej ok 38-40l gazu)

kaczkaa
17-12-12, 19:48
Witam kolegów przypomniało mi sie w czym jeszcze jest problem mianowicie jak daje spryskiwanie na szybę (przednią) to wycieraczki nie włączają się automatycznie.
Co do podgrzewanego fotela to z tyłu po prawej wychodzą z niego jakies dwa przewody i wchodzą pod osłonę ręcznego...
Mam wymontować fotel ? A może jakis bezpiecznik odpowiada za grzanie fotela ?

dimo
17-12-12, 20:13
ak daje spryskiwanie na szybę (przednią) to wycieraczki nie włączają się automatycznie.
i tak ma być, wycieraczki nie włączają się automatycznie. i czytaj więcej forum/google, bo wszystko o co pytasz zostało juz wielokrotnie omówione.

kaczkaa
17-12-12, 23:39
no czytam szukam a czego nie znajduje to o to pytam.
Jest jakis sposób/patent na zrobienie tak że wycieraczki włączą się automatycznie po spryskaniu płynem ?? Przeciez to jest podstawa !

birchie
18-12-12, 07:17
Przeciez to jest podstawa !

Podstawa czego? przytrzymujesz dźwigienkę na ukos i włączają się równoczesnie spryski i wycieraczki. Ja pierdziu, jakie problemy :P

damastah
18-12-12, 12:37
W mojej hondzie brakuje mi kilku rzeczy - centralnego zamka, elektryki szyb i lusterek, grzanych foteli, podłokietnika, uchwytu na kubki... ale automatycznego włączania wycieraczek po spryskiwaczu jakoś nigdy nie potrzebowałem. Cóż, najwidoczniej są ludzie dla których to "podstawa".

kaczkaa
18-12-12, 18:14
jednak odnalazło sie to włączanie automatyczne.
No jak ktoś dużo jezdzi to takie funkcje są potrzebne

birchie
18-12-12, 20:18
jednak odnalazło sie to włączanie automatyczne.
No jak ktoś dużo jezdzi to takie funkcje są potrzebne

Do czego? Jeżdżę sporo i jakoś nigdy nie było mi nic takiego potrzebne. Zdziwiony jestem w ogóle, że Honda ma coś takiego..

kaczkaa
18-12-12, 20:51
mam jeszcze micre i vectre, miałem dwa modele bmw i inne auta i zawsze każde miało - więc dlaczego honda miała by nie miec

damastah
18-12-12, 21:08
większość wozów ma też światełko w schowku po stronie pasażera, a Civic nie (w ej9 nie ma, za to jest lampka w popielnicze...) i to jest o wiele bardziej upierdliwe niż brak tych nieszczęsnych spyskowycieraczek.
Fotele też nie mają pamięci ustawienia...
a i klima najczęściej nie ma filtru przeciwpyłkowego.
To powyżej to "podstawy", które są o wiele ważniejsze:)

Wyobrażam sobie ten moment szoku: psiiik! psiik! "...co jest?! popsuło się! Jak ja teraz będę wycierał szyby?!"

kaczkaa
18-12-12, 21:57
każdy ma swoje potrzeby

ochos
18-12-12, 22:30
Zapewne każdy ma swoje potrzeby, tylko czy kupuje się auto które tych potrzeb nie zaspakaja?

kaczkaa
18-12-12, 22:34
znalazłem przecież funkcję której szukałem.
Fotel ustawiam raz - jak kupuje auto.
z klimy praktycznie nie korzystam wcale, jest to dobrze jak bede kiedys sprzedawał dodam to w opisie ułatwi mi to sprzedaż.

birchie
19-12-12, 07:27
Jest jakis sposób/patent na zrobienie tak że wycieraczki włączą się automatycznie po spryskaniu płynem ?? Przeciez to jest podstawa !



z klimy praktycznie nie korzystam wcale, jest to dobrze jak bede kiedys sprzedawał dodam to w opisie ułatwi mi to sprzedaż.

>.< GODDAMIT! Proszę o zamknięcie tego tematu, bo tracę wiarę w ludzi...

Michał102
19-12-12, 09:36
Przeciez to jest podstawa !

A jak stawiasz klocka, to tyłek też sam Ci się podciera?
Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać:p

Automatyczne spryskiwanie szyb to nie jest żadna podstawa... powiedziałbym nawet, że jest to całkowicie zbędny patent. Lepiej pierw porządnie sobie spryskać szybę, a dopiero potem załączyć wycieraczki. Automat często podaje za mało płynu i wycieraczki kilka cykli robią na suchej szybie, co w znaczący sposób skraca ich żywotność.

kaczkaa
19-12-12, 12:51
dobra ziomki, bez spinek;) bo to nie to chodzi.
Wszystko juz jest ok z szybami, jak i całym autem.
Teraz tylko gdzie sprawdzic te podgrzewane stołki i tyle:cool:
Wesołych Świąt:cool:

damastah
19-12-12, 22:15
haha! rzeczywiście można pociągnąć wajchę na ukos i włącza to jednocześnie wycieraczki i sprysk :)
...tylko po co mi to :confused:

birchie
19-12-12, 22:26
haha! rzeczywiście można pociągnąć wajchę na ukos i włącza to jednocześnie wycieraczki i sprysk
...tylko po co mi to

Bardzo proste: przytrzymujesz dźwigienkę aż spryski odpowiednio nie zmyją szyby i płynnie przechodzisz do uruchomienia wycieraczek, wciąż aplikując płyn. Zawsze tak tego używam, bo tak to zostało prawdopodobnie pomyślane...

Jacek1983
19-12-12, 22:30
Ja tam najpierw spryskuje tyle ile trzeba, potem załączam normalnie, jakoś mi to nie przeszkadza, z kolei w Oplach np.jest tak, że jak spryskasz to wycieraczki już chodzą, zanim szyba będzie mokra, przez co latają po suchej lub brudnej szybie...
Nowemu użytkownikowi Civica życzymy bezawaryjności :)

kaczkaa
21-12-12, 16:54
Czy byłby ktoś tak miły, aby odpowiedziec na moje pytanie odnośnie podgrzewanego fotela ?
Co odpowiada za to, czy są jakieś przekaźniki albo bezpieczniki itd

zakit
21-12-12, 23:20
prawdopodobnie wogole nie masz podgrzewanego fotela. bardzo zadko jakies wersjie wogole miały.

Brylant1
26-12-12, 23:03
musisz zaaplikować mate grzewczą w fotel.