Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Ciężki suw lewarka zmiany biegów



Młody ŁDZ
12-12-12, 11:56
Hello :)

Mam pytanie dot. skrzyni biegów, a dokładniej wrzucania ich za pomocą lewarka. WSZYSTKIE biegi wchodzą bez problemu, tylko ciężko - tj aby przesunąć lewarek i wbić bieg trzeba użyć większej siły, bo suw lewarka jest ciężki. Poza tym biegi wchodzą ok, nic nie odbija, biegi nie wypadają.

Od czego zaczać ?

mirasek
12-12-12, 12:28
Nasmarować kulkę shiftera :) Jak nie pomoże to tulejkę shiftera rozkręcić, oczyścić, nasmarować ale już kanał będzie potrzebny.

airman
12-12-12, 12:45
Chyba że masz short shifter, to faktycznie może wtedy być spory opór.

Młody ŁDZ
12-12-12, 12:56
Może inaczej - taka przypadłość występuje w aucie które chcę kupić, z tym że nie zamierzam tak jeździć. @up - słuszna uwaga. Ktoś mocno skrócił tam lewarek od zmiany biegów - stawiasz, że to tego wina?

Calypso
12-12-12, 15:08
short'em ciezej wbija sie biegi ale bez przesady. sam jezdzilem najpierw ze zwyklym, pozniej z shortem findazy i dla mnie roznica w sile wbijania biegow byla lekko odczuwalna. ale wymienilem od razu z tuleja poliuretanowa i swiezym smarem, wiec typuje na to...

Młody ŁDZ
12-12-12, 15:36
Z tym że tamten short nie jest zrobiony prawidłowo, tylko ktoś po prostu uciął górę.

kjmuszek
12-12-12, 15:48
No to znasz już winowajcę :) na 90% to wina właśnie lewarka.

81saren
12-12-12, 15:53
za mocno skrecone sruby od patykow do lewarka ....
Ktos musial tam grzebac i skrecic juz niepotrafił.

FaziRBK
12-12-12, 16:08
Tak jak kolega wyżej za mocno skręcona śruba, która łączy patyki z lewarkiem. Na kanale będziesz dokręcał a kolega Ci będzie sprawdzał czy jest dobry opór i gitara.

Młody ŁDZ
12-12-12, 16:28
Dzięki chłopaki ! :)

falek84
12-12-12, 22:13
podepnę się pod temat.
Po zdjęciu i założeniu skrzyni biegów lewarek w lewa stronę przesuwa się bardzo lekko, a w prawo z dużym oporem.
Biegi wchodzą normalnie.
Coś źle jest zamontowane? Wcześniej lewarek pracował normalnie.