PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z jednym cylindrem



bednar_skc
11-12-12, 14:03
Witam,
Bylem ostatnio u gazownika wyregulowac gaz, D15B2 lpg zwykly...gazownik powiedzial ze nie cyka na 1 cylindrze...i racja przewody mialy przebicie...kable wymienilem na ngk...swiece rowniez. przeczyscilem palec i rozdzielacz...

i dalej jest to samo...samochod odpali ale jak odepne 1 cylinder to sie nic nie dzieje czyli dalej nie cyka...
na paliwie jest lepiej...regulacja lpg nic nie pomaga...jaki moze byc powod?
iskre sprawdzilem i jest na gazdym cylindrze...

81saren
11-12-12, 15:20
Regulacja zaworów, sprawdz kopułke ,palec, swiece, przewody , podjedz do mechanika niech sprawdzi czy nie jest upalony zawór.

sebastanlec
11-12-12, 21:11
jak kolega pisze zaworki ( choć watpie) i sprwdzenie cisnienia na tym cylindrze bo bo jak zawory nie trzymają badz pierscienie to nie ma kompresji i nie bedzie palił na tym cylindrze

Van_Dal
12-12-12, 16:02
na benzynie lepiej czyli jak ? pali na tym cylindrze czy nie ?
moim zdaniem coś z zapłonem, podmień cewkę zapłonową lub cały aparat

kruczekvu
13-12-12, 01:31
Podstawowa sprawa to ogarnąć problem na samej benzynie a potem do gazownika
Podstawy sprawdź jak chłopacy radzą i wtedy już coś więcej się wie

RRa
13-12-12, 09:56
sprwdzenie cisnienia na tym cylindrze
+1

ma1ster
13-12-12, 11:28
Ja bym obstawiał coś w układzie zapłonowym, bo przecież jeśli masz zwykły gaz, a na innych cylindrach jest ok, to układ zasilania lpg jest sprawny...
LPG jest bardziej wrażliwe na niedomaganie układu zapłonowego, stąd u Ciebie lepiej chodzi na benzynie, ja bym zaczął od świec, kabli, kopułki, ewentualnie jak koledzy piszą całego aparatu zapłonowego.

sebastanlec
13-12-12, 21:39
ja nie bedzie cisnienia na cylindrze to iskre mozesz wziąć z lini wysokiego napiecia ale i tak nie bedzie palił na tym cylindrze, cewka jak walnie czy moduł to głupieje całkowicie czy to benzyna czy gaz takze układ zapłonu zostawmy chyba ze swieca jest upalona lub kabel WN jest złom totalny