PDA

Zobacz pełną wersję : Obroty + silnik krokowy



Hartke
17-10-07, 15:29
Witam

Przejrzałem wszystkie 21 stron pod hasłem obroty w szukajce ale nie znalazłem odpowiedzi :( W weekend gdy odpaliłem Hanie zauważyłem ze na zimnym falują mi obroty, a na ciepłym zaczynają skakać od 1000 do 1500 obrotów w kółko. Poczytałem na forum i mówie silnik krokowy. Brat mi go wykręcił, wyczyścił według fajnej instrukcji na forum, no i chyba zadziałało bo już nie latają, lecz czy to normalne że gdy silnik jest zimny, po odpaleniu ma 1100 obrotów, a na ciepłym bez świateł około 850 a z światłami ok 700 ? Jak sprawdzić czy krokowy wogóle działa?

Lcfr
17-10-07, 15:32
lecz czy to normalne że gdy silnik jest zimny, po odpaleniu ma 1100 obrotów, a na ciepłym bez świateł około 850 a z światłami ok 700 ?

no to chyba jest normalne, ze jak:
zimy=ssanie=wysokie obroty
ciepły=brak ssania=normalne obroty

Hartke
17-10-07, 15:34
No to ja wiem, naczytałem się o tym dużo. Ale czy te obroty na zimnym nie są za małe ? Przed awarią krokowego nie przypominam sobie by były takie małe, zawsze około 1500 było.

tomay
17-10-07, 16:20
zawsze około 1500 było.
to troszke za dużo, powinno byc tak koło 800

Hartke
17-10-07, 16:37
Tomay, chyba mnie nie zrozumiałeś.

Na zimnym kiedyś miałem około 1500 a teraz 1100 a na ciepłym ok 900 teraz. No i nie wiem czy to dobrze i czy wogle krokowy działa ;(

Randall
17-10-07, 17:45
A może ktoś ma odpowiedz na inne pytanie - nisko opadające obroty przy wciśnieciu sprzegła?? Juz wszystko przeczytalem na tym forum o tym, wszystko chyba w aucie sprawdziłem a problem jest dalej... Wrzucam luz to często obroty spadają niziutko i zaraz sie podnosza do normalnych czyli nieco ponizej tysiąca.. pomocy :( Gazu nie mam.

HokaHey
17-10-07, 17:57
No to ja wiem, naczytałem się o tym dużo. Ale czy te obroty na zimnym nie są za małe ? Przed awarią krokowego nie przypominam sobie by były takie małe, zawsze około 1500 było.

Ja właśnie dzisiaj m.inn. zrobiłem regulacje obrotów w ASO ale jutro zobaczę na zimnym silniku ile będę miał i po rozgrzaniu to napiszę....

Natomiast wcześniej miałem na zimnym od ok 2000 - 2500 obrotów a im zimniej tym więcej nawet do ok 3000 (w zimę) - co przecież jest katorgą dla silnika w zimę.... A na rozgrzanym silniku miałem ok 550 - 700 obrotów.

Hartke
23-10-07, 00:13
Odgrzewam temat.

Witam

Przejrzałem wszystkie 21 stron pod hasłem obroty w szukajce ale nie znalazłem odpowiedzi :( W weekend gdy odpaliłem Hanie zauważyłem ze na zimnym falują mi obroty, a na ciepłym zaczynają skakać od 1000 do 1500 obrotów w kółko. Poczytałem na forum i mówie silnik krokowy. Brat mi go wykręcił, wyczyścił według fajnej instrukcji na forum, no i chyba zadziałało bo już nie latają, lecz czy to normalne że gdy silnik jest zimny, po odpaleniu ma 1100 obrotów, a na ciepłym czasami 1000 a czasami ok. 800? Już sam nie wiem co myśleć :(

tomek_m
23-10-07, 00:56
jakbym takie problemy mial to bym nie mial problemow....


obroty na jalowym (rozgrzanym): okolo 800

obroty na zimnym: okolo 1500 przy starcie, powoli spadaja do tych 800

Hartke
23-10-07, 07:59
No właśnie na zimnym nie mam tych 1500 :( jest albo 1100 albo coś koło 1000, a na ciepłym też nie zawsze te 800.

HokaHey
23-10-07, 12:05
No właśnie na zimnym nie mam tych 1500 :( jest albo 1100 albo coś koło 1000, a na ciepłym też nie zawsze te 800.

No to imho jeszcze lepiej że masz na zimnym 1000 a nie 1500 - tylko się cieszyć a silnik ci podziękuję szczególnie w zimę :-) natomiast co do obrotów "zwykłych" to 800 trochę za wysoko
(jednak w granicach zdrowego rozsądku) - nie wiem ile powinno być dokładnie ale ja mam ok 500 - max 700 a był na regulacji w ASO w środę - choć żadnych zmian nie zauważyłem a teraz stoi u nich od wczoraj bo nie zrobili regulacji na ssaniu gdzie obroty były duuużo za wysokie :/ .

P.S. Ja to nie wiem Hanie takie dobre samochody a co chwile na forum słyszę że mają jakieś (mniejsze lub większe) problemy z obrotami czy to normalnymi czy na ssaniu - chyba Honda troszkę spaprała sprawę pod tym względem - kumpel ma stare BMW z 93 (wspaniałe silniki ;) jak to fantastycznie idzie jamciu hehe ) a żebyście widzieli jak mu PIĘKNIE obroty trzyma a na ssaniu to już poemat - tyle lat ma samochód a żadnej regulacji obrotów nigdy nie musiał robić...

rafalb33
23-10-07, 15:13
No to imho jeszcze lepiej że masz na zimnym 1000 a nie 1500 - tylko się cieszyć a silnik ci podziękuję szczególnie w zimę natomiast co do obrotów "zwykłych" to 800 trochę za wysoko
A dlaczego lepiej? Bo jest gorsze smarowanie i nizsze cisnienie oleju? 800-850 to idealne obroty.

ale ja mam ok 500
Jakbys mial tyle to by buda telepalo jak cholera. Obrotomierz do konca nie pokazuje prawidlowych wartosci.


wspaniałe silniki jak to fantastycznie idzie jamciu hehe
Szczegulnie te do 2,5 litra :aloha:

HokaHey
23-10-07, 15:42
A dlaczego lepiej? Bo jest gorsze smarowanie i nizsze cisnienie oleju?

Znawcą nie jestem ale wydaje mi się że na ssaniu obroty nie powinny być za wysokie i nie wiem czy to zależy od samochodu jaki model ile powinien mieć na ssaniu ale u mojego kolegi który posiada wspomniane BMW - na ssaniu ma obroty ok 1000 właśnie a zwykłe ma tak jak ja czyli 500 - 700 .... najgorzej to mnie drażnią obrony na ssaniu w mróz kiedy np mamy -20 stopni a obroty wskakują nawet do ok 3000 :/




Jakbys mial tyle to by buda telepalo jak cholera. Obrotomierz do konca nie pokazuje prawidlowych wartosci

Ale ja nie napisałem że mam 500 tylko w granicach 500 - 700 - żeby być bardziej precyzyjnym to chyba dokładniej 600 - 650 i nic mi nie telepie.


Szczegulnie te do 2,5 litra

No kumpel ma 2.0 litry "tylko" ale chodzi to jak rakieta - przy tej BMW to moja hania to maluch 126p ;) co jak co ale BMW imponuje mi "fabrycznymi" silnikami i skrzynią biegów :up2:

P.S. Co do ssania jeszcze to moja hania cały czas siedzi w ASO i jestem bardzo ciekawy jakie obroty ustawią koniec końców - mam nadzieję że absolutny max to będzie 1500 a idealnie chciałbym do 1200 :)

rafalb33
23-10-07, 15:48
obroty wskakują nawet do ok 3000
Masz cos niesprawne bo nie ma prawa byc takich obrotow.Normalnie na ssaniu to ~1500.

2.0 to faktycznie rakieta ;) .....Ale bez OT.

HokaHey
23-10-07, 15:53
Masz cos niesprawne bo nie ma prawa byc takich obrotow.Normalnie na ssaniu to ~1500.

Powiem tak u mnie ssanie polega na takiej zasadzie " im zimniej tym większe obroty" - teraz jak nie ma zimy jeszcze to mam do ok 2500 a podczas zimy nawet do ok 3000... natomiast w lato czy jak jest ciepło to tak do ok 1500 - 2000... Dodatkowo im zimniej tym dłuższy czas ssania... Dlatego oddałem go do regulacji...

P.S. W sumie to te obroty na ssaniu to chyba póki co mój jedyny "najpoważniejszy problem" z tym samochodem jak do tej pory - ogólnie jestem bardzo zadowolony z auta :aloha:


UpDate:

- czyszczenie zaworu: 90 zł

Właśnie odebrałem Hanne z ASO w której wyczyścili zawór i Pan z obsługi powiedział że powinno być już dobrze a rano jak odpalali samochód to obroty wynosiły 1800 - 1900 a więc jest to spadek z moich poprzednich 2500... niemniej jednak zobaczymy na dniach czy na pewno będzie tak jak mówił...

P.S. Powiedział mi też że te Hondy tak mają do ok 2300 obrotów na mrozie czy to prawda ? W dodatku wydaje mi się że nawet te 1800 - 2000 obrotów na ssaniu w taką pogodę jak teraz to i tak trochę za dużo :/
(oczywiście cały czas chodzi tylko o ssanie)

f3niks
08-11-07, 16:43
1500 obrotow przy zimnym i jakies 900-1000 na rozgrzanym normalne zachowanie czy powinny bardziej spadac? i czy ewentualnie powinienem wyregulowac obroty? pozdrawiam

skolopendra
08-11-07, 16:50
a Ty nie masz co robić tylko pisać ten post gdzie popadnie................. :bicie:


witam, mam pytanie chyba podobnej kategori, zauwazylem ze przy zimnym silniku samochod ma podwyzszone obroty tzn 1500 na jalowym biegu jak sie juz rozgrzeje spada do 1000 czy to normalne?

...........................................odpowie dz już Ci udzieliłem :agent:

HokaHey
08-11-07, 18:13
1500 obrotow przy zimnym i jakies 900-1000 na rozgrzanym normalne zachowanie czy powinny bardziej spadac? i czy ewentualnie powinienem wyregulowac obroty? pozdrawiam

Po odbiorze z ASO Hani z regulacji z zaworu miałem 1800 - 1900 a teraz spadło do ok 1500 zł na zimnym także jestem bardzo zadowolony :aloha: . Co do obrotów jałowych to przy włączonych światłach mam ok 600 - 650 a przy wyłączonych ok 100 - 150 więcej. Imho 1000 obrotów na rozgrzanym silniku to chyba coś za dużo masz :> . Co do regulacji to gdzieś na forum chyba było całkiem nie dawno jak wyregulować samemu obroty jałowe (z rysunkami nawet co i jak) jakbyś chciał poeksperymentować ;)

mirasek
08-11-07, 19:13
Co do obrotów jałowych to przy włączonych światłach mam ok 600 - 650 a przy wyłączonych ok 100 - 150 więcej.
Chyba powinne sie stabilizować na jednym poziomie, niezależnie czy włączone są światła albo klima. Od tego właśnie jest krokowy.

HokaHey
08-11-07, 19:40
Co do obrotów jałowych to przy włączonych światłach mam ok 600 - 650 a przy wyłączonych ok 100 - 150 więcej.
Chyba powinne sie stabilizować na jednym poziomie, niezależnie czy włączone są światła albo klima. Od tego właśnie jest krokowy.

Odbierałem niedawno Hanie z ASO po regulacjach i mówili że wsjo w porządku :) A obroty mi nie falują są stabilne jak skała. Tylko przestawiają się automatycznie o wspomnianą (imho nie wielką) wartość w zależności czy mam włączone światłą czy nie - to wszystko. Tak czy siak z obrotów jestem zadowolony :aloha:

Gelzak
09-11-07, 08:39
Ja w swojm d16a9 mam dokładnia jak ''HokaHey''
Praktycznie takie same obroty na zimnym czyli ok 1100 - 1200
a na Ciepłym 550 - 650 :aloha:
Tylko że właczenie swiateł umnie niec nie robi z obrotami, co najwyżej klima

mackovv
15-11-07, 22:09
Tylko przestawiają się automatycznie o wspomnianą (imho nie wielką) wartość w zależności czy mam włączone światłą czy nie - to wszystko

ale przestawiaja sie to normalne ,ale tylko na chwilę! bo wzrasta chwilowe obciązenie silnika(alternator) tak jak przy kazdym właczeniu jakiegos urzędzenia elektrycznego w samochodzie, ale po chwili powinny w zasadzie wrócić do normy i nie ma co spierać sie o 100obrotów na min w tą czy w drugą stronę, tymbardziej ze to na oko patrzysz po obrotomierzu.

HokaHey
19-11-07, 17:06
ale po chwili powinny w zasadzie wrócić do normy

U mnie nie wracają i trzymają się na swoich obrotach zależnie czy mam włączone czy wyłączone światła jak widać na zdjęciach poniżej:

http://img239.imageshack.us/img239/7192/swiatlaoffti7.jpg
Obroty przy światłach wyłączonych

http://img443.imageshack.us/img443/716/swiatlaonzu4.jpg
Obroty przy światłach włączonych

Masiv
16-03-12, 10:36
Ja ma identyczne obroty na światłach i strasznie buda mi się trzęsie...nawet poduszki dolne wymieniłem bo faktycznie były już zmasakrowane ale nic nie pomogło. Zostaje mi jeszcze krokowy wyczyścić.