PDA

Zobacz pełną wersję : Remont Silnika D16Z6



Doman81
06-12-12, 10:19
Witajcie,

jestem na tym forum nowy także na wstępie proszę o wyrozumiałość...

Planuje zrobić remont silnika i tu proszę Was o pomoc jako stare wygi i wyjadaczy w tym temacie...

Dysponuje hanią z 1992r o pojemności 1590 cm3 SOHC D16Z6 VTec oczywiście. Silnik z racji 20 lat w kiepskiej formie ale mnie to nie przeszkadza bo chce wymienić w nim praktycznie wszystko tak aby wyciągnąć maksymalną moc :)

To co było zrobione to góra silnika, wymieniona klawiatura, planowana głowica (to robił poprzedni właściciel)

Muszę wspomnieć, że autko na wiosnę będzie przygotowywane do KJS'ów, będzie prute w środku, wstawimy jej klatkę. itd
Na chwile obecną tylko silnik

proszę o podpowiedz co tu zrobić i jakich części użyć, żeby silnik odzyskał znów młodość.
Szukałem po necie części ale z racji słabej orientacji nie chciałbym przepłacać.

Mój Plan zakupowy, tak zwane graty:

Układ dolotowy (stożek)
kolektor 4 2 1
wzmocnione panewki
Kompletny sportowy rozrząd + kewlarowy pasek

nie wiem czy korbowód, może odchudzone koło zamachowe, do tego kute tłoki...?
szpera do skrzyni..?

Proszę Was o pomoc w doradzeniu, jakie części kupić tak, żeby jak już wyjmiemy silnik i wszystko założymy nie było braków...

ps. jak nazbieram części będę w tym wątku na bieżąco wrzucał fotki z remontu, może komuś się to w przyszłości przyda...

Pozdr.
Dominik

markotny
06-12-12, 11:24
jestem na tym forum nowy także na wstępie proszę o wyrozumiałość...

Więc jak jesteś nowy to wypadałoby sie przywitać w stosownym temacie.


do tego kute tłoki...?

A planujesz mocne turbo??


szpera do skrzyni..?

W D-serii??:rolleyes:


jak nazbieram części będę w tym wątku na bieżąco wrzucał fotki z remontu, może komuś się to w przyszłości przyda...


Tematów dotyczących remontu silnika i części na ten cel jest na forum pierdylirad. Poświęć chociaż z pół godziny i skorzystaj z szukajki.

qureku.
06-12-12, 12:04
szpera do skrzyni..?

Szpera jest jak najbardziej dostępna, tylko kupno OEM Hondy graniczy z cudem, wiec pozostaje aftermarket

Odpuść kute elementy. Zainwestuj w zawias, krótsze przełożenia w skrzyni.

Zamierzasz obspawać budę przed założeniem klatki ? Jak zamierzasz startować w większych imprezach, to pamiętaj że klatka musi byc zgodna z załącznikiem J


Ps. Moja bardzo dobra rada. Zanim na coś się zdecydujesz, to przemyśl to parę razy :)

Doman81
06-12-12, 12:04
Więc jak jesteś nowy to wypadałoby sie przywitać w stosownym temacie.

zaraz się załatwi :)


Tematów dotyczących remontu silnika i części na ten cel jest na forum pierdylirad. Poświęć chociaż z pół godziny i skorzystaj z szukajki.

Bardzo lubię określenie: pierdylirad

co do turbo to tak do końca nie wiem... na pewno w przyszłości, a może kompresor... nie wiem... zobaczymy

Tak jak już wcześniej pisałem, znam się na tym wszystkim słabo i za bardzo nie wiem czego i jak szukać, fakt najłatwiej jest zacząć dla mnie nowy temat i tak też zrobiłem.. autko kupiłem wczoraj, będzie ono nową zabawką i wszystko chciałbym robić sam, oczywiście w miarę możliwości :p

markotny
06-12-12, 12:25
Bardzo lubię określenie: pierdylirad

Sorry miało być 'pierdyliard'. Literówka:)

Zabawa z turbo czy z kompresorem jest możliwa bez zakuwania silnika ale to jak qureku napisał że to trzeba 2 razy przemyśleć:)

Co do szpery w D-serii to my mistake. Teraz doczytałem że japońce seryjnie szpere kładli w d15b. Tylko teraz weź i znajdź skrzynie od tego jak o sam silnik jest trudno:)

Doman81
06-12-12, 13:05
Macie może jakieś sklepy gdzie kupujecie graty,
Markotny, widzę, że ty obok mnie stacjonujesz także może coś podpowiesz :)

Co do remontu silnika, zakuwanie odpuszczę bo to droga zabawa, jak na wiosnę motor sprzedam to pomyśle nad tym.
Ale chciałbym zacząć wyciągać silnik w tym tygodniu.

piotrstrojek
06-12-12, 14:02
Jak bedziesz robil remont i chcesz podniesc moc to pomysl o doprezeniu. Swietnie nadaja sie do tego tloki od Vitary. Z tym ze trzeba dorabiac sworznie, ale wiekszosc tokarzy sobie z tym powinna poradzic. Gdzies byl temat o tym - poszukaj bo sluszalem ze naprawde warto cos takiego ogarnac.

qureku.
06-12-12, 14:05
Jak bedziesz robil remont i chcesz podniesc moc to pomysl o doprezeniu. Swietnie nadaja sie do tego tloki od Vitary. Z tym ze trzeba dorabiac sworznie, ale wiekszosc tokarzy sobie z tym powinna poradzic. Gdzies byl temat o tym - poszukaj bo sluszalem ze naprawde warto cos takiego ogarnac.

Czy oby na pewno ? Wydaje mi się, że odprężają..

Michalll_1991
06-12-12, 14:20
Jak bedziesz robil remont i chcesz podniesc moc to pomysl o doprezeniu. Swietnie nadaja sie do tego tloki od Vitary. Z tym ze trzeba dorabiac sworznie, ale wiekszosc tokarzy sobie z tym powinna poradzic. Gdzies byl temat o tym - poszukaj bo sluszalem ze naprawde warto cos takiego ogarnac.


Czy oby na pewno ? Wydaje mi się, że odprężają..

vitarowe odprężają, d13 dopręzają na tyle co wiem. Ale jak mówi o turbo to co mu radzisz doprężać. Kolego jak chcesz iść w na(bez doładowania) to doprężaj, jak turbo/kompresor SOFT to nie ma potrzeby odprężać, a jak na grubo i kuć to odprężać trzeba :)

reaktor
06-12-12, 14:52
jak do kjs to chyba turbo to slaby pomysl
juz predzej etona charakterystka bardziej zblizona do N/A

mam zestaw na remont do swojego d16 pod turbo/kompresor w dobrej cenie jak bys szukal

markotny
06-12-12, 21:22
Markotny, widzę, że ty obok mnie stacjonujesz także może coś podpowiesz

No problemo. W moim przypadku część gratów na remont i mody kupowana była w InterCarsie a część od forumowiczów którzy regularnie oferują silnikowe części zamienne do Hond. Ja mam doprężony silnik i to dość mocno więc jak zajrzysz do mnie w temat auta na pierwszą stronę to z grubsza będziesz wiedział co było wkładane:)

piotrstrojek
06-12-12, 22:06
Czy oby na pewno ? Wydaje mi się, że odprężają..

No jak widać człowiek uczy się całe życie - dąłbym sobie głowę uciąć że Vitarove doprężają. Przynajmniej taki plus że zweryfikowałem swoją wiedzę w tym temacie :)

Yotomeczek86
06-12-12, 22:42
Bez 3 tysięcy nawet nie myśl o remoncie.

Doman81
06-12-12, 23:19
Bez 3 tysięcy nawet nie myśl o remoncie.
kolego, licze sie z kosztami i wiem ze 3 bedzie malo...
dlatego mam 7 ale chce zostawic czesc na klatke i reszte gratow pod kjs :)

a moze jest ktos (mechanik) godny polecenia w mojej okolicy ?

Doman81
07-12-12, 08:38
to co? polecicie koledze jakieś graty, które warto by było założyć przy okazji że silnik jutro będę miał już na łańcuchu... ?
zastanawiam się nad rozrządem i tłokami... no i oczywiście doprężeniem silnika ale nie wiem co i jak... help :)

sebastanlec
08-12-12, 17:11
słuchaj jestem z okolic tomaszowa mazowieckiego czyli nie tak daleko, na stronie www.hondatuner.pl jest mój numer tel jak cos to zadzwon, sam startuje w kjs-ach, sam robiłem sobie auto i modyfikowałem, z łodzi robiłem 3 fury, zeby nie chwalic sie to zapytaj na tej stronce co podałem głównego tunera łukasza wożniakiewicza co potrafie i czy robie dobrze, jak cos to dostarczysz silnik a odbierzesz gotowy, czesci tez moge załatwic w dobrych cenach i w najlepszej jakosci bo byle czego nie zakładam bo szkoda roboty i kasy, pomoge, doradze, co tylko bedziesz chciał