PDA

Zobacz pełną wersję : Padniety sil. krokowy - ale czy na pewno?



tardo
15-10-07, 17:15
Witam
Jestem posiadaczem Hondy Civic r'96 z silnikiem D14A4. Mam problem z falujacymi obrotami na biegu jalowym. Opisze krotko jak wyglada sprawa: po wlaczeniu silnika (gdy jest zimny) wszysko jest ok obroty wbijaja sie na ok. 2000. Gdy silnik nabiera temperatury obroty stabilizuja sie na ok 800. Problem zaczyna sie już po przejechaniu kilku kilometrow. Po chwilowym nacisnieciu pedalu gazu obroty spadaja ponizej 500 (wyczuwalne wibracje) podobnie sie dzieje jesli zalacze dmuchawe. Zaznaczam, ze silnik jeszcze nigdy mi nie zgasl, ale obawiam sie nie dlugo zacznie. Na forum znalazlem, ze moze to byc przyczyna silniczka krokowego, ale czy napewno? Mam w zwiazku z tym kilka pytan:

1. Czy moze byc odpowiedzialny za to alternator?
2. Jest moze mozliwosc regulacji obrotow - "+"<->"-"? W intrukcji serwisowej wyczytalem ze sluzy do tego "sruba zderzakowa", ale nie wiem czy w tym modelu silnika jest takowa, jesli tak to gdzie?
3. Jak lepiej zresetowac komputer poprzez bezpiecznik czy odlaczenie aku?

Resetowalem komputer( przez odlaczenie aku), silnik pracowal do pierwszego wlaczenia wiatraka chlodnicy, ale to nic nie dalo. Co moze byc przyczyna, bo nie wiem za co sie wziasc w pierwszej kolejnosci. Z gory dzieki za okazana pomoc.

skolopendra
15-10-07, 17:23
sie wziasc w pierwszej kolejnosci.
za czyszczenie .................. :agent:

tardo
15-10-07, 19:04
OK, ale zanim zaczne grzebac w aucie chcialbym wykorzystac wszystkie mozliwosci "nieinwazyjne" :) . Wiecie gdzie w tym silniku znajduje sie sruba do regulacji obrotow?

skolopendra
15-10-07, 19:18
Wiecie
wiemy...................................nie ruszaj, tylko weź się za czyszczenie................ :bicie:

tardo
17-10-07, 18:51
No dobrze, a jest ktos w stanie w 100% stwierdzic, iz wina nie lezy po stronie alternatora(zuzyte szczotki badz lozysko), bo podczas postoju gdy wlacze dmuchawe lub domykam szyby obroty spadaja ponizej 500 (trzesie buda).

Pozdrawiam

Hartke
17-10-07, 21:26
Przy obciążeniach zawsze spadają obroty.