PDA

Zobacz pełną wersję : Zepsuty wskaźnik paliwa d13b2



ANDRU17
05-12-12, 16:52
Witam ,mam dośc uciążliwy problem z wskaźnikiem poziomu paliwa mianowicie wskaźnik prawie cały czas pokazuje full ale zdarzają się momenty [rzadko] że wskazówka opada i pokazuje rzeczywisty stan paliwa , podrzucił by ktoś co po kolei sprawdzac . :rolleyes:

tomek1
05-12-12, 17:19
Podpinam sie tylko u mnie zawsze wskazuje full:/

hacker120
05-12-12, 22:12
proponuje sprawdzić pływak, bo może się zawiesza ;)

ziober111`
06-12-12, 08:44
Jeżeli nie rozkręcaliście zegarów to zgadzam się z kolegą żeby sprawdzić pływak w baku czy się nie przyciął...

ANDRU17
06-12-12, 09:52
z tym pływakiem to raczej wątpię mala szansa żeby ciągle zacinał się tylko w pozycji full a z reguły stan mojego paliwa powinien się wahac od połowy baku w dół :(

yautja
06-12-12, 11:27
Możliwe, że coś z masą. U mnie też czasami wędruje ponad full i stało się to po spawaniu nowego tłumika na samochodzie z podpiętym akumulatorem. Czasami przy zaciągniętym ręcznym mruga też jego kontrolka, czyli przypuszczam że coś gdzieś nie styka. Pływaka wyjmował w takich temperaturach nie będę, więc się nie przejmuję.

marczes82
06-12-12, 12:00
Najlepiej by było przełożyć zegary i wtedy zobaczyć ale dużo też jest opisane tutaj:
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?17536-ZEGARY-w-CIVIC-ZEBRANE-INFORMACJE

tomek1
06-12-12, 18:45
Ja kiedys kiedys bawiłem sie z tymi kablami przy pływaku i jak odpiołem mase to wskazówka opadła a jak podpiąłem to znowu poszło do góry..

Jeszcze mam problem z temperaturą, jak silnik zimny to jest na dole ale sie zagrzeje do normalnej temperatury i sie nie zatrzymuje tylko wędruje na samą góre...ale silnik oczywiscie sie nie gotuje ani nic z tych rzeczy..

ANDRU17
07-12-12, 12:21
Wymontowałem pływak wygląda na dobry prąd dochodzi wsadziłem kontrolkie w wtyczki i się świeci co znaczy że jest masa i napięcie sprawdziłem również żółty przewód który idzie do zegarów i też ma przejście prądu nie wiem tylko jak sprawdzic mase [kabel biało czarny ] idzie gdzieś do bezpieczników ale wszystko jest w rurkach i nie wiem jak go sprawdzic . Co do zegarów to delikatnie i powoli ruszałem wskazówka chodzi ciężko ale chyba ok z tyłu wszyskie druciki sa polutowanie i się trzymają . ;(