PDA

Zobacz pełną wersję : skąd wyciek?



bujakecz
05-12-12, 00:17
Koledzy jutro planuje oglądać civica V na zdjecie dopatrzyłem się wycieku oleju, możecie podpowiedzieć skąd on może być i czy to masakrycznie wygląda ? http://img138.imageshack.us/img138/1428/wyciekl.jpg

Michał102
05-12-12, 00:27
Strzałką zaznaczyłeś osłonę kolektora, ale domyślam się, że chodzi Ci o blok silnika w miejscu między wężem, ą osłoną, tak?
To miejsce może być ulane oliwą jak będzie Ci przeciekał aparat zapłonowy... oprócz tego górna część skrzyni biegów powinna być mokra.

Druga opcja to walnięta uszczelka pod głowicą.

pablo_020
05-12-12, 00:27
g**no widać na tym zdjęciu

dlugi999
05-12-12, 00:29
Nie masz uszczelki pod aparatem zapłonowym. ten sam problem co w rexie d15b z Empire;)

bujakecz
05-12-12, 00:40
czyli kaplicy nie ma ? facet mówił że jakiś smiering skrzyni jest walnięty ale czyżby o to mu chodziło ? o.O

dlugi999
05-12-12, 00:47
Simering skrzyni to co innego. Zobacz dokładnie co sie dzieje pod aparatem zapłonowym od spodu przeleć palcem i zobacz czy mokro jeżeli nie to sprawdz jeszcze czujnik pod aparatem zapłonowym będzie widoczny wchodzi do bloku silnika z niego też może Ci puszczać:) Tragedi nie ma ale oleju też nie będzie

bujakecz
05-12-12, 00:52
za to będzie z czego targować :D no nic, dla pewności namówie sprzedającego żeby przejechał się ze mną do mojego czarownika. Gdyby pókało stukało to luz, ale wycieków jakoś panicznie się boje :D Pozdro

djwafel
05-12-12, 01:52
Jakie masz podejście kupić auto np. z pukającym sworzniem... Popatrz stożek kiczowato zamontowany Wielki tuning ja bym omijałbym te auto i szukał czegoś lepszego.

bujakecz
05-12-12, 10:28
ale kurcze blacha zdrowa nie ukrywam że to mnie kusi..

FaziRBK
05-12-12, 12:05
Ile w ogóle chce typ za to? i co to za buda? ej2 czy eg4?
W najgorszym wypadku Słupek D15 nie jest makabrycznie drogi, a u pewnych osób z forum kupisz zdrowy egzemplarz i zeswapujesz.
Po za tym jeżeli to nie klepie i jeździ a nie będzie to uszczelka pod głowicą to się jeszcze nacieszysz jazdą.

dlugi999
05-12-12, 16:00
Ja mysle że lepiej obejzeć dokładnie zawias układ kierowniczy i hamulcowy , no i bude silnik jak lekko zyga to sie zrobi uszczelki za 200zł i git a nie zawias za 1000zł :):D

SportowyGlan
07-12-12, 06:47
Mam ten sam problem, wiem ze przepuszcza mi uszczelka pod kapa zaworów, a jeśli chodzi o ap zapłonowy to wam chodzi o ten oring który jest hmm na tej wypustce co wchodzi w głowice ? Skąd wytrzasnąć takowy ?

Michał102
07-12-12, 11:01
Oring między głowicą, a aparatem to żaden problem - kupisz go w każdym sklepie z uszczelnieniami.
Gorzej jak przepuszcza simering wałka aparatu... wtedy trzeba rozbierać cały aparat (jednak jest to bardzo proste - każdy da radę) no i kupić oryginalny simering (60-70zł) lub dobrać coś w podobnych rozmiarach (~4zł) i rzeźbić z dopasowaniem. Oryginał ma bardzo nietypowy wymiar i nic innego P&P tam nie podejdzie.

Żeby sprawdzić czy simering przepuszcza wystarczy zdjąć kopułkę aparatu... jak w środku będzie olej, no to niestety trzeba to czym prędzej wymienić.

sebastanlec
08-12-12, 23:01
czujnik pod aparatem to nie jest w bloku tylko w głowicy, dla mnie to bedzie albo oring aparatu albo słynna uszczelka pod pokrywą zaworów i w tym miejscu bedzie najbardziej ciekła i spływała po bloku tu gdzie strzałka, jesli jest walniety zimering na skrzyni biegów bądz na wale korbowy od strony sprzegła to spójrz pod auto i i na łączeniu skrzy ze silnikiem bedzie taka blacha osłaniająca koło zamachowe, jesli tam bedze olej wisiał to skrzynia do wyjecia zeby zmienic zimering

Olek60
09-12-12, 10:30
mi tak cieknie z głowicy mimo wymienionej uszczelki, więc mogą być też poważniejsze problemy. Ja bym nie patrzył na zdrową blachę bo po zimie i tak będzie ruda.

bujakecz
09-12-12, 13:55
jest to hb 95 rok kanadyjczyk bez żadnych bajerów nawet bez wspomy. typek chce 2200 mysle że za 2000 by oddał buda cała zdrowa. nie pojechałem oglądać, zadzwoniłem zapytałem się czy to przypadkiem nie z aparatu jest wyciek, powiedział że aparat suchy i mechanior mu powiedział że to gdzieś ze skrzyni, zapytałem się czy trzeba w takim wypadku skrzynie wyciągać on że tak. znawcą nie jestem więc sobie darowałem. ale nie powiem że mnie ciągnie do tego autka miałem poprzednio coupe z tym silnikiem to fajnie chodziło, to w tej budzie mysle że jeszcze lepiej :P

a uszczelka pokrywy zaworów sucha podobno więc to odpada i na aparacie zapłonowym też odpada, czyli większa dłubanina raczej...

dlugi999
09-12-12, 14:53
Za taką kase ty sie zastanawiasz???? Zdjęcie skrzyni i wymiana uszczelek itp to jest 30min roboty we 2;)

bujakecz
09-12-12, 19:34
no a jak to będzie uszczelka głowicy czy coś masakrycznego? boję się że to będzie kaplica...

dlugi999
09-12-12, 22:43
Jak miała by być to uszczelka pod głowicą to by mieszał płyn z olejem a pozatym zero mocy tak naprawde:cool:

piotrstrojek
11-12-12, 10:44
Za takie pieniądze to bierz go. Pod warunkiem że buda zdrowa - pięć razy obejrzyj !!! Znajdź każdy purchelek, bo to potencjalne ogniska rdzy. O ile to możliwe weź auto na podnośnik lub kanał i obejrzyj podłogę w okolicach progów oraz w okolicach mocowania wachaczy podłużnych, zbiornika paliwa oraz bagażnika.