PDA

Zobacz pełną wersję : Zgasła i nie odpali!! Pomocy



Wąski2
04-12-12, 01:21
Panowie mam taki problem, auto zgasło podczas jazdy i już później nie odpaliło :/ Iskra jest, paliwo dostaje, rozrząd nie przestawiony. Jest to dziwne gdyż jak odepne kostki od wtrysków auto jakby "chwytało" ale zaraz gaśnie z braku paliwa w cylindrach, natomiast jak zapne wtryski to juz wogóle nie łapie. Silnik to D15B7. Pomocy!!

reaktor
04-12-12, 01:32
cos zle sprawdasz


P Iskra jest, paliwo dostaje, rozrząd nie przestawiony. J

w takich warunkach musi odpalic

pewnie przekaznik pompy

Wąski2
04-12-12, 01:33
W tym sęk, że auto nie odpala :/ To auto dla wszystkich jest teraz zagatką...

reaktor
04-12-12, 01:37
ciezko zeby twoje auto zaginalo prawa chemi i fizyki albo nie masz iskry albo paliwa

jak masz watpliwosci to wez beznyzne i zaplaki i sprawdz co sie stanie po polaczeniu

CRX1
04-12-12, 01:38
Spróbuj szczytać błędy.Tak jak reaktor pisze iskra i paliwo jest powinno śmigać,no chyba że nie masz kompresji.

r0nin
05-12-12, 00:04
ciezko zeby twoje auto zaginalo prawa chemi i fizyki albo nie masz iskry albo paliwa

jak masz watpliwosci to wez beznyzne i zaplaki i sprawdz co sie stanie po polaczeniu

i po co te złośliwości ?
osobiście miałem sytuację gdy była iskra i paliwo ale występowała duża wilgotność powietrza i auto nie chciało odpalić - wymieniłem kable zapłonowe, uszczelkę kopułki, świece i nadal nie pomagało - wymiana kopułki załatwiła sprawę bo widocznie moja nie była tak idealna jak mi się wydawało ;)

reaktor
05-12-12, 01:32
i po co te złośliwości ?
osobiście miałem sytuację gdy była iskra i paliwo ale występowała duża wilgotność powietrza i auto nie chciało odpalić -)
boshhh

ciezko zeby twoje auto zaginalo prawa chemi i fizyki albo nie masz iskry albo paliwa

jak masz watpliwosci to wez beznyzne i zaplaki i sprawdz co sie stanie po polaczeniu

x2

Wąski2
05-12-12, 03:10
Kopułka zmieniona, kable zmienione, świece zmienone, moduł z aparacie zmieniony i dalej nic :/ Ale ewidentnie słychać przy kręceniu rozrusznikiem strzały w wydech.

RRa
05-12-12, 18:58
może ta iskra za słaba albo ciśnienie paliwa niskie

aparat zapłonowy sprawny? podmień

CRX1
05-12-12, 20:30
Ale ewidentnie słychać przy kręceniu rozrusznikiem strzały w wydech.
Za bardzo opóżniony zapłon.Jeżeli nikt nie kręcił aparatem,to dokładnie sprawdzić trzeba rozrząd.

dlugi999
05-12-12, 20:42
To kopułke sprawdz dokładnie bo mogła strzelić jak u mnie i strzelał nie raz tylko dawał iskre jak dała rade pszeskoczyc na świece:)

Sprawdz dokładnie wszystkie kable czy masa wszędzie styka, czujnik położenia wału, i czy nie ukręcił sie wał korbowy

smoku93
05-12-12, 23:45
ja bym stawiał na rozrząd i aparat... sprawdź dobrze ten rozrząd...