PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny części dla nowicjusza



Revelation
14-10-07, 15:54
witam w poniedziałek bede oglądał civica V generacji 1,5. wczoraj jednak znajomy straszył mnie co do ceny części i drogiego serwisu tego auta. chciałem sie dowiedziec u źródła czy naprawde jest tak źle na tle konkurecj? i czy silnik jest łatwy w ,,obsłudze-naprawach" dla mechanika?

skolopendra
14-10-07, 16:19
i czy silnik jest łatwy w ,,obsłudze-naprawach" dla mechanika?
nawet dla grabarza
;)

Romi
14-10-07, 18:01
ceny sa normalne i sa ich tony w zamiennikach

Lcfr
14-10-07, 21:16
- pierescienie: CTI-175pln/RIK -175pln
- uszczelka głowicy: TYLKO ASO - 260-90zł (takomy róznne po 170są)
- uszczelka pod pokrywe zaworów: TYLKO ASO - 54pln (zamienniki po ok30zł)
- uszczelniacze zaworowe: tylko ASO -360zł/kpl (zamienniki po 4-5pln/szt)
- uszczlniacze wałka/wału: zamienniki np. TAKOMA/ ERLING - 20-30pln
- uszczelka miski olejowej: zamiennik - 30pln
- pasek: MITSCHUBOSCHI/ GATES - 70-90pln
- napinacz z rolka: zamiennik KOYO, GMB - 60-70pln
- pompa wody: zamiennik np. AISIN - 120-14pln
- uszczelki kol. ssacego i wydechowego: zamienniki np. TAKOMA - od 6,40 do 15pln
- klocki/okładziny: zamiennik ATE/FERRODO/EBC - od 85pln (remsa) przez 130(ATE/ferrodo0 do 200-300 za jakies lepsze
- tarcze: gładkie BREMBO, EBC, ATE PVD - od 115pln/szt do 150pln za szt (chyba ze cos z wyzszej półki)
- gumy tzw"cukierki: tylko ASO - 120pln/szt
- gumy inne: zamienniki np. JC - od 25pln/szt
- gumy przegubów: zamienniki JC - 40pln/szt





tam gdzie napisane: TYLKO ASO - zaleca sie wybrac opcje czesci z aso.... choc podałem inne ceny...

ceny moga sie róznic w zaleznosci od miejsca kupowania wiec podane przeze mnie sa orientacyjne tylko



Tematów z cenami kilka jest juz - wypadałoby poszukac...

kornel_no_1
15-10-07, 21:51
Jak mnie wkuzaja ludzi ze honda jest droga a nigdy sie nie zastanawiaja ile trzeba wydac na naprawe i ile razy te *****..... autka sie psuja to nie jest jakis szmelwagen aby sie co 2 tygodnie psul
co do szczesci to jak dlamnie nie jest drogo troche trzeba pomuslec i radze nie oszczedzac na zamniennikach bo bo to nie to samo tylko te co do hondy laduje fabryka lub lepsze wiadomo

HokaHey
17-10-07, 11:16
Pozwolę się podczepić do tematu bo właśnie oddałem swoją Hanię do ASO i odbiór mam tak na ok godzinę 16:00 no i skasowali mnie wstępnie na blisko 1500 zł :rip: dlatego chciałem się spytać was czy aby to nie za dużo nawet jak na ASO ? Poniżej piszę co jest do wymiany i zrobienia:

- pasek rozrządu
- akumulator
- świece zapłonowe
- filtr powietrza
- regulacja obrotów na ssaniu
- regulacja świateł
- sprawdzenie ciśnienia w oponach

P.S. Czy wszystkie punkty ASO Hondy w Polsce muszą trzymać identyczne ceny części i usług czy każdy punkt sam sobie rzepkę skrobie ?

Lcfr
17-10-07, 11:42
- pasek rozrządu
- akumulator
- świece zapłonowe
- filtr powietrza
- regulacja obrotów na ssaniu
- regulacja świateł
- sprawdzenie ciśnienia w oponach


wg mnie ceny u mechaników wahałyby sie tak:
- pasek rozrządu 200zł (ASO jakies 550zł) choc słyszłaem ze nawet 800 moze kosztowac wiec to głownie nabija cene
- akumulator 200zł (cena srednia sklepowa)
- świece zapłonowe (NGK - komplet to 60zł)
- filtr powietrza (40-50zł max)
- regulacja obrotów na ssaniu (mysle ze max 30zł - w ASO pewnie ze 100)
- regulacja świateł (max 20zł) - ASO?
- sprawdzenie ciśnienia w oponach - NIC ??

mysle ze 1000zł za to to byłoby "świat i ludzie".....

a u dobrego mechanika zmiesciłbys sie w 500zł
i poco akumulator kupowac w ASO albo sprawdzac u nich cisnienie czy regulowac swiatła??
ale ASO ma swoje stawki.......

HokaHey
17-10-07, 13:05
mysle ze 1000zł za to to byłoby "świat i ludzie".....

a u dobrego mechanika zmiesciłbys sie w 500zł

Właśnie szukam solidnego i niedrogiego serwisu lub mechanika w Radomiu i bliskich okolicach - bo te ceny w ASO to porażka....


i poco akumulator kupowac w ASO albo sprawdzac u nich cisnienie czy regulowac swiatła??

Akumulator to fakt mogłem kupić gdzie indziej ale to już po ptokach i tak (280 zł bosch) a co do ciśnienia i regulacji świateł to myślałem ze za darmo zrobią skoro u nich i tak wydaje 1500 zł a i wcześniej już byłem i nie mało wydałem...


ale ASO ma swoje stawki.......

Wszystkie ASO Hondy takie same stawki mają ?

P.S. Jak już odbiorę Hannę to mogę podać dokładne ceny jakby ktoś chciał wiedzieć ?

P.S.2 W ogóle to ta moja Hanna od początku jakaś taka arystokratyczna była tylko do ASO by chciała jeździć cały czas i tylko oryginalne części ja to nie wiem jej się już w silniku poprzestawiało ona nie rozumie że ja nie mam tyle pieniędzy no ale weź jej to wytłumacz - nie da rady :/ - w końcu jednakowoż będzie musiała się przyzwyczaić do realiów i odpuścić - krótka piłka albo ja albo ASO ;)

Lcfr
17-10-07, 13:16
czy to ASO to ASO strzałkowski w wielogórze?

HokaHey
17-10-07, 13:19
czy to ASO to ASO strzałkowski w wielogórze?

Tak tylko jedno jest "w Radomiu"...

Lcfr
17-10-07, 13:40
czy to ASO to ASO strzałkowski w wielogórze?

Tak tylko jedno jest "w Radomiu"...

WIEM... :)
ja tu (radom) często bywam
i w tym ASO też kilka razy byłem
nic poważnie złego zarzucic im nie mozna ale o klienta to oni nie walcza i zadbac dokładnie raczej nie potrafią... takie osobiste odczucia...

HokaHey
17-10-07, 13:47
WIEM... :)
ja tu (radom) często bywam
i w tym ASO też kilka razy byłem

:d Pracujesz w Radomiu ?


nic poważnie złego zarzucic im nie mozna ale o klienta to oni nie walcza i zadbac dokładnie raczej nie potrafią... takie osobiste odczucia...

Mniej więcej jest jak piszesz - zawsze robią dobrze i solidnie nie odwalają fuszerki jak to słychać w niektórych ASO a obsługa jest na poziomie (przynajmniej dział "techniczny") ale zatrzymać klienta to oni nie bardzo potrafią :d ;)


UpDate:

Już po odbierze z ASO mojej Hanny:

- mocowanie sprężyn: 20 zł
- śruba: 55 zł
- akumulator 45AH Bosh: 280 zł
- filtr powietrza: 75,01 zł
- napinacz: 330 zł
- pasek rozrządu: 221,89 zł
- świeca zapłonowa x4: 80 zł
- uszczelka pokr. zaworów: 51 zł

-------------------------------------------
- wymiana rozrządu: 225 zł
- wymiana świec zapłonowych: 40 zł
- wymiana filtra powietrza: 10 zł
- regulacja świateł: 20 zł
- regulacja wolnych obrotów: 50 zł

Razem: 1,457 zł 90 gr - :rip:

havok
17-10-07, 17:44
To ja wam napiszę nowinę od Leeo, że za włożenie halogenów (plus włącznik, czyli zmiana całej lewej manetki przy kierownicy) do jego auta w ASO zaproponowali mu 300 pln, gdy lokalni elektrycy śpiewają 250 bez gwarancji do 450 pln.
Inna sprawa, że nasze ASO nie grzeszy profesjonalizmem.

Motyl
17-10-07, 17:56
- filtr powietrza: 75,01 zł
- napinacz: 330 zł
- pasek rozrządu: 221,89 zł


za pasek z napinaczem dałem niecałe 200zł
filtr powietrza jakieś 40zł


- wymiana świec zapłonowych: 40 zł
- wymiana filtra powietrza: 10 zł
- regulacja świateł: 20 zł
a za wprowadzenie na hale nic nie wzieli?? :aloha:

HokaHey
17-10-07, 18:14
a za wprowadzenie na hale nic nie wzieli??

No jak to nie wzieli.... wzieli wzieli ale obciach było już pisać ;)

Jedyny nie oczekiwany plus to taki że Hanna dostała lekkiego kopa - od razu poczułem różnicę... tylko zastanawiam się przez co ? filtr powietrza ? pasek ? świece ? hmmmm

Lcfr
17-10-07, 19:16
dostała lekkiego kopa - od razu poczułem różnicę... tylko zastanawiam się przez co ? filtr powietrza ? pasek ? świece ? hmmmm

filtr.. .




a tak na marginesie...
olac takie ASO
wole swój garaz w radomiu :)
na pewno taniej a i często lepiej ;) :speszony:

tomek_m
17-10-07, 19:38
Już po odbierze z ASO mojej Hanny:

- mocowanie sprężyn: 20 zł
- śruba: 55 zł
- akumulator 45AH Bosh: 280 zł
- filtr powietrza: 75,01 zł
- napinacz: 330 zł
- pasek rozrządu: 221,89 zł
- świeca zapłonowa x4: 80 zł
- uszczelka pokr. zaworów: 51 zł

-------------------------------------------
- wymiana rozrządu: 225 zł
- wymiana świec zapłonowych: 40 zł
- wymiana filtra powietrza: 10 zł
- regulacja świateł: 20 zł
- regulacja wolnych obrotów: 50 zł

Razem: 1,457 zł 90 gr[/b] - :rip:

to jest ****a niesamowie - ceny tych napraw w ASO to jest jakies *******one nieporozumienie - i jeszcze jak sobie pomysle ze nieraz zatrudniani sa tam jacys praktykanci co nie bardzo marke auta potrafia rozpoznac to po prostu noz sie w kieszeni otwiera...

sorry ale wyrazilem sie najogledniej jak moglem....

Lcfr
17-10-07, 19:44
to jest karfa niesamowie - ceny tych napraw w ASO to jest jakies *******one nieporozumienie - i jeszcze jak sobie pomysle ze nieraz zatrudniani sa tam jacys praktykanci co nie bardzo marke auta potrafia rozpoznac to po prostu noz sie w kieszeni otwiera...

sorry ale wyrazilem sie najogledniej jak moglem....

i za to niestety ostrzezenie...
nie uzywamy wulgaryzmów na forum!!

rozumiem Twoją niechęć "do takich cen" ALE MUSISZ JEDNAK WYRAŻAĆ SIE BARDZIEJ OGLĘDNIE.......


a ceny są jakie sa dlatego trzeba jeździc do zaufanych mechaniorów

HokaHey
17-10-07, 19:54
a ceny są jakie sa dlatego trzeba jeździc do zaufanych mechaniorów

No właśnie ja akurat nie znam takiego w Radomiu :/ szukam kogoś kto by kogoś polecił ;) ostatecznie będę musiał po prostu sprawdzać pierwsze lepsze zakłady jak przyjdzie co do czego...

tomek_m
17-10-07, 20:02
i za to niestety ostrzezenie...
nie uzywamy wulgaryzmów na forum!!

rozumiem Twoją niechęć "do takich cen" ALE MUSISZ JEDNAK WYRAŻAĆ SIE BARDZIEJ OGLĘDNIE.......




...z mlodej piersi sie wyrwalo....

nie no spoko, rozumiem ze kultura musi byc, ostrzezenie przyjme na klate w przeciwienstwie do cen uslug ASO :agent:

a odchodzac od tego to autorowi posta doradzam poszukanie jakiegos mechanika od japonczykow, zapewne znajdzie sie taki co za swoje uslugi wezmie 1/3 tego co ASO i wykona je lepiej ;)

Skoti
18-10-07, 10:15
A ja myślałem że w Norauto mają drogo i faceta wyśmiałem jak zobaczyłem napis
"wymiana świec-1szt. 10zl komplet 38zł" a klucz sprzedają za 12zł. Moim zdaniem 40zł za wymiane świec to lekka przesada.