PDA

Zobacz pełną wersję : zabezpieczenie przed zimą:)



sulig1510
01-12-12, 03:45
witam Panie Panowie, temat pewnie wałkowany nie raz ale nie mogę niczego znaleźć ciekawego na forum,
hondzie wlasnie wrzuciłem do garazu, działam z przednim zawieszeniem, i przy okazji chciałem Hanie przygotować do zimy, jest to mój jedyny samochod więc stety niestety muszę się nim poruszać cały sezon, zdjąłem plastykowe osłony progów i okazało się ze nie ma grama rdzy ;) tak samo całe podwozie, nieruszone włąsciwie w zadnym miejscu, chciałbym zeby w takim stanie była na wiosne i na lata ;) , ale podejrzewam ze trzeba by hanie na progach, na nadkolach i na podwoziu zabezpieczyć, jakie są sposoby homemade? jak Wy konserwowaliście swoje hondy? pozdrawiam i liczę na pomoc od was ;) S.

RRa
01-12-12, 08:48
ja bitexem całe podwozie wymalowałem, ale najpierw pamiętaj o oczyszczeniu podwozia bo jak pomalujesz na grudkę rdzy etc to koniec konców coś wylezie na bank..
a do wnętrz progów są specjalne środki. niektórzy nawet olejem przepracowanym pryskali ><

Budziniak
01-12-12, 09:53
olejem przepracowanym to można sobie płot na działce pomalować a nie wlewać to syf do progów czy profili.
Ja w progi napsikałem dużo fluidolu...można to dostać pod nazwą "wosk do profili zamkniętych" a podłogę zamazałem całą lepikiem do papy tylko taki na zimno. Po zaschnięciu utworzyło gruba elastyczna powłokę która jest dużo wytrzymalsza od bitexu

wwljohn
01-12-12, 14:07
Tyle, że takie rzeczy robi się gdy jest niska wilgotność a na zewnątrz jeszcze ciepło :] .. Chyba, ze hanka ładnie wyschnie w ocieplanym garażu, to możesz mazać.

yarOo_krk
01-12-12, 14:39
Ja konserwowałem całość bitex'em (wiem, że większość woli BOLL'a).

Nadkola - czyścisz i odtłuszczasz - na to podkład (choć nie jest to konieczne) i gruba warstwa bitexu,
Analogicznie całe podwozie.
Lakier - konserwuje woskiem Collonite 476s
Plastiki zewnętrzne - ValetPro Dionizus Trom Glitz

Plastikowy
02-12-12, 13:27
zabezpiecza sie progi wewnatrz, nadkola tył w srodku podłuznice w srodku blotniki przednie od srodka, spływy drzwi i tylnych błotników od srodka za boczkami
wlasnie ze olej przepracowany zmieszzany z smarem na kuchence i psukniety do srodka bedzie na lata i lata a te fluidole to przezroczysty syf który mało co daje i do tego jest rzadki ze spływa za bardzo z elementow. podłoga w hani i tak bedzie gnic, macie pod kanapa tylna specjalne mniejsca gdzie srodek sie zabezpiecza i mocowania tylnych wachaczy to jest bardzo wazne a to mazanie lepikiem podwozia bez sensu. mam u siebie wsyztsjo nie pomazane i zadnej rdzy nie mam, tylko wszystkie profile zakmnniete mam psukiniete i tylko tunel barnkiem mam zrobiony bo szadz mała wychodziła...kanty nadkolli nawet smarem, rdza nie lubi tluszczu po prostu nawet olejem do plackow mozna zabezpieczyc samochod, czemu nikt nie wie ze sie profile psiuka a nie z zewnatrz...

Dibeisi
02-12-12, 19:55
Powidasz że konserwowanie lepikiem to głupota podam 2 przykłady. Skoda favorit stare czasy kupiona jako nówka sztuka od razu zakonserwowana calutka lepikiem poszło 10 kg tego każdej zimy jeźdzona sprzedana na rajdy słowa jakie usłyszał właściciel że blacha jej jak nówka mówią same za siebie. 2 przykłąd dziadkowy maluch tak samo nic nie ruszyła go rdza.Jest to dobry stary środek zapobiegawczy ale używany bardzo dawno. Teraz szorujesz podwozie z piachu najlepiej myjesz wszytsko usuwasz luźną konserwacje. Gdzie jest rdza szlifujesz do blachy gołej na to nie musi byc środek antykorozyjny ja polecam śnieżka do metalu świetnie się sprawdza.malujesz bitexem pędzlem dośc grubo ale podwozie w nadkola baranka też sporo. I cieszysz się :) do profili zamkniętych to można zrobić własną mieszanke ważne aby było płynne

Plastikowy
02-12-12, 22:44
wiem jak sie posługiwac z blacha ale wez pod uwage malucha nie stary blacha jak dzwon elegant rdzewieje juz i jest miekki jakos blach kiedys była nie porownywalna do dzis. teraz auto 4-6 letnie juz ma rdze w zakamarkach podkladów na rdze jest mnostwo wazne zeby dokładnie to obczyscic wiadoma rzecz ale rozchodzi mi sie o profile wewentrzne to jest bardzo wazne zeby zrobic to w kazdym autku cy bitexem czy olejem czy sprayem i tak tego nie zobaczysz wazne zeby było zrobione a auto odzwdzieczy sie na pare lat...stare samochody sa the best mam uno z 92r w orginale i nie ma ogniski rdzy co ty na to a do tego jest biale, do tego podwozie jest jak nowe i niczym go nie zabezpieczalem tylko profile wew.

Dibeisi
03-12-12, 00:00
cos w tym musi być.