PDA

Zobacz pełną wersję : d15b2 + duszenie przy wciskaniu gazu + check.



szysz
13-10-07, 16:19
Tak...wiec zaczynajac od poczatku, od jakiegos czasu cos sie dzialo niedobrego: otoz dalo sie wyczuc lekkie szarpniecia/przyduszenia przy mocniejszym wcisnieciu gazu. Nie przejmowalem sie tym zbytnio narazie, choc dla pewnosci wymienilem filtr powietrza + paliwa + swiece. Nie pomoglo ;]

Dzisiaj, podczas jazdy zapalil sie checkengine. Odrazu zwarlem piny za pomoca spinacza (ktory woze w samochodzie;d) i moim oczom ukazal sie kod ktorego nie umiem chyba odczytac (zrodlo: hondapl.org). Nagralem nawet filmik z mrugania checka, ale narazie jestem w 'drugim' domu i nie mam jak go zrzucic na komputer ;]

mruga w cykliczny sposob:
MRUGNIECIE, 3 sek przerwy, MRUGNIECIE, 3 sek przerwy ...

Mrugniecie trwa znacznie mniej niz pol sekundy... :/ Tego nie opisali w samodiagnostyce


Mam prosbe: czy ktos moze mi powiedziec co to za kod i w czym jest problem?


Aha... I jeszcze cos dodam, moze pomoze w diagnostyce usterki:
zrobilem reset komputera, poczekalem 15min do wlaczenia sie wiatraka i ruszylem w droge powrotna. Nie czuc bylo zadnego szarpania lub/i duszenia. Wszystko gralo...az do czasu ponownego wyskoczenia check'a;]
Wiec wywnioskowalem sobie ze to nie moze byc mechaniczna usterka (bo caly czas by zle dzialala), tylko cos z elektryka... right?

djpleban
13-10-07, 18:02
nie koniecznie elektronika, to może występowac przy nagrzanym silniku.
mam to samo (duszenie się) ale wiem już na 100% że to wina zapchanego kata

mechanik
13-10-07, 23:03
jest to kod 1 czyli sonda lambda

szysz
14-10-07, 16:53
1? Napewno? Przeciez mrugniecie nie trwa jednej sekundy:/

mechanik
14-10-07, 19:54
w jakim momeńcie zapala się check na wyszych obrotach ?
najlepiej było by jak byś pokazał ten filmik

szysz
14-10-07, 19:58
Filmik wrzuce jutro z rana (albo po poludniu)

Kiedy sie zapala? Roznie. Po resecie jechalem tak dosc agresywnie i sie nie zapalal. Nagle wrzucam przy jakis 130-140km/h 5-tke a tu check...
Stanalem, zgasilem silnik, zapalilem ponownie (tak, zeby check sie nie palil) i jade dalej. I tutaj juz w ogole bez zadnej regoly zapalil sie w KTORYMS momencie...
Bez regoly. Przynajmniej ja jej nie widze.

sailence
15-10-07, 02:01
wiem że może to brzmieć głupio ale sprawdź czy klemy aku nigdzie nie zwierają, konkretnie plusowa klema

mi i znajomemu w 4g po założeniu dolotu stożek+powerrura, rura zaczęła dotykać +owej klemy (mamy aku w innym miejscu) i silnik (najczęściej na dziurach) potrafił przerwać, zakrztusić się, albo zgasnąć, a winą było chwilowe zwarcie oczywiście, po zaizolowaniu rur problem ustąpił :)

szysz
15-10-07, 10:31
z aku chyba raczej nic zwiazanego...

Jak obiecalem: wrzucam filmik - http://www.chomikuj.pl/oisezrg/Film(1).3gp

mechanik
15-10-07, 19:52
jeżeli sonda jest jednoprzewodowa to 100 % do wymiany

szysz
15-10-07, 20:46
Okej.
Wymienie, juz zamowiona, zobacze co z tego bedzie.

Jeszcze jedno pytanie: GDZIES wyczytalem, ze gwint poddawany wysokim temp moze korodowac i aby temu zapobiec nalezy nasmarowac jakims tam smarem... co to za smar? I skad mam go wziac?

mechanik
16-10-07, 11:44
jak kupujesz nową sonde powinien być w zestawie ewentualnie smar miedziany

szysz
16-10-07, 17:42
kupuje uzywana, popytam o ten 'smar miedziany' ;] thx

kross
12-12-07, 01:26
Witam. mam identyczny problem co szysz? Nie wiem czy pomoże wymiana sondy każdy mówi coś in :) nego, a nie chce wydać niepotrzebnie 100. Szysz daj znać czy pomogło. Pozdro :)

szysz
12-12-07, 09:41
Tak jak napisalem Ci na gg ;] Byla to wina sondy, tylko problem nie polegal na tym, ze byla zespsuta :) Kabel od wtyczki byl nieco wypiety i nie laczyl, po odpowiednim wcisnieciu go, restarcie kompa check nie pali sie wiecej ;)