PDA

Zobacz pełną wersję : D15B2 szarpanie



C64
27-11-12, 14:41
Cześć. Od długiego czasu zmagam się z bardzo denerwującym szarpaniem i około sekundowym "zamyśleniem się" po zmianie biegów (najczęściej z 2 na 3), bądź przy bardziej stanowczym przyspieszaniu, zaczyna się to gdy silnik się nieco rozgrzeje.
Doszedłem do tego, że po odpięciu MAP sensora problem znika, auto przestaje szarpać, jednak bez tego czujnika jeździć się nie da, bo silnik nie trzyma wtedy obrotów. Zakupiłem drugi, używany map sensor, po zmianie zero różnicy. Wężyki podciśnienia pod maską wymienione na nowe.
Zrobiłem reset kompa po tej operacji.

W międzyczasie wymieniłem:
- aparat zapłonowy z kopułką i kablami
- świece
- sondę lambda
- filtr paliwa
oraz wyrzuciłem katalizator, wyregulowałem zawory, wyczyściłem silnik krokowy. Po każdej czynności reset kompa. Po wymianie sondy lambda na nową autko przestało szarpać... Jakoś na dwa dni. Uznaję, że to czysty zbieg okoliczności.

Mechanicy rozkładają ręce, wskazują na poduszki silnika, ale dlaczego miałyby to być poduszki, skoro po odpięciu czujnika MAP problem znika?
Za wszelkie rady i wskazówki będę wdzięczny...

Van_Dal
27-11-12, 15:38
na poczatek sprawdź TPS proste na zamkniętym ma byc 0,5V a pełni otwarta 4,5 obczaj pomiędzy jakikmi kablami sprawdzać
drugie to sprawdź cisnienei paliwa

Marcin1792
27-11-12, 22:10
A czasem nie ząbek na rozrządzie źle ustawiony?

kawka
28-11-12, 12:50
miałem to samo w moim d15b2, odłączyłem map sensor i było normalnie ale wiązało to się z dużym spalaniem,podłączyłem kilka innych czujników i nic się nie zmieniło cały czas szarpało, najlepiej jak byś przełożył cały kolektor ssący. Ja przeszedłem na pełny wtrysk od d15b7 i problemy się skończyły

And84
28-11-12, 17:00
wygląda na czujnik położenia przepustnicy , zrób jeszcze samodiagnostyke

Marcin1792
28-11-12, 17:34
miałem to samo w moim d15b2, odłączyłem map sensor i było normalnie ale wiązało to się z dużym spalaniem,podłączyłem kilka innych czujników i nic się nie zmieniło cały czas szarpało, najlepiej jak byś przełożył cały kolektor ssący. Ja przeszedłem na pełny wtrysk od d15b7 i problemy się skończyły

Aparat zapłonowy też zmieniałeś?

kawka
28-11-12, 20:21
Aparat zapłonowy też zmieniałeś?
tak aparat tez zmieniałem,dodatkowo kompa,wiazki,sonde na 4 żyłową,