PDA

Zobacz pełną wersję : d15b2 PGM-FI



mateusz991
25-11-12, 19:03
Witam i proszę o pomoc w rozwikłaniu zagwostki.
Problem wygląda tak:
mam Hanie eg4 d15b2 + LPG z puszeczką PGM-FI w której nie ma nic. Filtr stożkowy gdzieś tam wisi koło silnika.
I tu moja zagwostka :P
Jak dokręciłem puszeczkę PGM-FI na 4 śrubki to po pewnym czasie był strzał i mi ją rozsadziło. Ostało się tylko 2 śrubki i tak jeżdżę ale za to uchodzi z niej gaz, dość wyczuwalnie (każdy mówi że LPG mi ucieka. mój nos widocznie się już przyzwyczaił :P) przywąchałem się ostatnio i faktycznie z puszeczki czuć gaz przy zapalonym silniku.

Macie jakieś wizje dlaczego przy szczelnie zakręconej puszce strzela do rozsadzenia?
Chcę wymienić samą puszkę na zdrową i szczelną ale nie wiem czy jest sens bo może znowu ją rozsadzić a z drugiej strony szkoda gazu który ucieka pod maską i jest to troche niebezpieczne.

D15B2 + LPG eg4 90km

Marcin1792
25-11-12, 20:22
Jedź do dobrego gazownika niech przejrzy instalacje bo wybuchniesz :) Takie strzały to nie jest coś normalnego :)

mateusz991
26-11-12, 09:37
Tak tak ale czy ktoś gdzieś kiedyś miał już podobny problem? Gdzie szukać problemu? w instalacji gazowej, w puszce która może być źle przystosowana do LPG, w ECU?

piotrstrojek
26-11-12, 10:33
Szukaj problemu w źle ustawionej mieszance, w spartolonym montażu samej instalacji...