PDA

Zobacz pełną wersję : Ilość miejsca nad głowa i na nogi w Civic 7 generacji ???



Undziak
11-10-07, 18:25
Witam wszystkich forumowiczów,

Planuję kupić na wiosnę Civica 7 gen. Właściwie głównym kryterium wyboru auta jest ilość miejsca nad głową i na nogi (wzrost 192). Dlatego proszę o Wasze sugestie, czy ja tam się po prostu zmieszczę? Czy miejsca będzie tyle co w VW Golfie IV? Czy jest dobra regulacja fotela i kierownicy? Myślę o wersji 5 drzwiowej, silnik 1,4 chyba wystarczy, ale jeśli będzie 1,6 to też się skuszę.
Wiem, że najlepiej gdzieś usiąść, ale tych aut nie ma tak dużo jak niemieckich i czasem trzeba poszukać i mieć też na to czas.
Będę wdzięczny za odpowiedzi.

pozdrawiam

Andrzej

ceelx
11-10-07, 18:28
:zasady: regulamin !!

ppm702
11-10-07, 18:31
nie ten dział !! Przenosze w odpowiednie miejsce, a na przyszłość proponuję zastanowić się nad innymi tematami w dziale, czy są przystające... Już o czytaniu regulaminu działu nie wspomnę

Barti88
11-10-07, 19:04
Planuję kupić na wiosnę Civica 7 gen. Właściwie głównym kryterium wyboru auta jest ilość miejsca nad głową i na nogi (wzrost 192). Dlatego proszę o Wasze sugestie, czy ja tam się po prostu zmieszczę? Czy miejsca będzie tyle co w VW Golfie IV? Czy jest dobra regulacja fotela i kierownicy? Myślę o wersji 5 drzwiowej, silnik 1,4 chyba wystarczy, ale jeśli będzie 1,6 to też się skuszę.
Wiem, że najlepiej gdzieś usiąść, ale tych aut nie ma tak dużo jak niemieckich i czasem trzeba poszukać i mieć też na to czas.
Będę wdzięczny za odpowiedzi.
Andrzej
Miejsca jest więcej na nogi i nad głową niz w Golfie IV. Przy twoim wzroście nie powinieneś miec problemów ja mam 180cm a nad głową jest jeszce ho ho polecieli z tym dachem jak w autobusie...regulacja fotela kierowcy nie jest rewelacyjnya jeśli chodzi o góra-dół ale przód tył jest duża, kierownica regulowana tylko w jednej płaszczyźnie przynajmniej w wersji sprzed liftingu. Jak zapakujesz do autka 5 osób+bagaż to przy silniku 1.4 nie będziesz zadowolony z dynamiki także zawsze to lepszym wyborem będzie chyba 1.6 a pali prawie tyle samo.
Pzdr.

Mekintosh
11-10-07, 20:46
Planuję kupić na wiosnę Civica 7 gen. Właściwie głównym kryterium wyboru auta jest ilość miejsca nad głową i na nogi (wzrost 192).

Jeśli to jest Twoje główne kryterium to możesz go śmiało kupować.
Ja mam 194 cm i spokojnie się mieszczę.

szpunar
12-10-07, 10:28
ja mam 191 i 3 drzwi i uważam, że miejsca jest bardzo dużo... a 5 drzwi to przyzwoity salon...

cart
12-10-07, 15:09
Moja kobieta twierdzi ze w VII genie jest wiecej miejsca niz w corolli E12 5D, wiec raczej jest sporo ;)

Undziak
13-10-07, 13:24
Witam ponownie,

dziekuje za odpowiedzi.
Przepraszam rowniez za popelniona gafe i dziekuje za przesuniecie tematu do odpowiedniego dzialu.
Swoje droga, generalnie im nowsze auto tym gorsza regulacja fotela. W starszych rocznikach lepiej sie siedzialo niz w nowych modelach... nie rozumiem tej polityki.
Bede musial sie przysiac do jakies Civic i popatrzec.

pozdrawiam

Andrzej

fadro
09-01-08, 23:25
wszyscy moi CZTEREJ szwagrzy maja 191 do 202cm i mieszcza sie bez problemu w pieciodrzwiowej z 2003 w komplecie w dodatku ze mna.