PDA

Zobacz pełną wersję : Hamulce



Taz
11-10-07, 17:24
Mam ostatnio maly problem z hamulcami.... ogolnie chodzi o to ze po przejechaniu dystansu ok 10km kola zaczynaja bic, a nastepnie lekko hamowac, sruby sie nagrzewaja, slychac tarcie, sciagnelem kola i okazalo sie ze zaciski sa mocno zacisniete na tarczy i ze ledwo da sie ja okrecic reka. Tak jest od kilku dni, wczesniej nie bylo zadnych problemow z hamulcami. Co moze byc przyczyna? dodam ze tarcze maja juz troche prog

Lcfr
11-10-07, 20:57
moze zacieraja sie prowadnice w jarzmach zacisku........

karpik85
11-10-07, 23:41
No nawet na pewno. Zaciski trzeba wymontować, rozebrać, wyczyścić, złożyć na nowych zestawach naprawczych i na smarze do układów hamulcowych. Do tego zmiana płynu hamulcowego na świerzy i na pewno bedzie dobrze.

Taz
12-10-07, 13:01
Ok, dzieki. Sprobuje zrobic tak jak piszecie...

kropa80
03-11-07, 03:38
witam ja mam problem gdy hamuje zaczyna tak jak by drgac czy to klocki do wymiany ?? tarcze podobno sa nowe nie znam sieprosze o pomoc pozdr

qba1983
03-11-07, 09:23
witam ja mam problem gdy hamuje zaczyna tak jak by drgac czy to klocki do wymiany ?? tarcze podobno sa nowe nie znam sieprosze o pomoc pozdr
od klockow na pewno nie drga ci hamulec, winne sa tarcze,(nowe kiepskiej jakosci tez sie moga pogiac), jak ci nie bije mocno i sa zeczywiscie nowe to podjedz do jakiegos mechanika nich ci przetoczy tarcze, na pewno bedzie taniej niz kupno nowych.

kropa80
03-11-07, 11:42
oki dzieki ogl tarcze i w sumie chyba oki sa ale to juz stwierdzi mechanik dzieki i pozdr

bartolini55
03-11-07, 11:48
po tarczy nie stwierdzisz z wygladu czy bije - ale to akurat raczej napewno tarcze
a jakie masz tarcze zalozone??

Lcfr
03-11-07, 18:14
z bicie najcześciej odpowiadają tarcze, które jak wiadomo w civic dosc łatwo przegrzac...
odpowiada tez luz na mocowaniu zacisku do jarzma
nie da sie tego okreslic wzrokowo ale własnie czasem to jest przyczyna bicia przy hamowaniu.