PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie świece, pasek, napinacz do Civica V 3d D15B2 ???



omen84
10-10-07, 22:01
Witam wszystkich forumowiczów do których od wczoraj nalezę w pełni ze względu na zakupioną Hanie V generacji 94 r. 3D 1.5 D15B2 :) Ponieważ auto sprowadzane zostało z Niemiec muszę dokonać kilku podstawowych wymian, a mianowicie:
- świece NGK (nie znam tylko dokładnie symbolu polecanego przez producenta - książka podaje BKR6E-11 jeśli dobrze wyszukałem, natomiast koleś ze sklepu z częściami do Japanów stwierdził że to napewno nie takie?!)
- olej (zastanawiam się nad Motula lub Valvoline) + filtr oleju
- pasek + napinacz
- płyn chłodniczy
- filtr paliwa
Proszę Was o wskazówki dotyczące ww. części tzn. jakich firm, producentów najlepiej wybrać no i w przypadku świec o symbol właściwy do mojego modelu.
Z góry serdecznie dziękuje
Pozdrawiam

nelq
10-10-07, 22:06
Olej silnikowy - MOTUL !! :aloha:

Hartke
10-10-07, 22:10
A czemu nie Valvoline ? Też bardzo dobry olej :p

karpik85
11-10-07, 09:12
świece NGK (nie znam tylko dokładnie symbolu polecanego przez producenta - książka podaje BKR6E-11 jeśli dobrze wyszukałem, natomiast koleś ze sklepu z częściami do Japanów stwierdził że to napewno nie takie?!)

:d LOL oni w tych sklepach to nic nie wiedzą, do D15B2 mają być właśnie BKR6E-11, lub ewentualnie zamiennik Denso. Takie zaleca Honda, z resztą ich symbol powinieneś mieć na naklejce na obudowie paska rozrządu, podpisane Spark Plug ...

Olej ważne, zeby był jakiś dobry markowy, Motul, może być Valvoline. Szkoda kasy na Mobil albo Castrol bo są często podrabiane i w ogóle nie wiadomo co sie kupuje. Co do filtra oleju, to kumpel w IC polecał mi Knecht albo droższy Mann ja osobiście wybrałem K&N

Filtr paliwa mam założony jakiś najtańszy Jako Parts (chyba tak to się pisze) mam nadzieje, ze spełnia swoje zadanie, ale co do filtra to poczytaj jeszcze forum, bo nie wiem co polecają.
Tak samo z rolką i paskiem rozrządu. Większość wybiera Mitsuboshi i Gates.

omen84
11-10-07, 22:37
A możecie jeszcze polecić jakiś płyn do chłodnic: Dynagel, Glycogel Shell, czy moze Castrola?!
Ile wchodzi płynu do układu w Civicu V D15B2?

Hartke
11-10-07, 23:00
Ja mam wlany Texaco czy jakoś tak, tak chyba około 4 litrów wchodzi, ale nie jestem pewny, poszukaj na forum, pełno tego.

karpik85
11-10-07, 23:36
Płyn obojętnie jaki do chłodnic aluminiowych, tylko jakiś markowy, a nie z hipermarketu. Osobiście moge polecić Petrygo.

Hartke
12-10-07, 09:14
Oł noł noł, tylko nie petrygo, właśnie on jest z hipermarketu i leje się go do traktorów :djablek: