Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Cieknący płyn chłodniczy do auta/ nagrzewnica / rozszczelnienie nagrzewnicy



Timo-hg
21-11-12, 20:07
Witam, z tego co patrzyłem nie ma zbyt wiele na forum o tym.
Mój problem jest następujący -w sporych ilościach dostaje mi się płyn do auta, chłodniczy.
Silnik był wyciągany, może ktoś coś pokrzywił - nie mam zamiaru nikogo obwiniać - chcę rozwiązać problem.

Zzy jest możliwość sciągnięcia samej tej blaszki?
kapie z pod niej płyn i wlewa się do środka, narzędzie będę miał w weekend, bo jest tam niesamowicie trudne dojście do jednej krzyżowej śrubki.
Może uda się to zalać miedzianym spawem, jak zobaczę co i jak.
Ucieka tylko tędy, w komorze sucho.
Sprawa dość pilna, jakieś sugestie?

http://img820.imageshack.us/img820/1518/20121118104745.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/820/20121118104745.jpg/)

jerzynew
21-11-12, 21:18
a czy przypadkiem niema nieszczelnosci na polaczeniu z węzem gumowym, a glikol grawitacyjnie nie dostaje sie do kabiny (miedzy uszcz. a rurka)

Timo-hg
21-11-12, 22:09
a czy przypadkiem niema nieszczelnosci na polaczeniu z węzem gumowym, a glikol grawitacyjnie nie dostaje sie do kabiny (miedzy uszcz. a rurka)

wszystko mam nadzieję wyjaśni zdjęcie metalowej łapki z fotografii, o ile się da, w komorze silnika suchusieńko, ale może faktycznie odgrywa tutaj sporą rolę siła grawitacji

airman
22-11-12, 00:10
Przy zdejmowaniu tych węży od nagrzewnicy strasznie łatwo pokrzywić króćce, jeśli były zciągane, to faktycznie może być nieszczelność na łączeniach w wężami.

Timo-hg
22-11-12, 06:18
Przy zdejmowaniu tych węży od nagrzewnicy strasznie łatwo pokrzywić króćce, jeśli były zciągane, to faktycznie może być nieszczelność na łączeniach w wężami.

Jak można to ewentualnie uszczelnic?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

jerzynew
22-11-12, 18:15
zdemontuj węża z króćca i jesli masz na tyle zdolnosci manualnych to okrągłymi szczypcami wyprofiluj otwór, lub jesli masz mozliwosc użyj rozpieraka do rur. jak juz wyprofilujesz to załóż dobrego węża takiego który nie jest sparciały, i zastosuj dobra opaske

Timo-hg
22-11-12, 20:00
zdemontuj węża z króćca i jesli masz na tyle zdolnosci manualnych to okrągłymi szczypcami wyprofiluj otwór, lub jesli masz mozliwosc użyj rozpieraka do rur. jak juz wyprofilujesz to załóż dobrego węża takiego który nie jest sparciały, i zastosuj dobra opaske

Jaka średnicę mają owe krocce ? 15mm? Muszę popytać o rozpierak awaryjne. Widzę, że zgodnie proponujecie zacząć od komory.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Timo-hg
24-11-12, 17:06
Sytuacja opanowana, okazało się, że króćce do malowania komory nie były ściągane.
Po ściągnięciu blaszki, okazało się również, że leje się z jednej rurki.
Sprawę rozwiązały porządne opaski zaciskowe zamiast starych, na oba węże.
W kabinie suchutko, w komorze również.
Będę obserwował stan płynu, ale czuje, że dużo strachu się tylko najadłem ;)
Pozdrawiam i dzięki za pomoc!