PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z B16A2



Miles1986
09-10-07, 20:15
Witajcie!
Mam nie mały problem i mam nadzieję, że ktoś z Was mi pomoże.
Nie dawno kupiłem Civic B16A2 i jest coś takiego, że przy mocniejszych wciśnięciu pedłau gazu na niskich obrotach zaczyna przerywać i szarpać, dopiero jak wejdzie na wyższe obroty to idzie ok, podobnie jest przy ruszaniu:/ czasem był też problem z odpaleniem silnika. Ostatnio sprawdziłem cisnienie na regulatorze cisnienia paliwa i wyniosło tylo 2bary, a przy dodaniu gazu spadało do zera :/ natomiast ciśnienie na pompie było 3,5 bara, zrobiłem więc tak, że poprostu pominałem ten regulator i wtedy było ok, auto paliło z pół obrotu, jeździło i przyśpieszało jak należy, nie sprawiało najmniejszych problemów, ale kolejnego dnia pod wieczór jak tam któregoś razu zgasiłem silnik tak koniec :/ nie chciała juz odpalić, nawet pompa juz nie zapodawała. I nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną. Następnego dnia podłączyłem znów ten regulator i auto odpaliło, ale nie jestem pewny czy to miało jakies znaczenie. Tak więc proszę Was o pomoc! Co może być przyczyną takiego dziwnego zjawiska?

skolopendra
10-10-07, 16:08
filtr paliwa zmieniałeś ?

Miles1986
11-10-07, 19:00
Myślisz, że w tym może być przyczyna? ja się bardziej kierowałem w stronę pompy

Pawel
12-10-07, 14:49
a sprawdzaleś przewody wn, swiecie, kopulke itp... ?? bo to tez moze byc przyczyna takiego zachowania.