PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciek



kamil_S_c
09-10-07, 15:33
Witam , ostatnio zauwarzylem wyciek gdzies z z okolicy aparatu zaplonowego wiec wyczytalem ze moze byc to oring i go wymienilem ale wyciek jest nadal :(
z kad on moze byc ? tak jakby olej lecial bo scianki sa wilgotne nie z aparatu a z tego co jest zaraz obok ale blirzej przedniej czesci silnika sa tam jakies uszczelki itd ? raczej tez nie cieknie z pokrywy a caly olej ktory sie skrapla gromaszi sie w rogu uszczelki metalowej i sa na niej nabite jakies numery.Prosze o pomoc

skolopendra
09-10-07, 16:21
zrób zdjęcie

kamil_S_c
10-10-07, 20:45
niestety niemam aparatu ale ponizej zamiescilem zdjecie mojego silnika z zaznaczonym mniejwiecej miejscem z kad wycieka, olej splywa po bloku silnika i gromadzi sie w rogu..

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b78af6056d7e249.html

sa tam jakies uszczelki itd ??

dogg69
11-10-07, 10:16
to cieknie kolo kontrolki VTEC`a, kurde, sprawdzilem i u mnie zaczyna sie robic podobnie, czy forumowi experci potweirdza, ze wymiana uszczelki pod pokrywa zaworow moze pomoc ?

kamil_S_c
11-10-07, 11:35
Uszczelka pokrywy malo prawdopodobnie zeby ci tak ciekla , moze sie tylko pocic a mi sie zbiera troche oleju w rogu uszczelki tam miedzy glowica a blokiem.Wiec zbieram kaske na uszczelke V-teca ;) nie potrzebnie tylko wymienilem oring :) ale koszt malutki 12 zl w ASo

gregor
11-10-07, 13:18
ja obstawiam za cieknie kolo zaslepki (tej czarnej) w pokrywie zaworow (na pierwszym walku) moj patent (na jakis czas) wyglada tak ze docisnalem ja poprzez wcisniecie blaszki miedzy nia a zawor vteca !!

kamil_S_c
11-10-07, 14:53
No i to moze byc to bo mam wilgotno wlasnie obok tej czarnej zaslepki i zaby ja zdjac trzeba prawdopodobnie odkrecic to cos co trzyma sie na 3-4 srubach :) i sa w tym jakies czujniki ; :aloha:

gregor
11-10-07, 16:02
mi wlasnie z tej zaslepki cieklo

kamil_S_c
13-10-07, 23:44
A widziales ze olej ci splywa z tej zaslepki ? ja wczesniej to widzialem ale teraz jakby niewidac a olej sie gromadzi w tym rogu ?? mozliwe ze padla uszczelka pod glowica ??
ogolnie wszystko w normie plyn chlodniczy nie miesa z olejem odpalanie bez problemu.
mozliwe jest ze jest taka dziura ze olej sie potrawi zgromadzic w tym rogu uszczelki pod glowica ?

[ Dodano: Wto 01 Sty, 2008 ]
dzis walczylem z nowa uszczelka i po zlozeniu wszystkiego cieknie tylko mniej ;/
Co moge jeszcze zrobic ?? moze zdjac zawor przeszlifowac go papierem sciernym ??
Jakim momentem NM dokreca sie te sruby ??
Widac ze tel olej cieknie z dolnej czesci mniej wiecej po srodku tego zaworu.

prosze o porade