PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwnie NISKIE! spalanie...?



KAMIL21
19-11-12, 19:14
Siemka! zalałem ostatnio auto za 200zł (około 35L paliwa) na obecną chwilę przejechane blisko 700km co z moich obliczeń daje spalanie około 5l/100km... czy to możliwe? silnik D15B7 jazda mieszana trochę trasy trochę miasta i dodatkowo zimna temperatura powietrza. dodam jeszcze że nie zawsze jest to jazda ekonomiczna... czy to możliwe?

Jedras
19-11-12, 19:28
Paliwo pewnie jeszcze w baku miałaś to spalanie takie niskie nie wyszło jak piszesz, a jak chcesz wiarygodnie to zalej pod korek i będziesz wiedział :-)

Tak czy siak to chyba nie jest powód żeby się martwić xP

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

markotny
19-11-12, 19:51
Najlepiej zrób jak kolega wyżej poradził. Tankujesz do pełna aż pistolet odbije i następnie robisz 100km takim stylem mniej więcej jak jeździsz na codzień. Po tym podbijasz na TĘ SAMĄ stację pod TEN SAM dystrybutor i znwou lejesz do pełna aż pistolet odbije. To co pokaże dystrybutor to bedzie twoje spalanie na 100km.

Takie liczenie na piechotę na zasadzie ile przejechałem za daną kwotę czy poleganie na wskaźniku poziomu paliwa to można sobie w buty wsadzić. Mnie tą metodą wyszło troche powyżej 8 litrów a jak zrobiłem tak jak wyżej napisałem to wyszło 6,86l :)

Swoją drogą pierwszy raz widze by ktoś się przejmował że mu auto mało pali:)

niuniexPL
19-11-12, 19:55
Napiszę przy okazji, że tak czy siak dokładnie spalania się nie sprawdzi jak tankuje się na Orlenie (nie wiem czy i na innych stacjach też tak jest)... Ostatnio zalałem 6,5L PB do karnistra, który ma 5L... Nie pomyślałem, bo mogłem to zgłosić do tego zakichanego orlenu... Oszukują jak tylko mogą, a auto na gazie dławi się że nie da się jechać... :/

KAMIL21
19-11-12, 20:02
Ja zawsze tankuję na orlenie..., jeszcze nigdy nie narzekałem ;) a nie to że mnie zmartwiło to spalanie tylko jestem zaskoczony ;)

markotny
19-11-12, 20:05
Napiszę przy okazji, że tak czy siak dokładnie spalania się nie sprawdzi jak tankuje się na Orlenie

Warto by było podać na której stacji Orlenu zatankowałeś i trzeba to było faktycznie zgłosić. Za takie przewały sie płaci ciężkie kary. Ja leje na Orlenie wahe na sprawdzonej stacji i mnie nic nie przekłamuje. Sprawdzone.

A tak abstrachując w formie żartu - kanister ma napewno 5L?? ;):p

vnv_nation
19-11-12, 20:07
Napiszę przy okazji, że tak czy siak dokładnie spalania się nie sprawdzi jak tankuje się na Orlenie (nie wiem czy i na innych stacjach też tak jest)... Ostatnio zalałem 6,5L PB do karnistra, który ma 5L... Nie pomyślałem, bo mogłem to zgłosić do tego zakichanego orlenu...


Do kazdego karnistra wejdzie wiecej niz 5 litrow. Pojemnosc 5 litrow to nie jest pod sam korek, tylko do okreslonej granicy. Cole w sklepie tez kupujesz litrowa, a pod sam korek nalane nie jest.




Oszukują jak tylko mogą, a auto na gazie dławi się że nie da się jechać... :/


Moze czas kable i swiece wymienic? Bo tak sie dziwnie sklada ze na orlenie, bp, statoilu czy nawet auchanie jest dokladnie TEN SAM gaz z tego samego zrodla.

KAMIL21
19-11-12, 20:08
A muszę dodać jeszcze że gdy tankowałem była już głęboka rezerwa, a teraz w baku jest jeszcze trochę paliwa...
Ale muszę zrobić tak jak pisaliście ;)

niuniexPL
19-11-12, 20:37
Do kazdego karnistra wejdzie wiecej niz 5 litrow. Pojemnosc 5 litrow to nie jest pod sam korek, tylko do okreslonej granicy. Cole w sklepie tez kupujesz litrowa, a pod sam korek nalane nie jest.






Moze czas kable i swiece wymienic? Bo tak sie dziwnie sklada ze na orlenie, bp, statoilu czy nawet auchanie jest dokladnie TEN SAM gaz z tego samego zrodla.

No ale wątpię, żeby koniec miarki był przed 1,5L do korka :P

Teraz tankuję na Shellu i nie mam żadnego problemu, tylko raz zatankowałem na orlenie wtedy do pełna, miałem sam gaz z orlenu i potrafił się porządnie zadławić i nie miał siły i to nie tylko ja to mówię... Dużo ludzi, którzy tankują na tym samym orlenie mówi, że gaz jest lipny...

No ale z mojej strony koniec OT, bo nie o tym jest ten temat :)


Warto by było podać na której stacji Orlenu zatankowałeś i trzeba to było faktycznie zgłosić. Za takie przewały sie płaci ciężkie kary. Ja leje na Orlenie wahe na sprawdzonej stacji i mnie nic nie przekłamuje. Sprawdzone.

A tak abstrachując w formie żartu - kanister ma napewno 5L?? ;):p

To może tylko u nas coś odwalają :/ Tak, 5L ;)

damastah
19-11-12, 23:53
Tak jak jedras pisze - źle liczysz spalanie. Jedynym sensownym sposobem jest tankowanie do pełna - wtedy wiesz ile paliwa ubylo od jednego pelnego do drugiego pełnego.
Zatankuj do pełna, zapisz stan licznika, a przy nastepnym tankowaniu wpisz dane tutaj http://spalanie.formuly.pl/ i będziesz wiedzieć ile spalił. Zgaduję 7-8l/100 realnego spalania

stolarz
20-11-12, 09:54
co do paliwa z różnych stacji to muszę wam przy okazji tematu podać jeden news. Mieszkam niedaleko dużej rozlewni paliw i do jednej rozlewni podjeżdżają cysterny takie jak Neste, Shell, Orlen, BP i kilka innych. I nie myślcie sobie że ta rozlewnia posiada miliony oddzielnych zbiorników na paliwa każdej ze stacji benzynowych. Do każdej z cystern leją z tego samego zbiornika

Michał102
20-11-12, 10:26
Ja od dłuższego czasu tankuje na Bliskiej (bo jest najbliżej:p) i nie ma absolutnie żadnej różnicy w porównaniu do paliwa z Shell'a, które tankowałem kiedyś. Mowa o benie 95, bo co do 98 z Bliskiej mam pewne obawy - ostatnio na próbę zatankowałem tego paliwa i doznałem szoku. Nie przesadzę jak napiszę, że auto osłabło o minimum 10% - muł był bardzo wyraźny i ciężko było dokręcić trójkę do odcięcia. Druga sprawa, to spaliłem tego paliwa więcej niż 95 (oczywiście styl jazdy taki sam i podobna trasa).

Teraz nie wiem czy to przez lipne 98 na bliskiej, czy po prostu mój silnik nie trawi benzyny 98-oktanowej.

mirasek
20-11-12, 10:45
lipne 98 na bliskiej, czy po prostu mój silnik nie trawi benzyny 98-oktanowej
Może po prostu stare, 98 schodzi dużo mniej na stacjach, a Twój silnik na pewno nie potrzebuje 98, choć "trawić" powinien.

markotny
20-11-12, 14:08
Może po prostu stare, 98 schodzi dużo mniej na stacjach

Dokładnie. Pb 95 jest tankowane dużo duuuużo cześciej niż Pb 98 i jest duża "rotacja" paliwa w zbiorniku na stacji. Stąd też w wypadku tej pierwszej masz niemal zawsze świeże paliwo. Zapewne są jakieś normy które określają czas po jakim stacja musi wymienić paliwo w zbiorniku jeśli to nie "schodzi" ale zapewne okres ten jest sporo dłuższy niż czas od jednego do drugiego tankowania stacji przez cysternę paliwem 95. Oczywiście to moja teoria, mogę się mylić:)

piotrstrojek
20-11-12, 15:30
Swoją drogą to D15B7 jest naprawdę bardzo ekonomiczne... :) mój rekord jak jeszcze pruszałem się na tym serduszku to 5,2 w trasie... do dziś nikt mi nie chce w to wierzyć. Teraz przy D16 też tragedii nie ma - w trasie 6,5 średnio...

rafal86
20-11-12, 16:35
e tam sie chwalicie a co powiecie na to że zrobiłem 2 razy tą samą trase ok 80km ( za każdym razem auto było do pełna tankowane)Za pierwszym razem jadąc prawie non stop w trybie eco, zmieniając biegi przy 3 tyś i tankując po powrocie na tej samej stacji co przed wyjazdem spalanie wyszło 6,5l...Za drugim razem ani razu nie wbiłem 5 biegu, w trasie 90-100km/h na 4 biegu, sporo redukcji na 2-3 bieg, kilka razy kręcenie pod czerwone pole i powrót na stacje - wynik 5,7l :D

to juz drugi raz kiedy mi coś podobno wyszło ze spalaniem...kiedyś zalałem pod korek i pojechałem na lotnisko troche poszaleć żeby zobaczyc ile mnie to kosztuje jak tak "szaleje" i przejazd tam i z powrotem + 30min na lotnisku dał wynik poniżej 6l - nie pamietam ile a nie chce strzelać

mirasek
20-11-12, 20:03
Zrób tak z pół baku, a nie 80km :) Nalewając paliwo z bańki już nie raz przekonałem się że zalanie pod korek nie jest pod korek po jakiejś chwili, a z pistoletu na stacji to już w ogóle, mogę wlać 5 a mogę i 7 po tak małym dystansie :) także trzeba mieć większą skalę porównawczą żeby miało to sens.

Olek60
20-11-12, 20:58
też sądzę że 100km to za mało. Najlepiej wyjechać do rezerwy i wtedy znów pod korek, wtedy zniwelują się te niedokładności. Do tego samo odbicie pistoletu nie jest super dokładne bo paliwo się burzy podczas nalewania.