PDA

Zobacz pełną wersję : śruby w wahaczu



robertt
14-07-05, 17:39
Witam
Wymieniam jutro 3 tuleje w wachaczu poprzecznym tył (ten do którego mocowany jest amortyzator) i zastanawia mnie czy da odkręcić się śruby mocujące, czy nie i będę musiał ich przecinać. Czy to są jakieś specjalne śruby czy może do dostania w każdym "żelaznym"? Jakie jest ich oznaczenie?
:?:

Znalazłem w manualu:
10X1,25 54 Nm 5,5 kgfm 40 lbf ft
Co to oznacza?? Jaka jest jej długość?

silnoreki
14-07-05, 19:58
popsikaj wczesniej jakims odrdzewiaczem i powinny pojsc, ja nie mialem wiekszych problemow a w razie czego mozna je zastapic zwyklymi hartowanymi 8.8 dlugosc z tylu chyba 100mm ale nie dam sobie glowy uciac

MacK
14-07-05, 21:15
Witam
Wymieniam jutro 3 tuleje w wachaczu poprzecznym tył (ten do którego mocowany jest amortyzator) i zastanawia mnie czy da odkręcić się śruby mocujące, czy nie i będę musiał ich przecinać. Czy to są jakieś specjalne śruby czy może do dostania w każdym "żelaznym"? Jakie jest ich oznaczenie?
:?:

Znalazłem w manualu:
10X1,25 54 Nm 5,5 kgfm 40 lbf ft
Co to oznacza?? Jaka jest jej długość?

10x1,25 - śruba o średnicy 10 mm z gwintem o skoku 1,25 mm na jeden obrót nakrętki - chyba jest to gwint drobny. 54 Nm 5,5 kgfm 40 lbf ft - moment jakim się tą śrubę powinno dokręcić podany w różnych jednostkach miary. A po takie śruby to się idzie do motoryzacyjnego sklepu albo do ASO najlepiej, muszą to być śruby wytrzumałościowe klasy 8.8 minimum, a ich długość to sobie po prostu zmierz i po kłopocie. A i nie kupuj czasem śrub z gwintem na całej długości sworznia! Ale najlepiej spróbój w ASO - ja ostatnio dostałem kilka śrub za free.
Pozdrawiam

robertt
14-07-05, 22:10
A po takie śruby to się idzie do motoryzacyjnego sklepu albo do ASO najlepiej, muszą to być śruby wytrzumałościowe klasy 8.8 minimum, a ich długość to sobie po prostu zmierz i po kłopocie. A i nie kupuj czasem śrub z gwintem na całej długości sworznia! Ale najlepiej spróbój w ASO - ja ostatnio dostałem kilka śrub za free.
Pozdrawiam[/quote]

pytałem w serwisie i dowiedziałem się: Panie są, pełno mamy tych śrub, po ile? tanio - :shock: :shock: :shock: 15 zł