PDA

Zobacz pełną wersję : błąd Vtec 22 D16Z6



jerzynew
18-11-12, 18:11
witam. wyskakuje mi błąd nr 22. w czasie jazdy po resecie urochomi sie max 2razy vtec po czym vtec light gasnie i zapala sie check.
rezystancja czujnika cisnienia 0,5-0,4ohm, natomiast rezystancja solenoid'a 18,1-18,5 ohm. vtec light zrobiony na żarówce z licznika, i doprowadzony oddzielnym przewodem do GND. podmieniałem ECU i błąd wyskakuje w dalszym ciągu zatem wykluczam uszkodzenie sterownika. rezystancja sprawdzana była przy sensorach jak i przy konektorach ecu. zrobiłem w sterowniku zworke miedzy pinami solenoid A4 a sensorem D6 i w dalszym ciągu wyskakuje błąd po przekroczeniu 5k na obrotomierzu. nie robiłem resetu wymontowałem żarówke z vtec light i bląd nadal powraca po przekroczeniu 5k. (bez zarówki i bez zworki rownież wyskakuje błąd) Oczywiscie sitko i zawór vtec czysty, czyszczone kanały olejowe misa itd i silnik zalany nowym olejem.
gdzie szukać przyczyny błędu?

81saren
18-11-12, 18:16
Uszkodzenie czujnika oleju przy Vtecu , badz slabiutkie cisnienie Oleju. ( pompa ) sprawdz cisnienie oleju przy nagrzanym do ok 80 stopni

jerzynew
18-11-12, 18:28
żeby sprawdzic cisnienie trzeby by wyprowadzić datalogging? o ile dobrze pamietam na innym czujniku również wyskakiwał błąd ale sprawdze jeszcze raz dla pewnosci.
Pompa jest oem z D16 z shuttl'a

jerzynew
19-11-12, 14:16
sprawdzałem na innym czujniku, ten sam problem. bez żarówki w kontrolce vtec tez ten sam problem. co daje zworka miedzy pinami A4 D6?
przyczyny powinienem szukać w ciśnieniu oleju? nie wykluczone że pompa przytarła sie od opiłków w oleju po dotarciu silnika.
czujnik ciśnienia oleju od vtec'a kontroluje ciśnienie w obiegu vtec'a? istnieje możliwość przytkania kanału w głowicy przez co czujnik miał by błędny odczyt?