PDA

Zobacz pełną wersję : Tarcie, przy pokonywaniu luku, odglos z kol, Co sie dzieje ?



jacek5m
14-07-05, 16:06
Czesc,
mam problem z przednimi kolami.
Na poczatku wspomne, ze czeka mnie wymiana oslon zewnetrznych przegubow, jedna jest uszkodzona (peknieta). Poza tym na przegladzie wszystko bylo ok.

:arrow: Zauwazylem, ze przy skrecie kol, pokonywaniu lukow ostrzej, w czasie jazdy na szosie !!! w prawo, slychac tarcie !!! z okolicy kol ???!!!!!!!

:( Co to moze byc ??? Czy na przegladzie w serwisie badz u mechanika jakos to sprawdza??!!

Gdy skrecalem w lewo wszystko niby ok, zadnych odglosow.

Troche sie niepokoje :(
Autko ma 139kkm.

Czekam na wszelkie sugestie
Pozdr
Jacek

ERKA
14-07-05, 17:11
Skoro masz uszkodzone osłony przegubów to mógł się tam dostać brud i uszkodzone/y masz przegób/y. Uszkodzenie to objawia się właśnie terkotaniem przy skręconych kołach.

jacek5m
14-07-05, 17:21
Tak, domyslam sie o o uszkodzeniu ?? przegubow, lecz podobno slychac to przy mocno
skreconych kolach i ruszaniu ??!! Takie delikatne chrupanie ?!

A tu jade normalnie, pokonuje luk i nagle cos takiego slychac ??, drobne tarcie :/
TYLKO przy pewnym polozeniu kierownicy na luku ??!!!

Czy podczas wizyty w serwisie i wymiany oslon przegubow stwierdza mi uszkodzenie ??

Czy montaz tych oslon i smaru, moze cos jeszcze zmienic, ze na przyklad bede mogl
jezdzic dalej na tym ?? - mam nadzieje ze 1 jest uszkodzony ?? - przegubie ??!!

Jakie sa koszty wymiany przegubu, czesci i robocizna ??

Prosze o sugestie i uwagi
Pozdr
Jacek

ERKA
14-07-05, 22:55
Jeżeli to faktycznie przegób (co podejrzewam) to pozostaje Ci już tylko wymiana

emg
14-07-05, 23:07
łożysko - piasta do wymiany

badyl
15-07-05, 00:30
moze nie jest tak tragicznie,moze tak hałasowac przegub,jezeli nie jest za bardzo zniszczony to po wymianie gumy i uzupełnieniu smaru moze być ok,
łozysko hałasowało by i przy jezdzie na wprost,moze szumiec klocek tez,
moja rada-sprawdzis klocki,madzety,i poczyscis wszystko i bedzie napewno OK

jacek5m
15-07-05, 01:07
Jedna optymistyczna odpowiedz :)
troche mi lepiej, bo juz sie zastanawialem ile to wszystko
bedzie kosztowac $$$$ ????

Dopiero pojade na gruntowny przeglad (podobno po znajomosci - jeszcze nie wiem ?!),
gdyz auto mam od niedawna i przekaze mechanikowi wszelkie spostrzezenia i skonfrontuje
jego opinie z info, ktore uzyskalem od Was.

Znacie moze jakiegos dobrego mechanika zajmujacego sie Hondami w Poznaniu i okolicach??,
Bo chcialbym miec jakiegos zaufanego, ktory prowadzil by auto od poczatku moich 139kkm :D

Moze ktos z uzytkownikow forum, starych wyjadaczy, w okolicach Poznania chcialby mi cos doradzic, lub posluchac auta i przekazac spostrzezenia ??

Na przeglad jade w przyszlym tygodniu.

Wszystko sprawdze tak jak piszesz i dam znac !!!

Dzieki i pozdr
Jacek

[ Dodano: Sro 10 Sie, 2005 ]
Witam,
po wizycie u mechanika okazalo sie jednak ze to przegub, nie warto bylo czyscic i smarowac na nowo, i tak z czasem by zaczal gruchotac.

Wymienilem, i smigam cichutko, jak na Honde ;) oczywiscie.

Pozostaje jeszcze kwestia spalania :D
Szukam na forum ile moge sie spodziewac :)

Pozdr
Jacek