PDA

Zobacz pełną wersję : jak sie wymienia manzete przy skrzyni ???????? pilne



Ralf
13-07-05, 20:38
rozwaliłem przez przypadek manzete na przegubie przy skrzyni biegów w moim 1.6 sohc. jak to sie wymienia? jak rozpiac połoske?? nie zabierałem sie do tego jeszcze ale wolałbym podjesc do tematu z jakimikolwiek informacjami. pozdro

LIO
13-07-05, 21:01
mi wlasnie obydwie poszly i mój mechanior mnie dzisiaj po raz kolejny raz wpienil, mówiac jak zawsze przyjedz jutro, dzisiaj nie dam rady :twisted:
Chcialem sam to robic, ale troszke jest *****ia, a mi sie po ostatnich dniach zabawy przy autach i pokaleczonych lapach odechciewa.
Wiem, ze tam jest taka spinka, która najpierw musisz wypiac. Robota, niby prosta na pierwszy rzut oka, ale jednak sie schodzi. Jutro ostatnia szansa, albo sam sie za to biore :-(

BikeArt
28-07-05, 22:01
Wiem, ze tam jest taka spinka, która najpierw musisz wypiac. Robota, niby prosta na pierwszy rzut oka, ale jednak sie schodzi.

No wlasnie jest i jak ja wypiac skoro jest wewnatrz?? Mam na mysli konkretnie przegub zewnetrzny..wczoraj zaczelem wszystko pieknie i suczka nie chce puscic a mlotem walic tez nie zamierzam :/ I nie wiem co dalej skrecac tego juz nie ma sensu zreszta balbym sie jechac hehe ::D

badyl
28-07-05, 22:20
tam jest zeger i trzeba kombinerkami do zegerów go rozchylic,lub puknąc młotkiem i sam zejdzie .wszycho,tylko najpierw zlac olej ze skrzyni.jezeli robimy ten wewnetrzny

BikeArt
28-07-05, 22:25
tam jest zeger i trzeba kombinerkami do zegerów go rozchylic,lub puknąc młotkiem i sam zejdzie .wszycho,tylko najpierw zlac olej ze skrzyni.jezeli robimy ten wewnetrzny
Nie ja to tylko zewnetrzy..i gdzie ten "zeger" ?? bo w zewnetrzym jak sie wepnie polos to za cholre nie mam jak do tej spinki sie dostac nawet tymi zagietami szczypcami ktore ponoc do tego typu rzeczy sa. A mlotkiem bym nie chciual bo na 75% tylko wystarczy stary przegub ewyczyscic nasmarowac zalozyc nowa manzete i problem z glowy oraz 200 pln w kieszeni :D czyli niemal caly amorek na ktore zbnieram wlasnie drobne 8)
Czyli co...mam probowac znalezc jakas szczseline w ktora wejda szczypce (kat zagiecia szczypcow to jakies 80 stopni, to chyba o takie chodzi?) ??

badyl
28-07-05, 22:30
mozesz puknąc gumowym młotkien,a zeger jest w srodku,zginasz przegup i musisz go znalesc nie ma bata,a ze jest h...y dostep to ja wiem,trzeba sie pomaczyc

LIO
28-07-05, 22:31
drogo 200zl
ja placilem 150 juz z materialem, wiec robota 100zl

BikeArt
28-07-05, 22:33
No oka skoro tak mowisz to zapewne masz racje jutro bede kombinowal

A tak jeszcze zapytam...na co uwazac p[rzy ruszaniu przegubu? Znaczy chodzi mi o polos bo podobno bardzo latwo mozna wy[piac ze skrzynki przekladniowej i sie robi galanty problem..a tego chce uniknac rzecz jasna 8)

badyl
28-07-05, 22:34
jak wyjdzie ze skrzyni to olej wyleci i to wszystko,potem włozysz ,tylko jest mozliwosc przeciejków oleju ze skrzyni

BikeArt
28-07-05, 22:35
drogo 200zl
ja placilem 150 juz z materialem, wiec robota 100zl

200 - mialem na mysli koszt przegubu i roboty bo przegub mam za 100 pln nwoke :D uroki pracy w IC :]


Oka to wiem wsio dziekowa za wskazowki jutro sie okaze jak mi to pojdzie 8)