Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Stożek D14A7/8 Montaż



jarcu
06-10-07, 16:54
Witam

Od niedawna posiadam Civica z silnikiem D14A7 którego ostatnio odmuliłem:)
Teraz chciałbym założyć do niego stożek, okazyjnie stałem sie posiadaczem prawie nie używanego filtra firmy KingDragon który kolega przez chwile miał w swojej Hondzie.
Mam pytanie co do montażu tego filtra.
W internecie znalazłem opis montażu filtra K&N dedykowanego konkretnie do mojej Hondy:
http://img266.imageshack.us/img266/3500/stoekla2.th.jpg (http://img266.imageshack.us/my.php?image=stoekla2.jpg)
Mam wątpliwości co do ostatniego etapu montażu, punkt 10 i 11 w opisie, czyli doprowadzenie zimnego powietrza z pod zderzaka,czy przez takie rozwiązanie do filtra i później do silnika nie dostanie się woda?
Jeżeli jest to bezpieczne to jaka powinna być ta rura doprowadzająca zimne powietrza (chodzi mi o materiał) i jaką powinna mieć średnicę?

rafalb33
07-10-07, 09:58
Temat był poruszany 15109 razy. SZUKAJ!!!!!!!!!!!!

woPo
07-10-07, 15:39
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=18819&start=0

Wszystko TYLKO w tym temacie :)

jarcu
08-10-07, 09:27
W temacie podanym mi przez woPo nie znalazłem za wiele informacji na temat szkodliwości doprowadzenia zimnego powietrza z za zderzaka, jeżeli chodzi o rodzaj rury doprowadzającej powietrze na stożek dowiedziałem sie że chyba najlepiej jeśli będzie to rura kominkowa ale nie znalazłem informacji co do jej średnicy.
Proszę o pomoc:)