PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłączenie pompy paliwa na LPG



Olej20
06-10-07, 12:05
Witam. Wpadłem na pewien pomysł ale nie wiem czy ma to sens i czy jest to wykonalne oraz czy nie uszkodzi mi pewnych części silnika. Posiadam instalacje LPG starej generacji. Jeżdząc na gazie myślałem czy nie można by jakoś ręcznie wyłączaś pompe paliwa aby nie pracowała i nie grzała sie podczas jazdy na LPG. Może by jakoś z przekaźnikiem pompy pokombinować. Co o tym myślicie ;)

Rikoo
06-10-07, 12:08
nie ma sensu gdyz zajedziesz pompe paliwa i bedie do wymiany aut zawsze musi byc zapalane na paliwie

Efyr
06-10-07, 18:37
nie ma sensu gdyz zajedziesz pompe paliwa i bedie do wymiany aut zawsze musi byc zapalane na paliwie
Mógłbyś rozwinąć? Bo mi się wydaje, że wyłączona pompa chyba się nie uszkodzi.

Niektórzy natomiast twierdzą, że pompa chłodzi wtryski pompując przez nie paliwo.
Mi się wydaje, że bardziej schłodzi je powietrze przelatujące wokół nich zasysane przez silnik.

sadam
07-10-07, 10:18
jesli wtryski nie bede pracowaly po jakims czasie sie po prostu zapieka i nie beda prawidlowo dzialac.od czasu do czasu mosi popracowac na benzynie
chociaz kolega Olej20, ma 1.3 wiec o wtrsykiwaczach nie ma tu akurat mowy :)

Efyr
07-10-07, 19:17
Tak, ok.
Ale autor napisał "wyłączać pompe", czyli rozumiem aby wyłączać po przełączeniu na gaz, a nie całkiem odłączyć. A przecież odpala i auto chwile chodzi na benzynie aż uzyska temp.

Wiem, że niektórzy podłączają przekaźnik w napięcie pompy, który ją odłańcza po przełączeniu na gaz. W autach, które nie mają powrotnego obiegu benzyny to chyba ma sens, ale Hania ma obieg powrotny przynajmniej w wersjach z wtryskiem (z gaźnikową nie miałem do czynienia), zgadza się?

ppm702
08-10-07, 14:58
benzyna chłodzi wtryski. Gdyby można ją było całkowicie odłączyć to dodanie jednego przekaźnika na obwodzie zrównoleglonym z elektrozaworem benzyny nie byłoby technicznie żadnym problemem

ivan667
08-10-07, 22:45
ale jesli dobrze wiem w 1.3 jest pompa mechaniczna wiec jak ja wylaczyc? a obieg powrotny oczywiscie jest.

ppm702
08-10-07, 23:28
w d13 sprawa beznadziejna

sadam
09-10-07, 18:21
a obieg powrotny oczywiscie jest.
wiec nie ma sensu kombinowac