PDA

Zobacz pełną wersję : Szuranie przy dodawaniu gazu na skręcie



Giegx
05-10-07, 19:41
Witam :) Mam taki problem że od jakiegos czasu w autku cos szura. H wie co to jest, nie jestem wstanie stwierdzic czy to bardziej z tyłu czy z przodu. Ale chyba jednak ciut z przodu, dziwny dzwięk jakby sie coś zacierało, szurało, jakby piasek. Dzieje sie tak tylko na przyspieszaniu, niewazne na jakim biegu, ale koła muszą byc skręcone w prawo. Na skrecaniu w lewo prawie że jest ok. Jadąc na luzie nic sie nie dzieje. Acha jak jade po wybojach to też co jakis czas "chrupnie" Oczywiscie wciąż dodając gaz.
Pare osob zmartwiło mnie mowiac że to PRZEGUBY, a jeden nawet że skrzynia biegow!!! OMG HELP! Moj mechanik twierdzi zeby dalej na tym jezdzic i sie nieprzejmowac poprostu, czy ja wiem :/ wkurza to szczegolnie przy wyprzedzaniu.
Moze wiecie dokladnie o co chodzi, moze macie linki do podobnych tematow, chcialem sprawe szybko naprawić.

Znalazlem temat : www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=21221&highlight=przy+skr%EAcie
Czy on dotyczy tego samego?

:/

Dareko87
05-10-07, 23:42
zrób test jedz na parking skerc maksymalnie kola najpierw w prawo zrób kilka koleczek dodawaj gazu i to samo w druga strona jak cos chupie to przegub

pozdr

Giegx
06-10-07, 21:31
Hm, byłem na parkingu (opuszczony :p), zaciągnołem ręczny i robiłem kółka, tylko że troche kamieni rozsypanych powodowało slizganie sie tylnych kół. Nic jednak nie chrupało, test powtórze na czystym asfalcie.

Jesli to są przeguby np, to mozna je jakoś przeczyscic, nasmarowac, czy tylko wymiana na jakis zamiennik chyba? A co to moze byc jesli nie przeguby? Jakie są inne opcje tragiczne :)

bundyr
07-10-07, 00:29
Ja miałem takie szuranie/pukanie/cykanie podczas maksymalnego skrętu w prawo(tylko w prawo) też myślałem że przegub, bo takie specyficzne warunki, a okazało się że tłumik.

Giegx
07-10-07, 13:34
Hm, to dopiero jest ciekawa teoria :) W moim przypadku tlumik jest nowiutki, ulterek :] patrzylem tam tez nic nie ociera. To coś w kołach lub napędzie... a co myslicie o radzie mechanika? Olac sprawe i jezdzic, czy jednak dojsc co to?

qbax
12-10-07, 02:42
Sprawdź klocki - jak już się kończą to blaszka w nich zaczyna szurać i to może być to.
Mi tez coś zaczęło szurać i piszczeć tylko z jednej strony i podczas skręcania w jednym kierunku i były to zużyte klocki :d

Giegx
13-10-07, 17:09
Hm, ale mi wymieniali klocki na nowe 5 miesiecy temu. W nast tyg jade do droższych mechanikow i moze oni cos wymyslą :)

slawekjurecki
17-10-07, 22:15
ja mialem chuczenie w prawym kole przy skrecie w prawo (ale niezaleznie od tego czy dodawalem gazu czy nie) i okazalo sie ze lozysko jest do wymiany w.... lewym kole! ale u ciebie to pewnie nie to bo na luzie jak piszesz ustaje!

Giegx
19-10-07, 14:53
Byłem na przegladzie auta, podbić, i koleś wyczaił rozwaloną uszczelke prawego przegubu. Pojechalem z tym do mechanika, on rozebrał wszystko, przegub na szczescie żaden nie uszkodzony. Założył nowe łożysko (220zł :/ jakies "lepsze") nową uszczelke przegubu z wyczyszczeniem i nasmarowaniem. Spolerował też krawędzie tarczy hamulcowych, bo było na nich sporo rdzy i najprawdopodobniej to było przyczyną. Rdza mogła ocierać o szczęki. Pozatym rozerwana uszczelka od przegubu, skoro szumiało tylko na dodawaniu gazu to mozę jednak to było to, jakis piasek czy cos. Dałem 350 zł, nic juz nie szumi i jest fajnie :)


Moim nowym problemem jest teraz czy zdjęcie zwężki i restart wystarczyło zeby miec 90 koni (1.4i z niemiec) bo cos mam wrażenie że kurde auto jest takie samo jak było. Chyba pojade na ASO i dam te 120 zł za ustawienie ECU na D14A4

agent_lol
19-10-07, 17:32
Byłem na przegladzie auta, podbić, i koleś wyczaił rozwaloną uszczelke prawego przegubu. Pojechalem z tym do mechanika, on rozebrał wszystko, przegub na szczescie żaden nie uszkodzony. Założył nowe łożysko (220zł :/ jakies "lepsze") nową uszczelke przegubu z wyczyszczeniem i nasmarowaniem. Spolerował też krawędzie tarczy hamulcowych, bo było na nich sporo rdzy i najprawdopodobniej to było przyczyną. Rdza mogła ocierać o szczęki. Pozatym rozerwana uszczelka od przegubu, skoro szumiało tylko na dodawaniu gazu to mozę jednak to było to, jakis piasek czy cos. Dałem 350 zł, nic juz nie szumi i jest fajnie :)


Moim nowym problemem jest teraz czy zdjęcie zwężki i restart wystarczyło zeby miec 90 koni (1.4i z niemiec) bo cos mam wrażenie że kurde auto jest takie samo jak było. Chyba pojade na ASO i dam te 120 zł za ustawienie ECU na D14A4

ale te kompy chyba są identyczne :)

Giegx
21-10-07, 12:57
Kompy są identyczne ale maja inne softy wgrane :)

skolopendra
21-10-07, 13:00
Kompy są identyczne ale maja inne softy wgrane

są zupełnie inne ........... :agent:

Giegx
22-10-07, 23:53
LOL :bicie: :)

ferio
20-12-07, 13:55
odświeże nieco temat, bo dostaje szału. mam identyczne objawy z tymi ktore są podane na początku postu tj. na skręconych w prawo kołach i dodaniu gazu coś popukuje, chrupie, chrobocze.

byłem u mechanika i wymienione już są:
- tuleje wahaczy przod i tył
- tarcze klocki, szczeki i bebny
- oslona drazka kierowniczego

przeguby ponoc sa ok, lacznik stabilizatora (kolega miał podobny objaw) chyba tez.
macie jakis pomysl co to moze byc?

Giegx
23-12-07, 17:56
Ja moge dodac tyle że objawy w moim cifie sie troche zmieniły, teraz bardziej pochrupuje mi na skręcie w lewo, juz nie szuranie ale chrupanie bardziej. Przeguby tez podobno są ok, patrzyl mechanik. Na skreconych na max ołach i na ręcznym przy ruszaniu nie chrupie! :/ Natomiast jak jade dosc szybko i wjezdzam na jakąś chopke to chrupnie ale tylko jak dodaje gaz. Na zakrętach to juz norma. Za h. niewiem co jest k. grane... obawiam sie ż eto jednak sa przeguby tylko który, jezus maria :[ Moze jest ktos co wymianiał przeguby przy takich objawach? To jest usterka z kategorii "mechanik mowi że wszystko jest ok, ale tak nie jest" lub "nikt nie może dojść która częśc jest walnięta" :(

ferio
24-12-07, 00:34
dokladnie tak. a dzis juz kolejny trop wiedzie ku sprężynom... chyba półosie całe zmienie :)

sz3rsz3ń
24-12-07, 01:17
a może łożysko oporowe na sprzęgle .... albo któreś w skrzyni .... trza by posłuchać czy nie ma zmian przy wysprzęglaniu.
Wesołych!!

Giegx
26-12-07, 19:50
hehe wesołych i chrupiąca szurającycxh :D:D:D