PDA

Zobacz pełną wersję : uszczelka szyby bocznej



tomek
05-10-07, 14:54
Pozioma "uszczelka" zamontowana w drzwiach (przednich - wersja 3d )przy szybie, nie przylega do niej i odstaje tak, że podczas mycia czy deszczu woda sobie spływa po szybie do środka drzwi i otworami odwadniającym drzwi na próg.
Pytam bo nie mam garażu i obawiam się, że jak przyjdą przymrozki i zima to mogę mieć przez to problem z otwarciem auta rano z uwagi na oblodzony zamek itp.
Robił ktoś coś z tą uszczelką???

gruszkin
05-10-07, 16:10
ja mam to od kiedy mam civica;].nic nie zamarzło jak narazie nie było problemów a ludzie sprzedający takie uszczelki (z ASO na czele;]) życzą sobie stosunkowo wysokich cen jak na kawałek kompozytu guma+metal;].

tomek
09-10-07, 18:49
trochę mnie pocieszyłeś, tak z ciekawości spytam ile mniej więcej sobie krzyczą za tą uszczelkę??

Lcfr
09-10-07, 19:13
Pozioma "uszczelka" zamontowana w drzwiach (przednich - wersja 3d )przy szybie, nie przylega do niej i odstaje tak, że podczas mycia czy deszczu woda sobie spływa po szybie do środka drzwi i otworami odwadniającym drzwi na próg.
Pytam bo nie mam garażu i obawiam się, że jak przyjdą przymrozki i zima to mogę mieć przez to problem z otwarciem auta rano z uwagi na oblodzony zamek itp.
Robił ktoś coś z tą uszczelką???

moze ja czegos nie doczytalem/ nie rozumię.....
wg mnien tak ma byc.................


uszczelka w civic(zadna uszczeka) nie spowoduje tego, ze do drzwi nie bedzie wlewac sie woda...
po to sa otwory by sie woda wylewała......

tomek
10-10-07, 07:59
"uszczelka w civic(zadna uszczeka) nie spowoduje tego, ze do drzwi nie bedzie wlewac sie woda...
po to sa otwory by sie woda wylewała......"

to, że otwory po to są żeby się woda wylewała to oczywiste, ale patrząc na większość aut w których ta uszczelka szczelnie przylega do szyby i woda spływa po jej powierzchni na zewnątrz drzwi daje trochę do myślenia czy oby na pewno tak ma być. Szczerze mówiąc nie chce mi sie wierzyć żeby Honda takie rozwiązanie wymyśliła a raczej niedopracowałą. Wiadomo, że coś wody na pewno się może wlać - choćby przy otwartej szybie, ale żeby lejąc po szybie wszystko wpływało do drzwi????? Zresztą podłoga w każdym aucie też ma otwory odwadniające ale to nie znaczy że odrazu ma sie do niej skądś woda lać.[shadow=violet:5917302ccd][/shadow:5917302ccd]

gruszkin
10-10-07, 13:27
Prawda, mysle ze tomek ma rację a otwory w drzwiach nie sluzą do odprowadzania wody po deszczu, tylko do odprowadzania wody jesli przypadkiem wleje się woda.U mnie to niestety jest permanentne i po umyciu auta mam w srodku morke kable ale poki nie zalało mi glosnikow, jest okej;]

osik
01-05-08, 22:04
tak z ciekawości spytam ile mniej więcej sobie krzyczą za tą uszczelkę??
tylko nowa nie smigana
http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/opqr1049391851a.jpg

cooduaty
10-05-08, 16:29
jest jakas opcja żeby woda sie nie wlewała do środka? zalewa mi konkretnie głośniki!
i to nie jest problem nie przylegania uszczelki do szyby, tylko woda leci sobie w listwie zbierającej wodę jak po rynnie i na końcu musi gdzieś uciec - wlatuje do środka drzwi - strumieniem prosto na głośnik. jak ktoś chce zobaczyć jak to wygląda to moge zamieścić foty, dzis porobiłem i kombinuje nad sposobem zabezpieczenia głośnika

skolopendra
10-05-08, 16:35
tylko nowa nie smigana
nowa to tylko w aso ,ale raczej na pewno jej sobie nie kupisz ze względu na cene ;)

używka ok 40 zł


to wygląda to moge zamieścić foty,

mile widziane

Bob
10-05-08, 16:56
Ja dziś zaobserwowałem identyczny problem, woda wędruje tą uszczelką aż do konca, tzn. właśnie tam gdzie jest głośnik :( No skapuje prosto na niego...

osik
10-05-08, 23:49
no niby daje sie nad glosnik pianke taka jak do paneli podlogowych i wtedy jest taki daszek ale i tak nie dokonca po problemie bo pozostaje jeszcze wilgoc...

cooduaty
11-05-08, 13:17
widziałem o jakiegoś zioma ten patent z pianką, ale nie przekonuje mnie to. woda z góry sie tak leje, że na głośnik i tak sie dostanie, bedzie skapywać po piance, pryskac od dołu, tyle ze juz nie bedzie sie tak perfidnie lać na głośnik.
będe testował patent z puszką, tu opisałem o co mi chodzi:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=8390

tomek
11-05-08, 13:50
Głośnik zawsze można osłonić -taśmą czy pianką- bo przecież głośnik jest przykręcany do plastykowej demontowanej puszki w której są otwory, które ja bym zalecał osłonić lub nawet zakleić skoro woda chlapie na głośnik. Ale wiadomo, że lepiej żeby trochę przestrzeni za głośnikiem było, tym bardziej jak ktoś ma głośnik dużej mocy i membrana dużo się wychyla - wtedy trochę przestrzeni musi być - no i żeby efekt basu był to im więcej tej przestrzeni to lepiej :) ... Acha, co do tej membrany to dobrze, żeby ta wykonana osłona była sztywna i dobrze przyklejona np. silikonem, tak żeby się nie podarła.
W moim przypadku przez tą przepuszczającą wszystko uszczelkę najwięcej zgryzu mam w zimie z zamarzającym mechanizmem otwierania drzwi :/

stashek
11-05-08, 13:58
Co do tych listewek to ma lekko odstawac moim zdaniem. Nie widziałem Civica w ktorym by przylegała. Wymiana troszke kłopotliwa

cooduaty
11-05-08, 14:36
głośnik jest przykręcany do plastykowej demontowanej puszki
jak jest puszka to jest spoko, bo ona dość fajnie osłania głośnik.
mi chodzi o sytuacje kiedy puszke wywalasz i zakładasz dystans do montażu głośnika 165 mm. mam silikon między blachą a dystansem, głośnik tez dobrze przylega do dystansu, a i tak minimalnie cieknie spod dystansu jak myje Hanke.

obiecałem fotki rozebranych drzwi jak sie woda leje

http://images24.fotosik.pl/213/89c2c7bedbc3be50m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/89c2c7bedbc3be50.html) http://images33.fotosik.pl/252/a9f6e3b98cd715a3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a9f6e3b98cd715a3.html)

Włóczykij
20-10-08, 10:14
Ludzie! Głośniki??? Tu jest problem z bezpieczeństwem! W moim przypadku, jeśli mamy wilgotny poranek, widoczność przez szybę po lewej stronie spada do ZERA, a po drodze do pracy mam dwa dość ruchliwe skrzyżowania. Opuszczanie szyby nie pomaga, bo uszczelka nie zbiera wilgoci. Nie wiem co robić szczerze mówiąc, bo jeśli ASO krzyczy tak dużo, a używki mogą nie pomóc, to jakby walić głową w mur :(

cooduaty
22-10-08, 11:51
Włóczykij, idziesz do marketu, kupujesz szmatke albo gabke do szyb i drapaczke z taką z gumką po jednej stronie. nadaje sie do ściągania wody czy pary z szyby. zanim wsiądziesz do auta ściągasz wilgoć z szyb i szafa gra. ja mam w aucie zawsze dużą sciągaczke do szyb, taką jak na stacjach :)