PDA

Zobacz pełną wersję : Brak ładowania Civic 92



misq
10-11-12, 12:55
Witajcie

Padło ładowanie, gdzie szukać przyczyny i od czego zacząć?
dzięki za pomoc

sebastanlec
10-11-12, 15:54
przyczyn moze byc duzo i w wielu miejscach, na początek sprawdz czy jest pasek i czy jest dobrze naciągniety, bezpieczniki w skrzynkach tez do sprawdzenia, pózniej miernikiem czy zarówka spr czy dochodzi napiecie z akumulatora do alternatora, zobacz czy kontrolka ładowania sie zapala po włączeniu zapłonu a na koncu wyjmij alternator i zobacz szczotki, jesli dobre to oddaj alternator do naprawy bo moze układ prostowniczy sie spalił albo stojan, te naprawy są nie opłacalne i trzeba bedzie zakupic drugi, tyle ode mnie

misq
11-11-12, 15:46
dzięki
bezpieczniki są ok, pasek jest i kręci, kontrolka zapala się na zgaszonym silniku. Po odpaleniu przegazowałem do 7 tyś obrotów i kontrolka zgasła! dziś odpaliłem i znów się świeciła a po przegazowaniu zgasła. Mam nówkę akumulator

Jacek1983
11-11-12, 22:44
Jak się pasek nie ślizga, a po przegazowaniu jest ładowanie, to alternator: albo diody prostownicze, albo regulator napięcia, albo to i to, lub pękła obudowa, co w Civach się zdarza niestety:/

Van_Dal
12-11-12, 09:19
regulator powiedział ze ma dość

Lune
12-11-12, 10:14
Po prostu sprawdź szczotki...

misq
12-11-12, 11:52
Dzięki za pomoc,
nie mam czasu się do tego zabierać, odstawiam do magika :)

misq
15-11-12, 00:17
Powiem wam że zwyczajnie szczotki się skończyły.
Przy okazji "pykał" rozrusznik i nie zawsze kręcił - to jakaś miedziana blaszka się podobno nadpaliła, przeczyszczona i na razie działa..
Zapłaciłem 160zł w sumie, nie wiem czy dużo ale może przyda się komuś taka informacja.