PDA

Zobacz pełną wersję : Gładzie cylindrów



Hartke
04-10-07, 05:44
Czy minimalne ryski na gładziach cylindrów mogą być przyczyną spalania przez samochód dużej ilości oleju? gdzieś tak z litr na 1000 kilometrów ? Mechanik robił mi uszczelke pod głowicą i sprawdzał cylindry, mówi że ktoś lekko przypalił silnik i są minimalne ryski, lecz mówi że to nie ma większego wpływu na prace silnika ale okazało się że olej dalej wyparowuje, najprawdopodobniej spala ;/ czy wymiana pierścieni coś da czy trzeba gładzie wymieniać ?

Dzięki za pomoc.

nitro20
04-10-07, 07:39
Tak ryski na gładziach mogą mieć wpływ na spalanie oleju, zależy to jeszcze od ich wielkości, ale mają wpływ bo poprostu pierścień nie zbierze z gładzi cylindra oleju, który wlezie do takiej ryski, przy kilku tysiacach obrotów na minute może to dać zauważalne spalanie oleju. Gładzi sie nie wymienia, robisz szlif na nadwymiar. Ja bym jednak obstawiał ze tak duże spalanie to będzie wina pierścionków w głównej mierze jeśli te ryski na gładziach rzeczyiwście są takie minimalne.

ps. rozumiem że jak była wymiana uszczelki pod głowicą, to uszczelniacze zaworowe zostały zrobione ??

hcc
04-10-07, 08:49
Gładzi sie nie wymienia, robisz szlif na nadwymiar.

moze wystarczyc honowanie bez koniecznosci szlifu, ale to powinien stwierdzic jakis pozadny warsztat.

Hartke
04-10-07, 14:33
Tak, uszczelniacze są nowe. A wiecie ile takie szlifowanie bądż honowanie kosztuje ? Po takim zabiegu trzeba kupić jakieś większe pierścienie ?

hcc
04-10-07, 14:40
jak robisz szlif musisz kupic tloki i pierscienie nadwymiarowe, jesli hon to tylko nowe pierscienie na te same tloki o ile tloki sa "dobre"

Hartke
04-10-07, 16:30
No to pewnie około 1500 ;/ no nic tyrzeba juz odkładać. Ale jak narazie zrobie chyba próbe olejową, zaleje minerałem i może tym troche uszczelnie silnik. A propo, jeśli zaleje minerał, potem zrobie te gładzie i pierścienie, to moge po tym wszystkim zalać znowu półsyntetykiem ?

hcc
04-10-07, 22:03
propo, jeśli zaleje minerał, potem zrobie te gładzie i pierścienie, to moge po tym wszystkim zalać znowu półsyntetykiem ?

bez problemow mozna

nitro20
04-10-07, 23:43
Na dobrą sprawę, na taki nowiutki silnik, to i o syntetyk się możesz pokusić, ale to już trzeba by ocenić po remoncie i zalaniu silnika, ile pali oleju i czy wogóle to się dzieje.

Mam pytanie Honowanie wygładza tylko ściany cylindrów. nie zbiera praktycznie z nich materiału ??

hcc
05-10-07, 08:31
Mam pytanie Honowanie wygładza tylko ściany cylindrów. nie zbiera praktycznie z nich materiału

honowanie nie wygladza a raczej odpowiednio "drapie" sciany cylindrow - nie zabiera z nich materialu :)

rafalb33
05-10-07, 09:29
Honowanie robi drobniutkie popprzeczne ryski wzgledem ruchu tłoka. Dzieki temu film olejowy nie spływa ze scianek cylindrów.

Hartke
05-10-07, 14:56
Może ktoś napisać ile takie zabiegi kosztują ?

nitro20
07-10-07, 21:05
Dzięki za wytłumaczenie :). Hartke co za prblem znajdź zakłąd w Gdańśku, który sie tym zajume zadzwoń i sie spytaj... przecież wiesz że wszędzie inaczej.

cisoboy
06-07-08, 12:00
Na dobrą sprawę, na taki nowiutki silnik, to i o syntetyk się możesz pokusić, ale to już trzeba by ocenić po remoncie i zalaniu silnika, ile pali oleju i czy wogóle to się dzieje.

Mam pytanie Honowanie wygładza tylko ściany cylindrów. nie zbiera praktycznie z nich materiału ??

Honowanie jest procesem który ma nadać odpowiednią średnicę, cylindryczność, walcowatość, i strukturę ścianek otworu - w hondzi ryski pod kątem 60 stopni - określasz to mikrofilmem.
Materiał jest zbierany, jego ilość (zebrania) zależy od nastaw maszyny i użytego narzędzia, określanego w szczególnej specyfice produktu.

Jeśli chcesz przeprowadzić tylko dogładzanie powierzchni to same pierścionki powinny wystarczyć.
Ja bym wymienił tylko pierścienie (bez honowania), one i tak zrobią swój szlif na gładziach.
Pamiętaj aby założyć zgodnie z instrukcją - chodzi o kąty pomiędzy zamkami (przerwami) w pierścieniach.:cool:
Z tego wszystkiego to szkoda że uszczelka pod głowice tyle kosztuje (więcej od pierścionków). Wymienić pierścionki to pikuś, warto sie zaopatrzyć w kompresor do pierścieni:)