PDA

Zobacz pełną wersję : hania dymi,wysokie obroty



kamil_tel
04-10-07, 00:44
Kupiłem civic-a 94rok,prócz zawieszenia do zrobienia jest jeszcze kilka rzeczy,czyli po odpaleniu,wiadomo ssanie obroty 1500/1200 wyłącza sie ssanie i obroty nadal powyżej 1000 widać ze nie równe skaczą 1000/1100 i dymi na jasno szaro;/;/ od czego zacząć??

majchas
04-10-07, 01:02
skaczace obroty mozesz chyba wyeliminowac najszybciej poczytaj o silniku krokowym i jego czyszczeniu. Co do dymu to ktos juz pisal na tym forum co robic przy roznych rodzajach dymienia. Co do zawieszenia to jesli masz na to pieniadze to chyba nie ma wiekszego problemu co? powodzenia w naprawach. Ja sam jestem w trakcie doprowadzania mojej hondy do ładu


edit:

znalazlem cos w skrocie:

tak ogólnikowo:

- jasny dym-siwy/niebieski-auto bierze olej (prawdopodobnie pierscienie)
- jezeli ten dym jest biały/para, to bierze płyn-wydmuchana uszczelka głowicy

kamil_tel
04-10-07, 11:15
Tu nie chodzi o pieniądze ale o to ze sam chciał bym to naprawic;) trzeba sie w zyciu uczyc;) silniczek czysciłem i nadal to samo

[ Dodano: Czw 04 Paź, 2007 ]
Filtr wymieniony,silniczek krokowy wyczyszczony;) ale nadal to samo,co zaowarzyłem dziwnego to nierowne obroty dym jasny z tłumika i rowniez z tłumika kapie cos jak woda.płym chlodniczy..cos takiego;/;/;/;/

Lcfr
04-10-07, 23:35
woda moze "kapac" z tłumika w róznych warunkach.....


szkoda, ze nie masz uzupełnionego profilu - nie wiemy o jakim aucie mowa (nie napisałes) bo byłoby łatwiej pomóc.... :(

kamil_tel
04-10-07, 23:39
Honda civic ;D D15B2 1.5 94rok;) hatchback;)

Lcfr
04-10-07, 23:46
uzupelnij profill......
to pomoze na przyszłosc............



generalnie to musisz zdiagnzowac jaki to dym bo ta chyba akurat mój cytat:





znalazlem cos w skrocie:

tak ogólnikowo:

- jasny dym-siwy/niebieski-auto bierze olej (prawdopodobnie pierscienie)
- jezeli ten dym jest biały/para, to bierze płyn-wydmuchana uszczelka głowicy





tutaj , skoro masz nierówne obroty truno cos zdiagnozowac na odleglosc.....

moze byc od najgorszgo po prozaiczna przyczyne ....


polecam troszke poczytac w :szukaj:
potem troszke obserwacji i po kilku ustaleniecch pewnie da sie dojsc "do celu"

skoro silniczek ook TO NA SZYBKO trzeba by sprawdzic z "łagodnych" spraw:
- trzebaby sprawdzic zapłon/aparat/swiece
- trzebaby sprawdzic ustawienie zaworów

kamil_tel
04-10-07, 23:52
Dym raczej biały,z tłumika leci--raczej woda..obroty na ssaniu w granicach 1500...wylacza sie ssanie i skacza od 900/1200max i słychac nierowną prace silnika;/

Lcfr
04-10-07, 23:57
Dym raczej biały,z tłumika leci--raczej woda..obroty na ssaniu w granicach 1500...wylacza sie ssanie i skacza od 900/1200max i słychac nierowną prace silnika;/


ale to istotne czy zaraz po uruchoieniu czy takze po dokładnym nagrzaniu silnika....
trzeba wyeliminowac inne przyczyny by tak na odległosc cos jednoznacznie napisac...

poczytaj w szukajce
tam naprawde jest spopro
wyeliminuj kilka :) prawdopodobnych przyczyn....
bedzie nam/Tobie łatwiej....

kamil_tel
04-10-07, 23:59
chwile po odpaleniu zaczyna dymic...minuta moze dwie....jak zgasze na 10 min to odrazu odpalam i juz dymi;/

karpik85
05-10-07, 00:32
Dym raczej biały,z tłumika leci--raczej woda..obroty na ssaniu w granicach 1500...wylacza sie ssanie i skacza od 900/1200max i słychac nierowną prace silnika;/

To jak z tym dymem w końcu jest biały czy nie ?? I najważniejsza sprawa: dolewasz coś płynu chłodniczego czy Ci nie ubywa ?

A co do obrotów to w moim normalnie działąjącym D15B2 jest tak, ze rano po odpaleniu zimnego mam ok. 1500 a potem po ok 2-3 minutach spada na 700 - 800. Wydaje mi się , ze tak powinno być. Jeśli masz inaczej to pozostaje pytanie jak u Ciebie ze stanem filtrów paliwa i powietrza, świec, przewodów zapłonowcy i jak masz wyregulowane niskie obroty...


chwile po odpaleniu zaczyna dymic...minuta moze dwie....jak zgasze na 10 min to odrazu odpalam i juz dymi;/

Prawie każdy zimny silnik benzynowy dymi parą po odpaleniu. Po rozgrzaniu powinno ustąpić.