PDA

Zobacz pełną wersję : skrzynia czy sprzęgło?



gruszkin
03-10-07, 23:44
Moim problemem jest obecnie to, że krótko mówiąc gdy ruszam z jedynki , wduszaniu gazu towarzyszy terkotanie, ktore staje sie tym glosniejsze im wiższe sa obroty-to samo dwójka i trójka. To mam juz od kilku miesięcy. Od wczoraj jednak podczas gdy redukuje z 3 na 2 lub -tymbardziej z 2 na 1 przy hamowaniu biegami, puszczaniu sprzegła towarzyszy taki dźwięk terkotania tylko zdecydowanie glosniejszy-po puszczeniu sprzegła pozostaje terkotanie ktore bylo wczesniej.Pytanie-sprzęgło czy skrzynia?

j00m3r
04-10-07, 00:09
mam podobnie, ale nie do konca rozumiem kiedy Ci terkocze :)
skrzynia na moje oko jesli nie wciskasz sprzegla i terkocze
jesli wciskasz to lozysko oporowe, lozyska w skrzyni
jak sie myle niech mnie ktos poprawi
(najgorzej jest jak zwalniam na biegu - metaliczne tarcie)

mirasek
04-10-07, 09:20
Łożysko/a na wałku atakującym w skrzyni...

pompek
04-10-07, 10:34
pozwolę się podpiąć... moja skrzynia już od początku (czyt. od kupna) nie była w najlepszym stanie... lekkie haczenie i zgrzyty przy wrzucanniu ,zwłaszcza trójki... przy niewcisiętym sprzęgle wyraźny chałas... przy przyspieszaniu charakterystyczny odgłos jakby jakiegoś łożyska... i ostatnio doszedł nowy odgłos, dosyć wyraźny i dokuczliwy... mianowicie (zwłaszcza od "trójki" wzwyż) poprzedniemu odgłosowi przy przyspieszaniu towarzyszy charakterystyczny (nieco jęczący odgłos), przypominający trochę ten, który występuje przy cofaniu... jestem pewien, że to skrzynia bo jak się lekko odpuści gaz to wyraźnie słychać, że to ma związek ze skrzynią... pytanie: czy próbować jeszcze reanimować skrzynię (niewiem, może ktoś kiedyś miał podobny przypadek i pomogła wymiana czegoś tam), czy może kupować nową...

j00m3r
04-10-07, 13:21
jakie koszta w d16z5?
co potrzeba i ile tego?
jaka cena?
gdzie w Warszawie robić?
dzieki pzdr
;)

Furious
04-10-07, 13:24
Skrzynie w kazdej postaci ogarnia rem36 wiec do niego walcie.

Skoti
04-10-07, 14:53
Miałem identyczną sytuacje i okazało się nie sprzegło a obudowa termiczna kolektora :)

j00m3r
04-10-07, 16:05
o furious to Twoja ta niebieskawa do sprzedania :)
stanąłem koło was wczoraj w arkadii czarnym ed9 ;)
nawet pogadałem chwile z jakimiś ziomkami
pozdro wariaty :aloha:

gruszkin
04-10-07, 18:42
generalnie u mnie to na pewno nie osłona termiczna mam tak zarowno na kolektorze od d16y8 jak bylo na standardzie od d15z1;D.Auto oddane do zakładu mysle ze w dwa dni zrobią a jutro będę wiedział na stówe ale mówił gośc ze na 80% skrzynia.

mirasek
04-10-07, 21:42
generalnie u mnie to na pewno nie osłona termiczna mam tak zarowno na kolektorze od d16y8 jak bylo na standardzie od d15z1;D.Auto oddane do zakładu mysle ze w dwa dni zrobią a jutro będę wiedział na stówe ale mówił gośc ze na 80% skrzynia.
100% skrzynia, łożyska sie kończą, miałem identyczne obiawy.

nor
05-10-07, 11:46
To i ja się dopiszę do wątku. Ostatnio zauważyłem u siebie podczas przyspieszania zaczyna coś huczeć ale tylko od mniej wiecej 2500obr wzwyż. Jak odpuszcę gaz to tego dźwięku nie ma. Co to może być za łożysko?