PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwna Honda z Iraku. Potrzebna pomoc.



sebastian_o
07-11-12, 15:34
Witam Wszystkich,
jestem tu nowy i to mój pierwszy post, więc wybaczcie jak coś pokręciłem. Tak jak wspominałem w temacie mam niespotykany na naszym rynku model Hondy Civic – sprowadzony w 1998 roku z Iraku.
Zasadnicza różnica pomiędzy europejskimi wersjami a moją, to silnik i arabskie napisy na bocznych lusterkach (kolega poliglota twierdzi, że jest tam napisane: "Przed rozpoczęciem strzelania z AK47 zaleca się otwarcie bocznej szyby celem uniknięcia jej zniszczenia":-). Wiem - bzdura, ale już parę osób dało się wkręcić:-))
Do Polski, w tej budzie, były sprowadzane samochody z silnikiem 1.4 i 1.5 VTEC, a ja mam 1.5 bez VTEC. Większość części do mojego Civica pasuje od wersji europejskich tylko nigdy nie wiem od której. Teraz niestety kończy mi się sprzęgło i nie mam pojęcia, czy mam kupić od 1.4 IS, czy od 1.5 ILS i tu proszę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki. Z własnego śledztwa przeprowadzonego w internecie wywnioskowałem, że druga opcja jest prawidłowa, ale nigdy nic nie wiadomo, zwłaszcza, że ten silnik nie występuje w żadnych polskich katalogach z częściami. Przydałby się jednak dostęp do EPC. Może ktoś ma, sprawdzi i da znać.
Dodam może, że sprawa dość pilna, bo już mi prawie biegi nie wchodzą:-(
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
sebastian_o

Dane mojego samochodu:
Civic EXI 4d
VIN: JHMEK3550WS002349
silnik d15z4
90 KM
rok produkcji 1998

przepity
07-11-12, 16:08
źródła zagraniczne twierdza ze 200 będzie dobra

mirasek
07-11-12, 16:16
prawie biegi nie wchodzą
Najpierw sprawdź stan płynu w układzie hydraulicznym sprzęgła, odpowietrz układ, sprawdź stan pompki i wysprzęglika, czy działają poprawnie. Gdyby sprzęgło było zużyte, ślizgałoby się, byłyby problemy z jazdą a nie z wrzucaniem biegów.

Van_Dal
07-11-12, 23:10
numery części
22300-P2Y-005 docisk
22200-P2Y-005 tarcza

22810-P20-003 łożysko lub
22810-P20-005

qureku.
07-11-12, 23:42
Do usunięcia..

Karuzel
07-11-12, 23:50
no przeciez napisal -> silnik d15z4 90KM

sebastian_o
08-11-12, 11:41
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Już teraz wiem jakie sprzęgło jest potrzebne. Stawiam na AISIN KH-043.
Hania już stoi w warsztacie i czeka na swoją kolej. Zobaczymy co powie mechanik. Jeżeli okaże się, że jednak nie jest to wina samego sprzęgła, tak jak pisał mirasek, to i tak je wymienię, bo oznaki zużycia były już odczuwalne wcześniej, a przy przebiegu ponad 200 tys. i jeździe praktycznie tylko po mieście, to już kwestia nieodległego czasu żeby padło. Napiszę jak się sprawa zakończyła.

sebastian_o
08-11-12, 17:58
Jest wstępna diagnoza: za niski poziom płynu w układzie hydraulicznym. Trwają poszukiwania przyczyny. Czyli kolega mirasek miał rację.

krzysek90
09-11-12, 22:38
a ogrzewanie masz w tym civiku ? ;D <hyhyhy>

sebastian_o
12-11-12, 12:13
Civic naprawiony. Wyszło, że pękł docisk. Portfel po operacji dużo cieńszy, ale sprzęgło chodzi teraz jak marzenie: leciutko, wysoko i płynnie.


a ogrzewanie masz w tym civiku ? ;D <hyhyhy>

Jest tylko super wydajna klima bez opcji grzania, a na chłodniejsze dni daje radę tapicerka ze skóry wielbłąda:-)

Brylant1
13-11-12, 02:41
To ze z iraku moze byc duzym plusem. Bedac w Egipcie bylem zdumiony widzac kupe samochodow pobijanych ale grama rdzy na nich nie widzialem. Oby Twoja bronila sie przed ruda jak najdluzej.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

krzysek90
13-11-12, 19:45
To ze z iraku moze byc duzym plusem. Bedac w Egipcie bylem zdumiony widzac kupe samochodow pobijanych ale grama rdzy na nich nie widzialem. Oby Twoja bronila sie przed ruda jak najdluzej.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

bo tam na zime solą dróg nie posypują, pewnie ta honda jak zobaczy pierwszy śnieg to ze strachu pordzewieje ;D

sebastian_o
14-11-12, 15:06
bo tam na zime solą dróg nie posypują, pewnie ta honda jak zobaczy pierwszy śnieg to ze strachu pordzewieje ;D

Dokładnie jak pisze krzysek90. W Iraku śniegu i soli nie zobaczysz. Na polskich drogach niestety rdzewieje jak każdy inny Civic:-( Poza tym tylko kilka miesięcy Hania pojeździła w sprzyjającym klimacie. Zdecydowana większość żywota w Polsce.