PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic a wysoki kierowca .



Speedo
06-11-12, 10:51
Witam
Być może piszę w złym dziale ale jestem tu nowy więc proszę o minimum wyrozumiałości . Mam zamiar kupić w sobote Honde Civic z 2000r . Wesja 3D , i mam takie pytanie ... czy kierowca który ma prawie 2m wzrostu może konfortowo jeździć takim autem czy będzie to znacznie utudnione .
Za odpowiedzi z góry dziękuje . Pozd S

Labed2007
06-11-12, 10:57
Myślę że po ustawieniu kierownicy i fotela będzie wygodnie :] Ja mierzę 180cm i mam jeszcze miejsce nad głową oraz zapas regulacji fotela. Koledze o wzroście zbliżonym do twojego dałem się przejechać i nie narzekał :)

gruszkin
06-11-12, 11:03
kumpel 204cm latał sobie jajkiem dlugo, choć fotel na pozycji półleżącej ;]

Speedo
06-11-12, 11:07
To fajno , miałem okazje tylko 1 raz się tam pobawić tymi pokrętłami , a że było to niezbyt długo to trudno mi wyciągnąć jakieś daleko idące winioski . Jeszcze może napisze ktoś o zbliżonych gabarytach to chciałbym wiedzieć czy będzie mi wygodnie w nogi ( czy niebęde bić kolanami o plaskiki , i co najważniejsze czy będe miał troche zapasu nad głową ) . Wolał bym mieć pewność że jak kupie auto to nic niebędzie psuć zabawy i radości z jazdy .

qureku.
06-11-12, 11:09
Na seryjnym fotelu w Ej9 nie miałem problemu, a mam 2 metry. Jedne co mi przeszkadzało, to za duża kierownica.

Speedo
06-11-12, 11:13
Ok , no to będzie dobrze . Auto sprawia wrażenie małego i niskiego ale ludzie mówią że to tylko pozory . Może ktoś jeździł z was Astrą G to takie porównanie gdzie jest więcej miejsca w Astrze czy Civic-u?
P.s
Śmigałem troche Astrą i tam było tak ciasno trochę , więc pytam

gruszkin
06-11-12, 16:49
w astrze jest ciaśniej, inna pozycja zupełnie za kierownicą, w civicu 6 gen siedzi się trochę wyżej niż w 5 gen ale kolumna tez jest wyżej więc nie powinno być problemu. Ale najlepiej jedź obejrzeć 1 lepsze auto z okolicy-nawet jak jest brzydkie i nie kupisz-przynajmniej wsiądziesz i się przymierzysz ":)

Speedo
06-11-12, 19:14
Jutro umówie się na jazde próbną itd . Raz jechałem VI generaciją jakoś źle nie było ale nie miałem porównania odnośnie innych hond ( i wydawało mi się że w innej będzie inaczej ) . Mam rozumieć że fotel jest regulowany w góre i w dół , kąt nachylenia fotela , i regulacija kąta oparcia .
Ps .
Jakieś wskazówki przed zkupem ... na co warto po paczać zanim kupię .

Jacek1983
06-11-12, 19:35
Ja też mam dwa metry wzrostu i na seryjnym fotelu w EJ9 siedzę wygodnie, dłuższe trasy nie męczą mnie zbytnio, może niekiedy drętwieje mi noga prawa, ale jest ta to rada - wyprostować, czyli gaz do dechy i jest OK. Choć przyznam, że fotel mógłby być ciut dłuższy...

nyndz
06-11-12, 19:38
Regulowana jest teoretycznie wysokosc fotela kierowcy ale jest to dosc prozaiczne i bardzo waski zakres jest objety... blizej temu do regulacji kata nachylenia fotela (siedziska).

Ja mam niecale 190cm wzrostu i bylo mi niewygodnie w seryjnych stolkach nie przez brak miejsca ale sam ksztalt fotela (dolna czesc plecow zapada sie w fotel a jego gorna czesc jest wysunieta wiec automatycznie musialem sie garbic opierajac) - rozwiazanie jest na to bardzo proste i przyjemne z ktorego skorzystalem, wlozyc porzadne fotele - i kazdemu taki zabieg polecam:)

karas
06-11-12, 21:06
Civic VI gen to bardzo fajne auto ale nie jest ono stworzone dla wysokich ludzi. Dolna czesc fotela jest za krótka a oparcie powoduje ,ze bedziesz sie garbil przy takim wzroscie. Co wiecej w przypadku gdy twój pasażer bedzie również wysoki bedziecie szturchali się łokciami na podłokietniku :) Do miasta bedzie ok ale zapomnij o komfortowych dla Ciebie dalekich podrózach. Po prostu po wyjsciu bedzie czekala Cie seria cwiczeń rozciagających . Zanim go kupisz przejedz sie tym samochodem i przejezdz się np VW golfem, audi a3, bmw 3 . Jezeli chcesz jezdzic Hondą przy twoim wzroscie pomyślalbym o Accordzie.

Speedo
06-11-12, 22:30
Może nie będzie źle , jeździłem już Matizem więc jeśli jest Civic choć ciut większy , to myślę że jakoś się ogarnę . A auto samo w sobie jest w extra stanie , praktycznie bez wkładu finansowego . Tylko wsiadać i jechać , ponad to znam właściciela osobiście i wiem kto i ile tym jeździł. Dlatego wolał bym kupić ten jak jakiś 1 lepszy z otomoto . Zobacze zresztą w mojej okolicy niema wyboru w autach za bardzo . Odnośnie wzrostu to mam 197-8cm dokładnie tak więc sporo ale są na pewno więksi . Samym Matizem pomijając kwestie lipnego zawieszenia , amortyzacji itd. to nawet fajno mi się nim jeździło .

Karpiczek
06-11-12, 22:33
Ja mierzę ponad 190 cm. Jestem przyzwyczajony do tego, ze fotel mam prawie maksymalnie postawiony. Nie lubię "leżec" tak jak niektórzy kierowcy.
W sumie odkąd wymontowałem podsufitkę, śmiga się lepiej :P Czasami zdarzało się przytrzec głową :D

Speedo
06-11-12, 22:40
Podsufitkę ? , przy 190 cm tarłeś . Ja raz jeździłem mając 8 cm więcej i jakoś nie tarłem , ale ten raz to może za mało żeby cokolwiek wywnioskować .

gruszkin
07-11-12, 08:17
ale on miał oparcie w pionie, Ty pewnie miales troche położone

Speedo
07-11-12, 13:15
Ja lubie mieć fotel trochę położony , a nie siedzieć na baczność . Podejżewam że na bacznośc to bym 5 km nie ujechał z racij niewygody .

Speedo
07-11-12, 17:07
Dobra , jest ok jeździłem , wszystko mam praktycznie na max opuszczone , poza oparciem je zostawiłem bo lubie widzieć co się dzieje na drodze a nie leżeć jak z psa skóra ... trochę męczy mi się noga od sprzegła ale ogólnie jest dobrze , bardzo długie sprzęgło ma . I moje pytanie takie , czy można trochę podciągnąć żeby było mniej .

Piterson
07-11-12, 17:15
Podsufitkę ? , przy 190 cm tarłeś . Ja raz jeździłem mając 8 cm więcej i jakoś nie tarłem
196cm i jest spory luz miedzy głowa a podufitką:) w porównaniu np do vectry czy poloneza gdzie tarłem głową:)
Ogólnie nie narzekam na brak miejsca w hondzie ale jak wiadomo nie jest to auto do wygodnego podróżowania:)