PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z d15b7



Obserwator
05-11-12, 20:23
Miałem problem z dymieniem na bialo i chodził na ciepłym na 3 cylindrach okazało sie ze to uszczelka pod głowica. Wymieniłem ja, cały rozrząd ,cewke, pierścienie, kopułkę, świece,olej,komplet uszczelek taki mały remont. I po złożeniu autko chodziło bez zarzutu ale zaczął ubywać płyn i po agresywnej jeździe okazało sie ze to korek od chlodnicy po wymianie było ok ale dzisiaj znowu po otwarciu maski stwierdziłem ze ucieka płyn i teraz z korka z pod zbiorniczka wyrównawczego co moze byc ze płyn tak szuka "ujscia" i kopci na biało nie wiem czy to płyn czy w tym okresie temperatur to normalne..

Karoles
05-11-12, 20:40
a dlugo docierales?

jak wywala plyn do wyrownawczego to wskazuje na dostawanie sie spalin do ukladu chlodzenia, moze masz glowice peknieta lub zle byla zrobiona

Obserwator
05-11-12, 21:12
miesiąc

ale nie wyrzuca całego płynu tylko martwi mnie kopcenie nie wiem czy to ze jest juz zimno czy ze bierze płyn

Karoles
05-11-12, 21:19
napisales ze szuka uscia, czyli jak dla mnie ze wycieka, a zaciaga przez noc spowrotem go ?
spr czy inne auta zostawiaja taki dym

Obserwator
05-11-12, 21:24
tak ale moj duży dymek puszcza

black7
05-11-12, 21:38
glowica byla robiona?? typu uszczelniacze zaworow ,planowanie.jezeli tak to moze byc jakas mikroszczelina pod wplywem temp,w glowicy lub bloku.Grzeje sie po ostrzejszej jezdzie?plyn ze zbiorniczka Ci nie wroci bo to zbiorniczek przelewowy a nie wyrownawczy jak w innych samochodach

Misiekemeryt160
05-11-12, 21:44
glowica byla robiona?? typu uszczelniacze zaworow ,planowanie.jezeli tak to moze byc jakas mikroszczelina pod wplywem temp,w glowicy lub bloku.Grzeje sie po ostrzejszej jezdzie?plyn ze zbiorniczka Ci nie wroci bo to zbiorniczek przelewowy a nie wyrownawczy jak w innych samochodach
Jak zainstnieje potzreba to zostanie zaciągnięty płyn z ów zbiorniczka - czyli wróci.


1. Ogarnij wszystkie wycieki i dopiero potem stwierdź czy ubywa czy nie.

2 przy tej porze roku często auta chmurzą na biało tym bardziej te bez katalizatora

Karoles
05-11-12, 21:51
glowica byla robiona?? typu uszczelniacze zaworow ,planowanie.jezeli tak to moze byc jakas mikroszczelina pod wplywem temp,w glowicy lub bloku.Grzeje sie po ostrzejszej jezdzie?plyn ze zbiorniczka Ci nie wroci bo to zbiorniczek przelewowy a nie wyrownawczy jak w innych samochodach
co maja uszczelniacze do plynu chlodniczego ?

wlasnie to zbiorniczek wyrownawczy, po to jest korek cisn na chlodnicy aby np sobie mogl zaciagnac plyn

Obserwator
05-11-12, 22:37
dziaki za pomoc napisze jak to sie skonczy

Obserwator
11-11-12, 17:31
Okazało sie że byla dziura w zbiorniczku wyrównawczym po załataniu wszystko wróciło do normy i dalej mogę się cieszyć jazdą...