PDA

Zobacz pełną wersję : Honda CIVIC siedzi tył



istein
05-11-12, 20:51
Witam

Przepraszam jeśli powtórze się z tematem ale jestem tutaj nowy na forum.
Otóż posiadam Honde CIVIC VI generacja 96 rok. Przez dłuższy czas robiłem nią dziennie po 140km no i trochę, że tak powiem
się zużyła. Teraz jeżdzę nią bardzo mało ale postanowiłem wskrzesić maszynę.
Co jest do zrobienia?
Tradycyjnie rdza na nadkolach i w paru innych miejscach, gazownik, który montował butle wspominał też o zardzewiałym spodzie bagażnika.
Dodatkowo Honda optycznie siedzi z tyłu i jak wsiadają na tył jakieś osoby to szczególnie przy skręcaniu coś mocno ociera jakby metal o metal
i teraz nie wiem czy to wina spreżyn? amortyzatory? Byłem też ostatnio na przeglądzie to mechanik mówił o wyrobionych tulejach z tyłu na wahaczach poprzecznych. Spód generalnie też jest podrdzewiały. Jesli chciałbym pozbyc sie rdzy ze spodu i z bagaznika i wymienic te tuleje, sprezyny i moze wahacze tylne to czy kolejnosc prac bedzie miala znaczenie ? Czy to wina sprezyn ze auto tak nisko siedzi? I co to za ocieranie przy mocnym obciazeniu z tyłu?

Pozdrawiam

Karoles
05-11-12, 21:39
to o co chciales zapytac bo tu widze kilka watkow
jak masz gaz to w miare logiczne ze ci dociaza tyl, za wys tylu odp sprezyny
jesli masz do wym tuleje to wym
tak bedzie miala kolejnosc znaczenie zrob najpier ruda, czyszczenie i konserwacja
pewnie ci z tylu obciera kolo o nadkole ...

ps, najpier wypadaloby sie przywitac

istein
06-11-12, 08:15
A więc poprawiam się i witam
Witam wszystkich forumowiczów

Niby normalne że przy gazie ociera ale na pustym zbiorniku też tak jest i wystarczy, że wsiądzie na tył jedna osoba.
Nie jestem do końca przekonany czy winowajcą jest tylko zbiornik? Wychodząc z takiego założenia po zamontowaniu gazu
auto stałoby się dwuosobowe :)

Karoles
06-11-12, 08:26
czytaj dokladnie, to ze masz gas nie mowi zaraz ze tylko 2 osoby mozesz wozic tylko ze tyl masz ciagle dociazony a znajaz zycie oem sprezyny juz mogly sie wylezec przez tyle lat, mozesz na forum poszukac, czesto mozna trafic oem w dobrej cenie

istein
06-11-12, 08:34
Nie do końca tak myślałem, troche sprowokowałem tą odpowiedź.
Natomiast jestem pod wrażeniem szybkich odpowiedzi.
Dzięki wielkie Karoles.
Pogrzebie w temacie.

Karoles
06-11-12, 10:06
w razie w mozemy sie umowic i ci cos doradze np przyjedziesz do garage i obadamy