PDA

Zobacz pełną wersję : Końcówka drążka kierowniczego ( Do wymiany ? FILM)



blazernh
04-11-12, 18:49
Witam. Czy ten drążek nadaje się do wymiany ? U niektórych jest on stabilny ( nie ruszysz ręką w tak łatwy sposób)
I czy możliwe to jest aby on się tłukł na dziurach ?

http://www.youtube.com/watch?v=uhn_gRNB0vE

DemoN
04-11-12, 19:00
Bardzo mozliwe, tak nadaje sie do wymiany.

ges
05-11-12, 12:12
łooo kurde, ale on Ci lata, na pewno do wymiany, , nie masz co na nich oszczędzać i kupować marki uduś bo po kilku dniach będą gorsze od tych, ja polecam Ci http://http://www.iparts.pl/czesc/koncowka-drazka-kierowniczego-poprzecznego,honda,civic-vi-hatchback-ej-ek-1995-10-2001-02,1-5-i-ek3-114km,45-1468-5199-100198-0-151-85710005.html , jeżdżę na nich co prawda dopiero miesiąc, ale podobno to jedne z lepszych drążków :)

Van_Dal
05-11-12, 19:33
może jestem głupi ale jak dla mnie to wgl źle sprawdzony drążek i na podst tego filmu nie da sie określić czy on jez zepsuty ponieważ
JEST TO NORMALNE ZACHOWANIE KOŃCÓWKI !. jak masz luzy w płaszczyźnie do silnika i do Ciebie to wtedy powinieneś sie martwić

Boniek87
05-11-12, 20:40
może jestem głupi ale jak dla mnie to wgl źle sprawdzony drążek i na podst tego filmu nie da sie określić czy on jez zepsuty ponieważ
JEST TO NORMALNE ZACHOWANIE KOŃCÓWKI !. jak masz luzy w płaszczyźnie do silnika i do Ciebie to wtedy powinieneś sie martwić

mi się też tak samo wydawało po obejrzeniu filmiku... ten sworzeń w końcówce inaczej się zachowuje jak jest wypięty a inaczej jak zamontowany - wtedy łatwiej nim poruszyć. Fakt, nowa końcówka chodzi ciężej ale wg mnie jeśli ta nie ma luzów na boki i góra dół to jest ok..

spychu
05-11-12, 20:47
To nie jest normalne zachowanie koncowki drazka, jesli jest ona w pelni sprawna to nie powinna sie dac ruszyc przykladajac tylko taka sile jak na filmie.

Owszem ruszysz ale potrzeba do tego duzo wiekszej sily. Ja bym taka koncowke wymienil i to nie jeden ale komplet bo i tak musisz jechac na zbieznosc.
Nie zmienia to faktu, ze nalezaloby sprawdzic dokladnie czy ma luzy i co jeszcze.

Karoles
05-11-12, 22:23
dokladnie tym bardziej jak auto jest na lewarku to tym bardziej sie napreza i trzeba duzo sily uzyc aby go tak ruszac, najlepiej sie robi to jak auto stoi chociazby na kanale wtedy mamy bardziej miarodajny efekt

piotrstrojek
06-11-12, 11:49
Wg. mnie nie tak się powinno sprawdzać luzy na końcówce i drażku.

Oba te elemnty są do wymiany gdy:

W końcówce drążka na sworzniu jest luz - najlepiej wypiąć element ze zwrotnicy i ruszać sworzniem - góra - dół i na boki. jeżeli wyczujesz luz, albo będzie rozdarta guma to lepiej wymienić.

W drążku kierowniczym - wypinasz elementy ze zwrotnicy i trzymając za końcówkę ruszasz przykładając siłę wzdłóż magla - najlepiej pod róznymi kątami. Jeżeli poczujesz luz to element do wymiany. Ważne żebyś robił to z wyczuciem, bez szarpania całym autem.

spychu
06-11-12, 15:31
Przeciez da sie to dokladnie tak sprawdzic nie wypinajac koncowki.

Nie zmienia to absolutnie faktu, ze koncowka z filmu jest juz "mieciutka" jak papier i nie powinna dac sie ruszyc, przykladajac tak mala sile.

jasiek09
06-11-12, 17:58
Przecież ta końcówka lata jak żyd po pustym sklepie. Spróbuj tak zrobić z nową :)