PDA

Zobacz pełną wersję : Fotel kierowcy nie przesuwa się w całym zakresie



pawelsz
01-10-07, 18:09
Tak jak w temacie, dzisiaj żona mi zaalarmowała że nie dosięga pedałów, że nie może przesunąć fotela i faktycznie coś się stało że fotel kierowcy nie podsuwa się max do kierownicy tylko zostaje jakoś tak w połowie a do tyłu jest ok. Przesuwając oba fotele do przodu, fotel pasażera jest wyraźnie bliżej deski jakieś 15cm. Czy ktoś z was miał coś podobnego... bedę musiał wyjąć fotel i zajrzeć do prowadnicy tylko nie zabardzo wiem na co zwrócić uwagę jak będzie już wszystko na wierzchu...

maniak2007
01-10-07, 19:35
Tam w prowadnicy są takie dwie rolki i bodajze 4 kulki,
moze jakas kulka Ci wyleciala i zablokowala prowadnice.
przynajmniej ja tak mialem w swojej hani ;) a nie ruszaja sie fotele??? :aloha:


pozdrawiam

pawelsz
01-10-07, 20:04
Fotel jak jest w mojej pozycji do jazdy(powiedzmy w środku zakresu) to do przodu nie da już się przesunąć a do tyłu jest ok.

maniak2007
01-10-07, 20:09
Zobacz pod siedzenie moze tam cos Ci wpadlo i blokuje... ;) a jesli nie to bedziesz chyba musial wyciagnac fotel i zobaczyc jaka jest przyczyna.
Duzo roboty przy tym nie ma... :aloha:

tomiek
01-10-07, 20:17
Odkręć cztery śruby, wyjmij fotel i postaw go do góry nogami. Zobacz czy nie dostał się tam jakiś "obcy element".
Miałem podobny problem i okazało się, że wpadło w ząbki metalowe kółko z breloczyka.
Jeśli nic tam nie zobaczysz, zajrzyj do prowadnic - są tam rolki, które mogą sie zatrzeć i fotel nie chce się przesuwać.
Demontaż i montaz fotela jest banalnie prosty.

pawelsz
02-10-07, 10:20
Dzięki za rady, w sobotę się pobawię... a dzisiaj żona stwierdziła że w sumie to tak jest jej nawet wygodniej jak jest bardziej odsunięta od kierownicy :) te kobitki...

[ Dodano: Sob 06 Paź, 2007 ]
Naprawione! Sprawa okazala się prosta (po wyjęciu fotela oczywiście), na końcu prowadnicy jest taki plastikowy kapselek, poprostu on wpadł do środka i blokował przesuwanie...

kropa80
03-11-07, 03:27
witam mam problem tez z fotelikiem aleod pasazera , mam siedzenia od acordki i kierowyc sie ladnie otwiera i idzie po przodu a pasazera nie tylko sie kladzie :/ troszke ciezko wejscz2 str nie wie o co chodzi czy moze jakas linka sie zerwala pomocy i pozdr

maniak2007
03-11-07, 11:33
witam mam problem tez z fotelikiem aleod pasazera , mam siedzenia od acordki i kierowyc sie ladnie otwiera i idzie po przodu a pasazera nie tylko sie kladzie :/ troszke ciezko wejscz2 str nie wie o co chodzi czy moze jakas linka sie zerwala pomocy i pozdr


KROPA80 napisz to troche jasniej i nie myl literek :bicie: ,
bo malo rozumiem z tego co napisales...

kropa80
03-11-07, 11:40
chodzi o to ze siedzenie od pasazera tylko sie kladzie a nie przesuwa do przodu i dlatego ciezko wejsc na tyl od str pasazera nie wiem o co chodzi siedzenie kierowcy kladzie sie i przesuwa do przodu wiec jest wiecej miejsca by wejsc a to 2 nie chce o to chodzi co rodzisz?? pozdr

maniak2007
03-11-07, 11:47
chodzi o to ze siedzenie od pasazera tylko sie kladzie a nie przesuwa do przodu i dlatego ciezko wejsc na tyl od str pasazera nie wiem o co chodzi siedzenie kierowcy kladzie sie i przesuwa do przodu wiec jest wiecej miejsca by wejsc a to 2 nie chce o to chodzi co rodzisz?? pozdr

hm...ja na twoim miejscu bym wyjął fotel(wystarczy odkrecic 4 śrubki)i wtedy zobaczyl,
bo moga byc rozne przyczyny,moze Masz tak jak PAWELSZ ze mu kapsel wpadl i zablokowal,lub cos w prowadnicy moze sie zablokowalo....trudno powiedziec.najlepiej bedzie jak wyciagniesz fotel


pozdro

Lcfr
03-11-07, 20:19
zatarte prowadnice/kulki w szynach fotela...
opisane na forum juz...

kropa80
04-11-07, 01:51
nie nie to nie to zauwazylem ze jak podniose ta dzwignie od przesywania fotela to jest oki fotel przesuwa sie wiec moze jaka linka sie zerwala nie wiem w srodku :/

arturbury
04-11-07, 16:23
Ja tez mam podobny problem w moim coupe '94, tyle ze z siedzeniem kierowcy :/