PDA

Zobacz pełną wersję : Problem Honda Civic 92r 1.5 90 KM Hatchback D12B2



Victoria
04-11-12, 00:12
Witam, jestem tu nowa. Jest tyle tematów na tym w forum, że na pewno nie znalazłabym konkretnie tego co potrzebuje w krótkim czasie. Więc szarpnęłam się na napisanie tematu.
Mianowicie chodzi mi o hondę która jest w temacie i problem z nią związany.
Jak to Hania, lubi sobie rdzewieć. Moje zapytanie wygląda tak, iż jak najlepiej zakonserwować samochód właśnie tej marki i jak pozbyć się rudej.
Z niektórych opinii wynika, abym użyła baranka na kompresorze i na czystej nawierzchni po dokładnym wyczyszczeniu, oraz wymyciu. Zakleiła to gumą.
Nie wiem czy to jest najlepsza opcja, dlatego piszę tutaj.
Druga sprawa jest taka, że jechałam samochodem, nagle pojawił się okropny dźwięk, tak jakby była dziura w wydechu, albo coś pękło przy silniku, że wydaje taki okropny dźwięk. Charczy jak samochód który by miał z 400 KM.
Kolejna sprawa jest taka. Nie wiem jakiej marki olej, z tego co się doczytałam to 10W40, półsyntetyk.
Podoba mi się to autko. Nigdy nie czytałam dużo o tej marce, pokusiłam się krótką chwilą gdy zobaczyłam co ten samochodzik potrafi, na krótkich krętych odcinkach i jak się rozpędza na długich prostych. Dodam, że to mój pierwszy samochód, nie jestem super obeznana w tym temacie (niektórzy pewnie mówią, że w ogóle :D).
Mogłabym dostać od Was parę wskazówek? Nie chce aby mechanik mnie skasował na dużą kwotę.

Kubuniek
04-11-12, 15:34
Co do Hondy to silnik masz raczej D15B2.
Co do rudej, to najlepiej wyciąć zgniłą, wspawać nową, polakierować a od wewnątrz zakonserwować. Inaczej się nie da. Cokolwiek położysz na rdzę, czy to lakier czy baranek czy bitex czy bitgum to pod spodem będzie gnić.
Co do hałasu, to pewnie zgnił tłumik i należy go wymienić. Jeśli jest to ryk spod maski to może dziura w kolektorze wydechowym.

http://r9.fodey.com/2229/9eff26430a9b4736bf0496868a316870.0.gif

szmery81
04-11-12, 20:32
Co do oleju, polecam CASTROL MAGNATEC 10W40 , jeżdżę na takim i świetnie się spisuje. Nic nie ubywa.

birchie
04-11-12, 21:17
Co do oleju, polecam CASTROL MAGNATEC 10W40 , jeżdżę na takim i świetnie się spisuje. Nic nie ubywa.

Akurat co do Castrola opinie są różne. Osobiście polecam Motul. Olej nie musi być półsyntetyczny 10W40. Jeśli silnik nie żłopie oleju i nie ma wycieków- można śmiało zalać pełnym syntetykiem, np. 5W40. Na pewno nie zaszkodzi to autu.

Co do hałasu to starczy zajrzeć pod auto i posłuchać co hałasuje.

Victoria
04-11-12, 21:56
Co do wycieków oleju, nic nie widzę żeby zostawiało jakieś ślady na asfalcie gdy zostawiam samochód na dłużej.
A ten głośny dźwiek wydobywał się z tłumika środkowego. Kupując samochód poszłam w ciemno i nie zobaczyłam pod spodem. Była spawana zaraz na środku i po prostu się oberwała.
Jutro wita mnie kanał, muszę zobaczyć co i jak z nią nie gra.
Mam kolejne zapytanie, interesuje mnie włożenie do Hanki kolektor 4-2-1. Jeżeli kupię w miarę dobry tłumik środkowy to będzie pasował do tego kolektora? Ma to jakąś różnice? Tłumik, a kolektor?
Jakie polecacie tłumiki do tego motoru (D15B2).

birchie
04-11-12, 22:55
Koleżanko- albo załóż temat swojego auta, jeśli masz zamiar coś dalej z nim kombinować , albo zostaje wyszukiwarka. Tematy wałkowane milion razy na forum. Żeby nie było, że jakiś wredny jestem: tłumik z kolektorem nie wchodzą sobie w drogę.

Victoria
04-11-12, 23:38
Koleżanko- albo załóż temat swojego auta, jeśli masz zamiar coś dalej z nim kombinować , albo zostaje wyszukiwarka. Tematy wałkowane milion razy na forum. Żeby nie było, że jakiś wredny jestem: tłumik z kolektorem nie wchodzą sobie w drogę.
@Dziękuje birichie ;)
i przepraszam ;) dołożyłam moderatorowi pracy


Co do Hondy to silnik masz raczej D15B2.
Co do rudej, to najlepiej wyciąć zgniłą, wspawać nową, polakierować a od wewnątrz zakonserwować. Inaczej się nie da. Cokolwiek położysz na rdzę, czy to lakier czy baranek czy bitex czy bitgum to pod spodem będzie gnić.
Co do hałasu, to pewnie zgnił tłumik i należy go wymienić. Jeśli jest to ryk spod maski to może dziura w kolektorze wydechowym.
Tobie także dziękuje, cenne rady. Na pewno będą wykorzystane z tego względu iż ten samochód ma potencjał który mi się na prawde podoba :)

birchie
05-11-12, 07:31
i przepraszam dołożyłam moderatorowi pracy

Nie ma za co przepraszać :) Po prostu lepiej opanować umiejętnosć szukania na forum, bo przyda się na przyszłosć :)



z tego względu iż ten samochód ma potencjał który mi się na prawde podoba

Dlatego najlepiej założyć własny temat, gdzie opiszesz kolejne fazy rozwoju autka. Porad z pewnoscią nie zabraknie, jako że użytkownicy forum CKPL zawsze aż nazbyt chętni do udzielenia pomocy przedstawicielce płci pieknej ;)