PDA

Zobacz pełną wersję : Pierscien oporowy na wale silnika - szukam !



gregorb
11-07-05, 23:54
Szukam pewnego elementu silnika Hondy Civic 5D, silnik 1.4 16v – D14A8 z 97 roku.

... pierscien oporowy (dociskowy) na wale silnika korbowego ? Interesuja mnie pierscienie nadwymiarowe (+0.25mm na grubosci).

Nr nadwozia: SHHMB27...



Kontaktowalem sie z jednym serwisem Hondy i odpowiedziano mi, ze dostepne sa te pierscienie tylko z wartoscia nominalna. Czy wiecie moze gdzie moge dostac zamienniki tego pierscienia w ofercie sprzedazy z gruboscia jaka mi potrzebna ? Problem w tym ze dzwonilem do wielu hurtowni i sklepow i nie maja tego na magazynie akurat (dostawa tez nie wiadomo kiedy) oraz niektore sklepy w ogole w ofercie.

PILNE !

Tel kontaktowy: 507 193 017

P.S. Wiem, ze powinno byc to w dziale Kupie, ale moze ktos zna adresy i telefony sklepow gdzie moge tego szukac.

prz3mo
12-07-05, 00:10
A tak przy okazji o co chodzi z tym wartosciami nominalnymi i nadwymiarowymi? Moglby mi to ktos wytlumaczyc? Kiedy i w jakich przypadkach stosuje sie pierwsze, a kiedy te drugie???

Pati
12-07-05, 01:54
przy szlifie sie stosuje nadwymiarowe. nominalne stosujesz jak po prostu wymieniasz.

gregorb
12-07-05, 07:53
W przypadku tych pierscieni jest troche inaczej. To znaczy, ze nawet jesli nei robisz szlifu walu moga byc potrzebne nadwymiarowe pierscienie. Taki pierscien sklada sie z dwoch roznych materialow, z czego jeden jest bardziej podatny na scieranie. Mam luz na wale stad musze zalozyc grubsze pierscienie, zeby bylo ok.

no1tasman
12-07-05, 23:35
Taki pierscien sklada sie z dwoch roznych materialow, z czego jeden jest bardziej podatny na scieranieprawie...poprostu jeden jest zuzyty bardziej poniewaz w te strone dziala sila przy wyciskaniu sprzegla...:/ jutro wieczorem napisze jakie mam mozliwosci,..i akurat nie wiem czy wartosc dystansu liczy sie co 0,25 :/

gregorb
13-07-05, 18:27
Zamowilem juz taki komplet pierscieni w ASM Panewki w Gydni.
Koszt: 30zl/2 sztuki + wysylka. Czas realizacji: 1 dzien + czas wysylki

Na pewno sie liczy co 0.25mm, bo takie sa nawet czasem do kupienia w sklepach, jednak nawet hurtownia w W-wie (Hipol) nie ma ich na magazynie, wiec nie ma w zadnych sklepie w Polsce. Cena w sklepach to 35zl. W ASO maja ale tylko nominaly (ok.60zl)

no1tasman
13-07-05, 20:59
jednak nawet hurtownia w W-wie (Hipol) nie ma ich na magazynie, wiec nie ma w zadnych sklepie w Polsce
to akurat nie jest takie pewne..;) faktycznie trudno o takie piersienie - KS, AE, Glyco ich nie produkuja - nie wiem jak producenci z Japonii i okolic...nie wiesz czy maja gotowe czy dorabiaja??
PS.

Na pewno sie liczy co 0.25mm, bo takie sa nawet czasem do kupienia w sklepachbyc moze ale PN ma nad. 0,1, Łada 0,1 lub 0,2 ...wiec tu nie bylbym taki pewny - to wszystko zalezy :]

gregorb
14-07-05, 00:31
Wiem, ze wiekszosc sklepow w Polsce z czesciami do japonczykow zaopatruje sie m.in. w Hipolu w W-wie. Tam sprowadzaja te pierscienie z Austrii lub Niemiec, skad dokladnie - nie wiem. Z uwagi jednak, ze nie ma ich na magazynie teraz (podobno czasem to moze trwac miesiac i dluzej), zamowilem dorobienie tych pierscieni na podany wymiar w AMS Panewki w Gdyni.

no1tasman
14-07-05, 23:23
zamowilem dorobienie tych pierscieni na podany wymiar w AMS Panewki w Gdyni tak myslalem - dobry wybor - zamawiam tam panewki do nietypowych silnikow :D