PDA

Zobacz pełną wersję : cos dzwoni w silniku



cinq
11-07-05, 18:27
witam
od niedawna bez wyraznej przyczyny cos zaczelo delikatnie dzwonic w silniku gdy schodzi z wysokich obrotow , do jakis +- 1500 rpm, jest to dosc wysoki dzwiek

czytalem ze to moga dzwonic zawory, a powodem jest zle ustawienie zaplonu, ale opisywano civa na gazie, ja gazu nie mam i nie mialem, nie wiem czy to moze byc to samo?
co ew wchodzi w gre? dodam ze pozatym dzwiekiem zachowanie silnika zdaje sie byc calkiem normalne

locdog
11-07-05, 18:37
tak na forum, to Ci chyba nikt nie pomoz. u mnie kiedys dzwonilo i okazalo sie, ze to przez poduszke pod silnikiem

mr.diablin
11-07-05, 18:49
u mnie też dzwoniło i okazało się, że to była termiczna osłona od kolektora wydechowego, wokół nakrętki mocującej rdza wyżarła dziurkę i zaczęło rezonansować. Pomogła wymiana osłony na nową.

prz3mo
11-07-05, 19:38
A mnie dzwoni cos pod podwoziem (prawopodobnie osłona katalizatora), ale na razie nie chce mi sie tego robic... :)

emg
11-07-05, 22:49
któraś osłona wydechu może być luźna

azi
11-07-05, 23:06
wypalony katalizator też może dzwonić

Dominik_bb
12-07-05, 08:14
moze regulacja zaworów pomoze ??

Lukasz 001
19-08-05, 00:45
a jesli kat zostal wywalony ze srodka.. a oslona zostala?? czy moze przez to dzwonic? mam tak u siebie jesli jest to wogole mozliwe.. i sie zastanawiam czy moze u mnie nie dzwoni przez cos takiego.. pozdrawiam

onua
19-08-05, 01:43
u mnie dzwonilo 3 miechy temu, to sie okazalo ze oslona katalizatora, wzieli za to 30zl (spawanie) i powiedzieli ze w tych hondach to popularne. od tygodnia mi znow dzwoni i jade na poprawke. Wpakuj sie po samochod i szturchnij oslonke kijem od szczoty, jak lata tzn ze to dzwoni

Woyteckpn
20-08-05, 00:41
u mnie dzwonił tłumik i się okazało, że pucha jest już nieco dziurawa to raz, a dwa poprzedni właściciel nieudolnie coś tam usuwał z puchy i dziura po zabiegu została zaspawana przy użyciu zwykłego kawałka blachy bez żadnego zabezpieczenia jednakże chyba głównym powodem było urwane mocowanie od tłumika (nie wiem jak to zrobiłem) wystarczyło parę minut zabawy spawarką elektryczną i już nie dzwoni :)

mozes
21-08-05, 08:02
U mnie dzwoniła osłona katalizatora. Przyspawałem i jest OK. 8)