PDA

Zobacz pełną wersję : D15B2 nie pali



Steven
02-11-12, 15:11
Witam , przy zakupie auta muwiono mi ze do wymiany jest uszczelka pod głowica, poniewarz brala plyn chlodniczy i sie grzala. wiec ja wymienilem .zlozylem wszystko do kupy i odpalila i falowaly obroty wiec wyczyscilem przepustnice i silniczek krokowy. pomoglo lecz tylko troche .nastepnie zauwarzyle ze kolektor ssacy jest pekniety wiec kupilem drugi i wszystko słozylem z powrotem lecz teraz niechce odpalic...a gdy go rozkrecam to z przewodu doprowadzajacego paliwo po lekkim odkreceniu tryska na wszystkie strony bezyna tak jak by ja cos zatykało na wtrysku ;(

pomocy juz niewiem co mam robic a zadnego takiego postu nie znalalzem :(

Van_Dal
02-11-12, 15:31
skąd jesteś ?? co do wtrysku to normalne nie przejmuj się
świece mokre jak dłużej pokręcisz ? rozrząd u zapłon dobrze ustawiony ? patrzyłeś jest iskra ? samo diagnostyka zrobiona >?

Steven
02-11-12, 17:02
zielonka ok.warszawa. swiece mokre ale iskra jest rozrzad dobrze ustawiony ,zaplon niewiem jak ustawic. i samodiagnostyki tez niewiem jak zrobic. jestem zielony w tych sprawach ;(

Provokator
02-11-12, 17:05
Napewno wszystko dobrze podlaczyles ??

Steven
02-11-12, 17:09
wydaje mi sie ze tak . szukalem jakichs informacji zeby sie upewnic ale nic nie znalazłem .

dodam jeszcze ze przy kreceniu silnikiem co jaki czas cos strzela i leci troszeczke spalin z przepustnicy

Van_Dal
02-11-12, 18:31
kable zapłonowe w złej kolejności / przestawiony aparat zapłonowy ( tylko jeżeli rozbierałeś, jest taki wypust i on wchodzi w wpust w wałku rozrządu i jak składałaś aparat to mogłeś go przestawić 180*)

Zielony11499
02-11-12, 19:06
tylko jeżeli rozbierałeś, jest taki wypust i on wchodzi w wpust w wałku rozrządu i jak składałaś aparat to mogłeś go przestawić 180* nie wiem jak w innych silnikach ale w opisywanym wyżej d15b2 nie da się odwrotnie wsadzić aparatu zapłonowego względem wałka rozrządu.

Van_Dal
02-11-12, 19:47
ale da sie założyć końcówkę która wchodzi w aparat odwrotnie, czyli 180* przesunięcia, ale jeżeli nie rozbierał aparatu to nie ma takiej opcji :) z resztą jak pisałem powyżej

Zielony11499
02-11-12, 22:56
sorry, nie do końca zrozumiałem Twoją wypowiedź. zwracam honor :)

Steven
02-11-12, 23:47
aparat zciagale wiec mozliwe ze to to poniewaz nie ma iskry (teraz sprawdzilem) jutro obkrece i dam znac czy pomoglo ;P

Van_Dal
03-11-12, 10:45
jak nie ma iskry to napewno nie kolejność kabli czy to kółko na aparacie.
btw odpalałeś bez podłączonych świec ?? albo z odłączoną jedną ?? może nie ma iskry bo uwaliłeś cewkę ? ale powiedz czy rozbierałeś aparat ?
jeżeli nie to nie ma sensu sprawdzać czego innego jak cewki,
najlepiej weź skombinuj inny aparacik i podmień i podłącz dobrą kolejnością kable zapłonowe

Steven
04-11-12, 00:13
problem rozwiazany ;p aparat przestawiony o 180 * ;p
dzieki

Van_Dal
04-11-12, 08:25
jakim cudem przestawiłeś cały aparat o 180* ?? :D hehe czy tylko ten dynks co w wałek wchodzi był założony 180* w drugą strone ?