PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana rozrządu-głośna praca silnika dziwne dźwięki, hałas



frugus_2
31-10-12, 19:49
proszę o pomoc
posiadam Hondę Civic z 2000 roku silnik 1,4 90KM
samochód zawsze przyśpieszał płynnie tak 3500 obrotów w górę i nie mówię że było zbyt cicho
po wymianie rozrządu od obrotów 3500 silnik zaczął pracować o wiele wiele głośniej, inaczej, trochę szumi, dziwne gwizdy, że skręca a jestem osobą co nie lubi jak nawet delikatnie coś puka czy piszczy, drży
może ktoś wie jaka jest tego przyczyna??
czy mechanik zrobił fuszerkę? czy to jakieś małe nie dociągnięcie?
proszę o szybką pomoc

Jareckiskate
31-10-12, 19:53
A powyżej tych 3500RPM jeździ szybciej, lepiej przyspiesza? Mozę się pomylił o jeden ząbek, albo za mocno napiął pasek.

jasiek09
31-10-12, 20:42
czy mechanik zrobił fuszerkę?yes:mad:

motomaniak1988
31-10-12, 21:17
albo za mocno napiety pasek albo przestawiony o jeden zab rozrzad... :] a wymiana rozrzadu polegala na wymianie wszystkiego czy tylko paska ??bo moze mechanik zostawil pompe czy rolke i juz sie konczy pompa czy rolka... zobacz jeszcze czy ten dziwiek jest na zimnym silniku bo jesli go nie ma to najprawdopodobniej pasek za mocno naciagniety i slychac go po nagrzaniu silnika...

frugus_2
01-11-12, 00:01
dokładnie samochód lepiej przyśpiesza,

wymieniane było wszystko w rozrządzie

czyli lepiej nie jeździć teraz tył autem?
silnik może polecieć?
a może już się do niczego nie nadaje?

CRX1
01-11-12, 01:35
Kolego,na razie sam nic nie kombinuj .Jedż do tego mechanika ,powiedz co się dzieje i niech spróbuje to poprawić.Znasz się na tyle żeby otworzyć rozrząd i sprawdzić, gdzie mechanik dał ciala?

frugus_2
01-11-12, 20:23
A powyżej tych 3500RPM jeździ szybciej, lepiej przyspiesza? Mozę się pomylił o jeden ząbek, albo za mocno napiął pasek.

dokładnie, samochód lepiej przyśpiesza? a przy tym dobrze wyje;d
wiesz dokładnie co jest przyczyną?

rafal86
01-11-12, 20:36
Ty sie nie skupiaj na przyśpieszaniu tylko zrób to co kolega CRX1 napisał

Jareckiskate
01-11-12, 21:03
Wydaje mi się że rozrząd mógł być wcześniej złe ustawiony, skoro lepiej przyspiesza. W sumie to jedz do niego i porozmawiaj bo jak coś odwalił i przyjedziesz z reklamacja to skruszeje i może poprawi. Ustawianie na znaki rozrządu w hondzie nie jest proste (przynajmniej dla mnie). Może niech zdejmie obudowę rozrządu, jak by się coś tarło ty byłoby widać. W sumie to się nasuwa rolka albo pompa.

dixo
03-11-12, 19:22
nic innego tylko za mocno napięty pasek ;] juz to przerabiałem w swojej Hani ... z tym ze u mnie ten dźwięk się wydobywał miedzy 1500 a 2000 rpm, poluzuj pasek i będzie cacy