PDA

Zobacz pełną wersję : opony zimowe civic V gen



ziewiec
30-10-12, 18:17
Witam, posiadam hanie v gen. 94r. 1.3 75km. dziś wyważyłem koła stalowe na zime 14'' , są one od vento. Typ, co mi je wyważał mowił ze mogą być luzy na piascie a jak tak bedzie trzeba wlozyc dystanse. Czy to jest w ogóle potrzebne a jeśli tak to wie ktoś jak je dobrać? co pomierzyc i jak? narazie ich nie zakładam bo musze je jeszcze prysnąć sprayem, więc pytam kontrolnie

davidcom
30-10-12, 19:22
Tak na chlopski rozum- jeżeli w feldze jest otwór na piaste o danej śr. to chyba powinien pasować. Na to są również w sprzedaży pierścienie centrujące.


Czy to jest w ogóle potrzebne

jak najbardziej.

co do rozmiaru niech sie wypowie ktos co wie dokladnie . nie chce w błąd wprowadzać.
dodam jedynie że jak bedziesz kupował to lepiej dołożyć i kupić amelinowe - nie pomalujesz ale trwalsze są.

kacza1982
30-10-12, 19:59
O ile wiem, to Honda ma otwór centrujący 56 mm, a VW napewno 57,1 zatem jesteś w dobrej sytuacji, masz felgi z otworem o większej średnicy zatem wystarczy kupić odpowiednie pierścienie plastikowe, dystanse nie są potrzebne. Popytaj u dobrych wulkanizatorów, szczególnie handlujących felgami-napewno coś Ci dobiorą. Nie zakładaj tych felg bez pierścieni-dużo ludzi uważa, że felga się utrzyma na samych szpilkach, ale to jednak wypust w pieście trzyma koło centralnie, a to jest ważne

Gumka23
30-10-12, 21:12
Pierscienie znajdziesz na allegro po kilka zloty za sztuke. Nie kupuj metalowych, bo sie tak zapiekaja w felgach, ze nie da rady ich wyciagnac. Felga na samych szpilkach sie utrzyma, ale powyzej ok. 100km/h bedziesz na kierownicy czul bicie. Sa tacy, ktorzy jezdza bez i im nie bije, ale na swoim przykladzie wiem, ze u mnie bilo, a po zalozeniu pierscieni ustalo.

hacker120
30-10-12, 23:15
mam zimówki z VW Lupo i faktycznie pierścień troche większy ale jeżdze na tym bez problemu i żadnego bicia nie zauważyłem ;)

CRX1
31-10-12, 01:45
mam zimówki z VW Lupo i faktycznie pierścień troche większy
Jak zetnie Ci szpilki i zgubisz kolo to przestaniesz takie dziwne posty pisać,jak wyżej koledzy pisali pierścień centrujący musi pasować wymiarem do piasty i mają racje, bo to jest osadzenie felgi na piascie,a zwiększona średnica spowoduje nie tylko bicie na piaście ale też zcinanie szpilek.

hacker120
31-10-12, 03:11
nie wiem czy tak ścina te szpilki jak mówicie bo połowe lata przejeździłem na felach z golfa 3 ii też nic się nie stało, no ale nie bd sprzeciwiał się zdaniu ekspertów ;)

birchie
31-10-12, 08:39
nie wiem czy tak ścina te szpilki jak mówicie bo połowe lata przejeździłem na felach z golfa 3 ii też nic się nie stało

Są tacy, którzy wjechali samochodem w drzewo i też nic im się nie stało...

DemoN
31-10-12, 09:38
A miało być coś o oponach zimowych.

CRX1
31-10-12, 11:24
Typ, co mi je wyważał mowił ze mogą być luzy na piascie a jak tak bedzie trzeba wlozyc dystanse. Czy to jest w ogóle potrzebne a jeśli tak to wie ktoś jak je dobrać? co pomierzyc i jak? narazie ich nie zakładam bo musze je jeszcze prysnąć sprayem, więc pytam kontrolnie
Temat dotyczył kół i spasowania felgi do piasty ,więc zgodnie z tematem ,kolega otrzymał odpowiedzi .Teraz musi pomierzyć średnicę i w/g różnicy między piastą a felgą,i dobrać pierścień centujący.