PDA

Zobacz pełną wersję : Civic V 95 problem z obrotami.



722
30-10-12, 18:30
Witam wszystkich, mam taki problem od dłuższego czasu obroty mi nie spadają. Może napiszę szczegóły, mam silnik D13B2 NIE gazowany, silnik ten po odpalaniu jak jest zimny chodzi na wyższych obrotach(u mnie ~ 1,9 tys, mam wersję z obrotomierzem, bo nie każdy 1,3 go miał ). Zawsze jak temperatura wzrosła do tej odpowiedniej to obroty spadały do 900-1000, ale od dłuższego czasu obroty mi nie spadają tylko cały czas mam te 2 tys. na luzie jak stoję, albo mam wciśnięte sprzęgłem. Odkładałem w czasie naprawę problemów ponieważ krucho u mnie z kasą i nie ufam mechanikom u siebie w mieście bo albo się słabo znają, albo naciągają, a ja mam dość eksperymentowania z kolejnymi. Samochód bez problemu przejeździł z tym kłopotem ponad 7 tys km. Czasami pomogło takie ostre przy-gazowanie tak do 7-8 tys. kilka razy i obroty wracały do normy, teraz to nawet to rzadko pomaga. Ostatnio jechałem w dalsza trasę to obroty dopiero po 200 km były takie jak trzeba, ale tylko po następnych 20 km znowu wróciły do normy. Jak jeżdżę poza miasto to mi to tak nie przeszkadza, ale jak stoję w korku, albo na światłach to taka ciągła praca silnik na wyższych obrotach denerwuje(+ większe spalanie). Mam zamiar jechać na cmentarz na mazury w czwartek (ok 300 km w jedną stronę) i wolałbym aby auto było pewne :) Wiecie co może być problemem i czy grozi to jakaś poważniejszą usterką ? Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

Muzyk-Grzes
30-10-12, 19:34
Miło że trafiłeś na to forum i zamiast poczytać inne posty od razu przystapiłeś do pisania. Wielu z nas zaczynało od D13B2 i też mieli wersję z obrotomierzem i tez mieli ten problem i opisywali go również wiele razy i wiele razy ktoś udzielał na to odpowiedzi. Wystarczyło poszukać np: Wysokie obroty ,obroty D13 czy podobnie, tematów jest masa.

722
30-10-12, 21:30
Poszukam jak będę miał więcej czasu, odpowiedz tylko ja możesz czy grozi to jakąś dalszą awarią ?

722
07-11-12, 14:24
Byłem u "mechanika" wyregulował mi gaźnik ( zapłaciłem 60 zł), ale nie ma ssania po odpalaniu jak silnik jest zimny. Jak silnik jest ciepły to obroty ładnie trzyma. http://www.youtube.com/watch?v=yuqDi3ftneI&feature=youtu.be

Muzyk-Grzes
07-11-12, 20:52
Raczej ci gaźnika nie regulował a tylko ustawił obroty ,a raczej obniżył zwyczajnie śrubką przy lince ,która nawet do tego nie służy a do ustawienia ssania właśnie. Gdybyś tak sobie ściągnął manual i poczytał to wyregulował byś wszystko sam.

Biały91
08-11-12, 23:35
Sruba przy lince jest od wolnych właśnie..! Druga (od składu mieszanki) jest pod korkiem w podstawie gaźnika,w manualu to jest opisane dokładnie co i jak.Poczytaj o regulacji i samodiagnostyce. Nie bój sie kręcić-to tylko gaźnik:) (ja mam dwa złożone z czterech:p) wszystko da sie zrobić