PDA

Zobacz pełną wersję : dziwna sprawa...ktoś pomoże???



Pitbull228
30-10-12, 16:44
Siemanko

mam problem z prędkościomierzem...w civic-u V HB a mianowicie dzisiaj podczas jazdy prędkościomierz "nagle" zwariował...tzn. jadąc ze stałą prędkością około 80 km\h wskazówka obrotomierza przekręciła się...zupełnie poza skalę...i tak została;-/ wypiąłem zegary poprawiłem kostki i nic, nie działa prędkościomierz, reszta działa bez zarzutu...ma ktoś jakiś pomysł???

Tommi01
30-10-12, 21:12
kupic drugie dzialajace zegary podlaczyc w miejsce starych i cieszyc sie wskazowka predkosciomerza :cool:

Greg001k
30-10-12, 22:32
Miałem to samo zaraz po kupnie auta - wskazówka prędkościomierza sie obróciła i nie chciała wrócić - kup inne zagary i będzie po problemie :)

motomaniak1988
31-10-12, 21:36
zegary albo czujnik predkosci ktory znajduje sie w skrzyni ja bym zaczal od sprawdzenia czujnika podmien od kogos jak masz mozliwosc to jest 10 min roboty albo sprawdz styki bo moze woda zrobila robote brak stykow powoduje wariacje predkosciomierza u mnie bylo dokladnie to samo i czujnik okazal sie walniety a dokladniej styki zgnily piny bo woda stala w kostce...

reaktor
31-10-12, 21:58
Siemanko

mam problem z prędkościomierzem...w civic-u V HB a mianowicie dzisiaj podczas jazdy prędkościomierz "nagle" zwariował...tzn. jadąc ze stałą prędkością około 80 km\h wskazówka obrotomierza przekręciła się...zupełnie poza skalę...i tak została;-/ wypiąłem zegary poprawiłem kostki i nic, nie działa prędkościomierz, reszta działa bez zarzutu...ma ktoś jakiś pomysł???


mam ten sam problem jak postukasz w zegary to zaczynaja dzialac

Yotomeczek86
31-10-12, 22:01
Rozebrać zegary.. Przelutować wszystkie elementy na płytce - jakaś 1h roboty i będą działać :) W moim przypadku to pomogło i do tej pory spokój. Przyczyną takich akcji są zimne luty.

reaktor
01-11-12, 02:29
to juz chyba prosciej kupic uzywane

Yotomeczek86
01-11-12, 02:33
Od razu nowy samochód ;) Jakiś elektronik bez specjalnej wiedzy to za 20-30zł zrobi a nowe zegary.. hmm 100zł minimum

Pitbull228
01-11-12, 11:27
obstawiałbym impulsator skrzyni biegów...do problemów z prędkościomierzem doszły jeszcze problemy z licznikiem kilometrów...raz dział raz nie...:-\

gilak
01-11-12, 11:52
Też miałem podobny problem, musiałem kupić nowy licznik, tobie też to doradzam.